Koondisepausi tõttu olid duublil esindusest abis viimasel ajal vähe mänguaega teeninud Roman Starikov ja Joosep Juha, vigastusest paranenud Jüri Jevdokimov ning Nõmme Kaljust laenul olev väravavaht Sten-Marten Vahi.

Paide alustas Keila vastu mängu hästi ja juba teisel minutil pidi endine Linnameeskonna puurivaht Mart-Mattis Niinepuu head tõrjet näitama. Paide kontrollis mängu käiku ning lõi mitmeid võimalusi. 21. minutil avasid külalised skoori, kui paremalt äärelt tulnud tsenderduse suunas Keila kaitsja Toomas Kelo õnnetult oma väravasse.

Kaotusseisu jäänuna ärkas ka Keila, kelle suurimaks ohuks oli Henry Rohtla võimas kiirus. 33. minutil sai Vahi esmalt hakkama hea tõrjega, kuid nurgalöögi järgses olukorras eksis Starikov ning Keila sai 11 meetri karistuslöögi. Rohtla poolt teele saadetud palli Vahi tõrjus! Kodumeeskond sai küll värava kirja, kuid enne seda oli tõusnud suluseisu lipp.

Teise poolaja alguses tegi Paide hea rünnaku ning Starikovi eeltööst lõi Jevdokimov 2:0. 76. minutil õnnestus Keilal mängu tagasi tulla, kui Rohtla sai palli kiiruse peale, mängis Juha üle ning lõi tagatipuks Vahist mööda 1:2. Näis, et Paide on juba saanud revanši kevadise 1:2 kaotuse eest, kui Rohtla lõi neljandal üleminutil dramaatilise viigivärava!

Keilal on 19 vooru järel 50, Paidel 48 ja Nõmme Unitedil 47 punkti. Väga oluline mäng Teise liiga võitjat silmas pidades leiab aset 24. septembril, mil United võõrustab Keilat. Paidel on ees veel kodumängud Saue JK Laagri, Türi Ganvixi, FC Kose ja Rummu Dünamoga ning võõrsilmängud Pärnu Jalgpalliklubi, FC Kuressaare duubli ja Tõrvaga.

Keila JK – Paide Linnameeskond II 2:2 (0:1)
Väravad: 76., 90.+4 Henry Rohtla – 21. Toomas Kelo (ov.), 55. Jüri Jevdokimov

Paide Linnameeskond II: Sten-Marten Vahi, Rene Puhke, Carl Tubarik, Joosep Juha (77. Mats Markus Lellsaar), Lauri Ellram, Eerik Reinsoo, Chris Lee, Jüri Jevdokimov (88. Tanel Tuuleveski), Martin Ustaal, Rauno Rikberg (60. Andre Mägi), Roman Starikov (77. Marek Tiik). Varus: Margus Pahtma.