Paide Linnameeskond alustas Premium liigat suurepäraselt, alistades Hiiu staadionil valitseva meistri Nõmme Kalju 2:0! Skoori tegid meie uued täiendused Alassana Jatta ja Kevin Kauber.

Premium liigas viimati 2017. aastal kaotusekibedust tundnud ja 39 mängu allajäämisi vältinud Kaljul oli seljataga Superkarika võit Levadia üle, Paide oli saanud aga rahulikult hooajaks valmistuda. Uute meeste üha paranevat klappi oli selgelt näha kahes viimases kontrollmängus, kus Narva Transi võideti 2:0 ning ülitugevale Läti meistrile Riga FC-le anti vaatamata 0:2 allajäämisele hea lahing.

Kalju mängu eel tabas Linnameeskonda korralik tagasilöök, sest õnnetu jalavigastus jätab vasakääre Yann Michael Yao vähemalt pooleteiseks kuuks palliplatsidelt eemale. Seni hooajaeelsetes kohtumistes 4-3-3 mänguskeemi kasutanud peatreener Vjatšeslav Zahovaiko sai seega oma ametivenda Sergei Francevit üllatada, alustades Jatta ja Kevin Kauberiga ees ning Henri Väljaga kümne peal.

Paide näitas kohe avaminutitest, et tänavu soovitakse kaitses näidata uut taset ning kodumeeskond oli üsna kohmetu. Paide hakkas vastu, Paidest ei saanud enam üle joosta ning külaliste pakutud aeglasele mängutempole ja sitkele võitlusele vasturohtu ei leitud. Mis veel silma torkas oli kogenud Mait Toomi kvaliteet palliga mängul – kui eelmisel hooajal tuli noorele itaallasele Andrea Liottile sisse omajagu prohmakaid ning väljalöögid olid üsna õnnetud, siis Toom ladus pikki lööke stabiilselt Kalju territooriumile ja sellest võitis nii kaitseliin kui keskväli.

Omadele häälekalt kaasa elanud Kalju fännid said esimese ehmatuse osaliseks 38. minutil, kui Pavel Londaku väljalöögi luges suurepäraselt ära Karl Mööl, kelle tugev peapall pani Jatta 1-1 olukorda Mikk Reintami vastu. Meie Gambia talent näitas klassi, mängis kogenud Reintami kehaga üle ning virutas tugeva pommlöögi alla nurka 1:0!!!

Teisel poolajal pani Kalju käigu juurde ning asus üha enam Paide trahvikasti palle laduma, kuid mehed olid valvel ning klaarisid isuga. Hoopis Paide oli see, kes teistkordselt rõõmustada sai, kui Henri Välja läbisööstule tuli Londak vastu vigastuse hinnaga – mänguvahend jäi lahtiseks, jaol oli Kauber, kes külmavereliselt realiseeris – 2:0!!! Kauberil on nüüd Premium liigas kirjas 17 mängu ja 9 väravat (senine 16/8 oli pärit Levadia päevilt).

Londaku matš sai varsti otsa, sest kokkupõrkest viga saanud õlg tal jätkata ei lubanud ja nii asendas teda teine veteran Vitali Teleš. Suurepärase tõrjega sai 67. minutil hakkama Toom, kui pall põrkas trahvikastist Andri Markovitši jalale, kel oli lubamatult palju ruumi.

Kalju parimaks võimaluseks see jäigi. Paide jätkas vapralt, suutis kogu mängu õigetel hetkedel ka tugevat pressingut teha ning tiitlikaitsja kaotusteta seeria oligi läbi! Kolm võidupunkti on suurepärane algus üsna keerulisele graafikule, kus Kaljule järgneb mäng FC Floraga. See mäng toimub aga juba Paides järgmisel pühapäeval 17. märtsil algusega kell 13.00!

Paide: Mait Toom, Muhammed Sanneh, Martin Kase, Mikel Gurrutxaga, Karl Mööl, Sören Kaldma, Andre Frolov, Sander Sinilaid, Kevin Kauber, Henri Välja (74. Ander Ott Valge), Alassana Jatta (81. Andre Järva).

Varus: Rene Merilo, Kristjan Pelt, Tanel Neubauer, Joel Kokla, Ander Ott Valge, Andre Järva, Tarmo Neemelo.

Foto: Rauno Volmar/Delfi