Paide Linnameeskond teenis Premium liigas hooaja esimese võidu, alistades kodupubliku ees FC Kuresaare 3:1. Väravad lõid teasel poolajal Magnar Vainumäe, Samson Iyede ja Sander Sinilaid.

Kuuest eelmisest voorust vaid kaks viigipunkti teeninud Paide läks mängule vastu selg vastu seina, sest senine hooaja algus on olnud täielik põrumine. Külalistel oli tabelis olemas võit Viljandi üle, kuid kolme eelmise mänguga oli endale lastud lüüa koguni 16 väravat.

Paidel jäid mängust kõrvale punase kaardi tõttu mängukeeldu kandnud Sören Kaldma ja Boliguibya Ouattara ja nii sai Martin Kase kõrval oma Premium liiga debüüdi kirja 16-aastane keskkaitsja Kristjan Pelt. Mängust jäi eemale ka haigestunud väravavaht Andrea Liotti.

Avaminutitest saadik oli selge, et Paide on vastasest üle, kuid palli väravasse saamine ei osutunud sugugi kergeks kunstiks. Kuigi võimalusi oli ohtrasti, ei suutnud me vastaste võrku esimese 45 minutil rohkem sahistada, kui Tarmo Neemelo poolt löödud tabamus, mis osutus aga suluseisuks.

Teisel poolajal tuli vabanemine lõpuks 58. minutil, mil Iyede hea söödu virutas võrku Vainumäe. 64. minutil oli Vainumäel hea šanss oma saldot kasvatada, kuid vastest väravavaht Paplavskis suutis penalti tõrjuda. Ja veelgi hullem, vastased tormasid kontrasse ja Sander Laht lõi 1:1.

Publik sai aga peagi uuesti rõõmustada, kui vastaste jaoks tõeliseks murelapseks kujunenud Iyede saatis paar minutit hiljem palli koos väravavahiga väravasse. 2:1! Üheväravaline vahe ei olnud veel piisav ja Sander Sinilaidi hooaja teine tabamus 81. minutil võttis pinged lõplikult maha. Lõpu eel oli veel ridamisi võimalusi, aga seekord siis 3:1 ja mis peamine – esimene võit on tõsiasi.

Paide tõusis nüüd 5 punkti peale ja sõidab juba eeloleval reedel 13. aprillil külla Tallinna Kalevile.

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare  3:1 (0:0)
58. Magnar Vainumäe, 67. Samson Onomigho Iyede, 81. Sander Sinilaid – 65. Sander Laht

Realiseerimata penalti: 64. Magnar Vainumäe (Paplavskis tõrjus)
Hoiatused: 48. Ander Ott Valge – 64., 90+2. Elari Valmas, 90+3. Ingmar Krister Paplavskis
Eemaldamine: 90+2. Elari Valmas
Mänguolud: +6, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid
: 121
Peakohtunik
: Mart Martin
Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Dmitri Kirilov

Paide: Kristjan Tamme, Edgar Tur, Martin Kase, Kristjan Pelt, Oleksandr Suhharov, Andre Frolov, Sander Sinilaid, Yann Michael Yao, Samson Onomigho Iyede, Tarmo Neemelo (77. Kristofer Piht), Ander Ott Valge (57. Magnar Vainumäe).
Varus: Mattias Sapp, Michael Lilander, Magnar Vainumäe, Randin Rande, Henri Hanson, Kristofer Piht.

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Märten Opp, Elari Valmas, Mario Pruul, Sander Laht, Oliver Rass, Sander Seeman, Mario Stern (70. Georg Ander Sild), Margus Rajaver (74. Eerik Poopuu), Maarek Suursaar (86. Karmo Paju).
Varus: Tõnis Koppel, Renno Soosaar, Karmo Paju, Eerik Poopuu, Sander Viira, Georg Ander Sild.