Paide Linnameeskond lõpetas Premium liiga esimese ringi napi 0:1 allajäämisega Hiiul liidrile Nõmme Kaljule. Mängu ainsa värava lõi 63. minutil nurgalöögi järel Jorge Rodrigues, kusjuures Kalju mängis sel hetkel Quinteri rumala punase kaardi tõttu kümnekesi.

Paide poolel olid mängukeelu all Martin Ustaal ja Taavi Rähn ning nii seisis üle pika aja näha esindusmeeskonna keskkaitses kogenud Andre Mägi. Ustaali asendas keskväljal Jasper. Avapoolajal suurepärast mängu näidanud Paidel oli hiilgav šanss esimese pooltunni järel juhtima minna, kui esmalt sai löögile Lauri Varendi ja seejärel päästsid Kalju kaitsjad väravajoonelt Vjatšeslav Zahovaiko löögi.

41. minutil jäi Kalju vähemusse, sest võitluses Jasperiga alla jäänud Damiano Quinteri läks tagasi tegema ning lõi Paide nigeerlasest mängumeest tagant jalgadesse.

Teine poolaeg tõi mängu murrangu, kuid pigem sellise, mida Paide ei soovinud. Kalju pani vahetusest sisse Tarmo Neemelo ning kontrollis isegi vähemuses sündmuste käiku. 63. minutil andis Andrei Sidorenkov täpse nurgalöögi, mille peaga väravasse saatis Rodrigues.

Mängu lõpp oli eriti mõru, sest sündmuste käigu tõttu üle keenud Zahovaiko teenis kaks kollast kaarti ning peab nädala pärast toimuva kordusmängu vahele. Revanšivõimalus Kaljult tuleb 30. aprillil Paide linnastaadionil, mäng algab kell 16:00.

Kokkuvõtvalt andis esimese ringi 9 mängu Paidele tabelisse 11 punkti – pärast kolme kaotust tuli hea seeria viigi näol Sillamäe, võitudega Pärnu, Narva ja Rakvere üle ning viigiga Flora vastu. Tabelis annab see hetkel kuuenda koha.

Nõmme Kalju FC – Paide Linnameeskond 1:0 (0:0)
63. Jorge Rodrigues

Hoiatused: 42. Reginald, 45+2. Artjom Dmitrijev, 79. Erik Listmann, 90+2. Andrei Sidorenkov, 90+4. Andre Järva – 42. Mark Oliver Roosnupp, 76., 89. Vjatšeslav Zahovaiko
Eemaldamine: 41. Damiano Quintieri – 89. Vjatšeslav Zahovaiko