Paide Linnameeskond pidi Premium liiga 10. voorus koduplatsil tunnistama FCI Levadia 3:1 paremust. Mängu peakangelaseks tõusis väljakukohtunik Juri Frischer, kes andis külalistele 0:0 seisul müstilise penalti.

Paide alustas suurepäraselt ja surus Levadia kaitsesse. Seejärel kogusid end ka külalised ja mäng võrdsustus. Avapoolaja keskel leidis aset võtmemoment, kui Mark Oliver Roosnupp virutas peale ja pall põrkas Oleksandr Suhharovi õlast tagasi. Kohtunik näitas kõigile üllatuseks penaltipunktile ning näitas meie ukrainlasest äärekaitsjale kollast kaarti!!! Hämmingus olid nii mängijad, pealtvaatajad, ETV otseülekannet teinud Alvar Tiisler ja kaasreporter, endine Levadia ründaja Ingemar Teever.

Kohtuniku kingituse realiseeris Dmitri Kruglov. Seejärel kaldus mänguline ülekaal juba vastastele ning kaitsjate ebakõla järel lõi Roosnupp 2:0. Seejärel oli Magnar Vainumäel suurepärane šanss üks tagasi lüüa, aga Sergei Lepmets oli osavam. Avapoolaja lõpus tuli kolmaski, kui Kruglovi tugev löök põrkas posti ja Boliguibya Ouattara abil oma väravasse.

Teisel poolajal oli Paidel ainult üks eesmärk – võidelda, võidelda, võidelda. Seda tehti kogu 45 minuti vältel ning Levadia oli püsti hädas. 50. minutil virutas Suhharov karistuslöögi ristnurka – 1:3!

Paide surus edasi, Lepmets tõrjus vahetusmees Tarmo Neemelo lähilöögi, kuid enamaks seekord suutelised ei oldud. Vähemasti anti tiitlisoosikule kõva lahing ning eks tuleb vaid kahetsema jääda, mis olnuks kui… Mängu lõpus sai Neemelo vastasega kokku põrgates peatrauma ja viidi kiirabi poolt haiglasse.

Juba järgmisel nädalal on uus kodumäng – laupäeval võõrustame juba linnastaadioni murul FC Florat.

Paide Linnameeskond – Tallinna FCI Levadia  1:3 (0:3)
50. Oleksandr Suhharov – 25. pen. Dmitri Kruglov, 28. Mark Oliver Roosnupp, 44. ov. Boliguibya Ouattara

Hoiatused: 12. Yann Michael Yao, 24. Oleksandr Suhharov, 48. Dmitri Kruglov – 7. Markus Jürgenson, 9. Pavel Dõmov
Mänguolud: +9, vahelduv pilvisus; kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 188
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Artur Telling, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Kristo Külljastinen

Paide: Andrea Liotti, Edgar Tur, Boliguibya Ouattara, Sören Kaldma (46. Martin Kase), Oleksandr Suhharov, Andre Frolov, Sander Sinilaid, Yann Michael Yao, Michael Lilander (59. Samson Iyede), Magnar Vainumäe (68. Tarmo Neemelo), Kristofer Piht.
Varus: Kristjan Tamme, Martin Kase, Randin Rande, Samson Iyede, Henri Hanson, Ander Ott Valge, Tarmo Neemelo.

Levadia: Sergei Lepmets, Dmitri Kruglov, Igor Dudarev, Igor Morozov, Markus Jürgenson, Muamer Svraka, Pavel Dõmov, Mark Oliver Roosnupp, Kirill Nesterov (69. Pavel Marin; 76. Maksim Podholjuzin), Roman Debelko, Nikita Andrejev (59. Gando).
Varus: Priit Pikker, Marko Lipp, Maksim Podholjuzin, Rasmus Peetson, Pavel Marin, Gando, Markus Vaherna.