Paide Linnameeskond kaotas Premium liiga 17. voorus koduplatsil Viljandi Tulevikule 1:2, kodumeeskonna ainsa värava lõi Andre Järva.

Paide read olid seekord üsna hõredad, sest mängueelne nädal viis jalavigastuse tõttu rivist kapten Andre Frolovi, Michael Lilander oli hädas palavikuga ning traumade tõttu puudusid ka Sten-Marten Vahi, Jasper ja Kristjan Kurim. Oma tänavuse hooaja debüüdi esinduses tegi vasakul äärel Lauri Varendi.

Külalised avasid skoori Kristen Kähri väravast 9. minutil ning vaatamata linnameeskonna tugevale survele oli 27. minutiks seis juba 0:2, kui Tuleviku poolel oli täpne ka Tanel Lang. Avapoolaja viimastel sekunditel õnnestus Andre Järval karistusala saginast üks värav tagasi lüüa.

Külaliste puurivaht Karl-Romet Nõmm oli mõlemal poolajal platsi parim mees, päästes Viljandit korduvalt suurepäraste tõrjetega. Kui esimesel mängupoolel võttis ta kahel korral ära Henri Hansoni üks-üks olukorrad, siis teisel poolajal tõrjus Nõmm nii Sander Sinilaiu kui Martin Kase väravavõrgu suunas lennanud sooritused.

Väravalisa enam ei tulnudki ja mõru 1:2 kaotus tabeli viimasele meeskonnale oli tõsiasi. Teine ring on Paide jaoks ebaõnnestunud, sest 8 mänguga on saadud vaid 1 võit ja 2 viiki. Hooaja esimesele poolele paneb punkti järgmisel laupäeval peetav võõrsilmäng Narva Transiga.

Paide Linnameeskond – Viljandi JK Tulevik 1:2
45. Andre Järva – 9. Kristen Kähr, 27. Tanel Lang

Hoiatused: 54. Kaarel Henn, 90+3. Karl Romet Nõmm
Mänguolud: +14, pilves hoovihmadega ilm; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 144
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Martin Lember, Sten Klaasen
Neljas kohtunik: Viljar Pennert

Paide: Magnus Karofeld, Martin Kase, Nikita Novopašin, Sören Kaldma, Martin Mägi (71. Alger Džumadil), Sander Sinilaid, Magnar Vainumäe, Edgar Tur (77. Randy Padar), Henri Hanson, Andre Järva (65. Ander Ott Valge), Lauri Varendi.
Varus: Alger Džumadil, Ander Ott Valge, Randy Padar, Michael Lilander, Kaarel Rumberg.

Viljandi: Karl-Romet Nõmm, Martin Allik, Janar Õunap, Kaarel Henn, Oskar Berggren, Karel Kübar (77. Karl Ivar Maar), Tanel Lang, Indrek Ilves (62. Rainer Peips), Gerdo Juhkam, Herol Riiberg, Kristen Kähr (78. Roger Teor).
Varus: Roger Teor, Kasim Talasbajev, Rainer Peips, Karl Ivar Maar, Marten Ritson.