Paide Linnameeskonna eelviimane mäng tänavusel Taliturniiril lõppes küll 1:3 kaotusega FCI Levadiale, kuid allajäämisest olulisem oli väga lubav mängupilt kogu 90 minuti vältel.

Võrreldes neljapäevase 3:5 kaotusega Turu Palloseurale oli Vjatšeslav Zahovaiko teinud kaks vangerdust – väravas alustas Kristjan Tamme asemel itaallane Andrea Liotti ja paremal äärel sai võimaluse testitav Aleksandr Ivanjušin.

Mängu esimene väravavõimalus oli Paidel, kui oma 20. sünnipäeva tähistanud Samson Iyede tegi vasakul äärel hea eeltöö. Meie noore ründaja Kristofer Pihti lähilöök lendas aga otse Sergei Lepmetsa sülle. Paide tegutses väga agressiivselt ja ei jätnud Levadiale üldse ruumi mängu ehitamiseks. Vastaste esimene ohtlikum moment tuli 18. minutil läbi Pavel Marini, kuid Ivanjušin suutis olukorra klaarida nurgalöögiks. Mäng oli päris jõuline ja nii nägid õigustatult kollast kaarti Nikita Novopašinile äsanud Jevgeni Harin ja Pavel Dõmovi vastu palli hankides hiljaks jäänud Sander Sinilaid.

Linnameeskonna üritused kaugelt palli väravasse saata sihile ei viinud sest Sinilaiu ja Iyede löökidel polnud piisavat tugevust. 38. minutil avas Levadia lõpuks skoori, kui Paidetki ühes Taliturniiri mängus esindanud Markus Jürgenson andis vasakult hea tsenderduse kasti otse Marini pea peale, kust see Liotti valvatavasse väravasse lendas.

Neli minutit hiljem oli Marin uuesti aktsioonis, kuid seekord lendas tema löök kõrgelt üle värava. Enne vaheajavilet mängis Paide nurgalöögi lahti, Elevandiluuranniku ääreründaja Yann Michael Yao andis vasakult terava tsenderduse kasti, kuid Sören Kaldma pead pallile hästi taha ei saanud.

Teise poolaja alguses tabas Paidet karm äratus – Gando Bialale oli kastis jäetud liiga palju ruumi ja Kameruni mehe pealöök viis Levadia 2:0 juhtima. 58. minutil rassis vasakul äärel mitmest mehest mööda Iyede, kuid Magnar Vainumäe lähilöögile said Levadia kaitsjad viimasel hetkel ette. 62. minutil oli Paide avavärav veelgi lähemal, kuid Lepmetsa üle mänginud Yao löök terava nurga alt veeres napilt postist mööda.

Paide hea surve järel olid järgmised kümmekond minutit Levadia kontrolli all – esmalt saatis vahetusmees Nesterovski napilt palli üle lati, kuid 70. minutil oli Mark Oliver Roosnupp juba täpne – 3:0.

Kui eelmistel hooaegadel on Paide enamasti Levadia vastu suures kaotusseisus lagunenud, siis täna võideldi hambad ristis lõpuni. Lepmetsa väravasuul vahetanud Priit Pikker pandi surve alla ning teisel poolajal võimsalt tööd rabanud Yao lõi 77. minutil 1:3. Viis minutit hiljem blokeeriti viimasel hetkel Pihti löök, kes võinuks pealelöögi asemel ehk seekord sööta.

Kokkuvõtvalt Levadiale teenitud 3:1 võit. Paide jaoks jätkub pre-season 3. veebruaril, mil viimases Taliturniiri mängus on vastaseks Tartu Tammeka.

Paide Linnameeskond – Tallinna FCI Levadia 1:3 (0:1)
77. Yann Michael Yao – 38. Pavel Marin, 48. Gando Biala, 70. Mark Oliver Roosnupp

Paide: Andrea Liotti, Aleksandr Ivanjušin, Sören Kaldma (63. Kristjan Pelt), Nikita Novopašin, Edgar Tur, Yann Michael Yao (90. Kenert Anniste), Sander Sinilaid, Magnar Vainumäe (60. Henri Hanson -> 85. Randin Rande), Samson Iyede, Kristofer Piht, Ander Ott Valge (60. Andre Frolov). Varus: Kaarel Rumberg, Rico Reinoja, Markus Allast, Joel Kokla, Ian-Erik Valge.