Paide Linnameeskond lõpetas oma tänavuse Taliturniiri mängud 2:2 viigiga Tartu Tammeka vastu, kuigi domineeris täielikult mõlema poolaja jooksul.

Samas – kui ei löö ise, lüüakse sulle ning Tammeka vasturünnakute realiseerimise protsent tegi Paide meestele pika puuga silmad ette. Paide 30 pealelöögist jõudsid sihile Kristofer Piht ja Ander Ott Valge, Tammeka poolel olid täpsed Tristan Koskor ja Andre Paju ning vastastel jäi lisaks kaks suurepärast momenti väravaks vormistamata.

Paide alustas mängu Kristjan Tammega väravas, kaitseliinis äärtel Andre Frolov ja Edgar Tur ning keskel Nikita Novopašin ja Sören Kaldma. Kaitsva poolikuna tegutsenud Sander Sinilaiu ees rivistusid üles Henri Hanson ja Randin Rande, meie aafriklased Samson Iyede ja Yann Michael Yao olid vastavalt vasakul ja paremal äärel, jättes tipuründajaks Ander Ott Valge.
Vigastuse tõttu jäid mängust eemale nii Tarmo Neemelo, Magnar Vainumäe kui Michael Lilander, operatsioonidest taastuvad Sten-Marten Vahi ja Martin Kase.

Tammeka pani keskjoonelt kohe avavile kõlades pika palli ette, kuid jäi siis ligi 20 minutiks kontrollmängule vaatamata üllatavalt suurte jõududega kaitsesse. Esimese pealelöögi tegi Pechteri väravale 9. minutil Iyede, kuid vastaste puurivaht tõrjus palli korneriks. 11. minutil püüdis Pechter Sinilaiu mitte kõige tugevama pealelöögi ja 17. minutil saatis Hanson Iyede poolt värava ette riputatud palli mõnelt meetrilt taevasse.

Tammeka esimene väravale löök sündis 21. minutil, kui mullu pool hooaega Paide särki kandnud Koskor kõige tugevamat puudet palliga ei saanud ja Tammele probleeme ei valmistanud. Paide jätkas surumist, järjest pommitasid Tammeka väravat nii Yao kui Sinilaid. Vastased mängisid kaitsest lähtuvalt, kuid 30. minutil langes neile selgelt mängu seni parim võimalus, kui keskelt läbi murdnud Kaspar Pauri löök lendas veidi üle lati.

Tammeka äärekaitses mänginud Anderson oli Iyedega püsti hädas ja nigeerlane lõi ühe teravuse teise järel. 34. minutil tõrjus Pechter taaskord Iyede löögi korneriks. Minut hilhem virutas Tur oma soorituse üle lati ja 38. minutil suutis Tammeka mees Laabus viimasel hetkel klaarida palli Iyede jalalt nurgalöögiks. Minut enne vaheajavilet mängis Hanson hea palli ette Valgele, kuid kolmandat hooaega Paides alustav ründaja jäi veidi hiljaks.

Teisel poolajal oli Paide mänguline ülekaal ja võimaluste hulk veel suuremgi, kuid värava ees tunti selgelt puudust Neemelo jõust ja palli hoidmisest. 47. minutil lõi Tur pika soolo lõpetuseks pikalt mööda, 50. minutil püüdis Pechter Rande löögi. Võimaluste virr-varr jätkus – 53. minut Frolov mööda, 55. minut Iyede löök Pechteri poolt üle lati, 58. minut Valge löök ja Pechteri poolt hea tõrje jalgadega ning 61. minut Yao löök ja taaskord ees Pechter!

62. minutil tegi Vjatšeslav Zahovaiko produktiivse vahetuse – Piht asendas lonkavat Hansonit, nihkus Valge asemel tipuründajaks ning realiseeris 64. minutil peaga Rande nurgalöögi – 1:0!

Juba paar minutit hiljem oli hea löögipositsioon Frolovil, kuid kaitsjate jalgadest veeres pall korneriks. 69. minutil jõudis Tammeka ootamatult viigini – vastaste sisuliselt esimene rünnak teisel poolajal – Koskori esimene löök ebaõnnestus, kuid Novopašini klaarimine oli poolkõva ja Tartu ründaja teistkordselt enam võimalust kasutamata ei jätnud – 1:1.

Paide jaoks oli viigiseis jama, 74. minutil tõrjus Pechter Iyede löögi ja järgmisel rünnakul oli mängu kolmas värav tõsiasi. Yao ja Iyede kombineerisid kenasti, Iyede mängis Valge kastis täiesti vabaks ja meie mehe löök maandus väravavõrgus! 2:1!

76. minutil oli Tammeka väga lähedal oma teisele, kui Paide kaitseliin vist tähistas veel väravat, lasi Kaspar Pauri 1-1 läbi, kuid meie õnneks veeres pall napilt postist valelt poolt mööda.
Väga lahtine jalgpall jätkus – 77. minutil mängis Rande mitu meest Tammeka kastist üle, kuid ei suutnud siis mõnelt meetrilt i-le täppi panna ja õnnetu löök blokeeriti. 82. minutil olid Valge ja Iyede taas aktsioonis, kuid seekord suundus Valge sooritus värava keskel seisnud Pechteri sülle.

Kuritöö, mis seisnes nii paljude võimaluste luhtamises karistamata ei jäänud – Paur tegi ilusa liigutusega Frolovile ära, Andre Paju mängis Novopašini üle ja lõppseis 2:2 oligi tõsiasi.

Kui võimalusi arvestades õudne tulemus kõrvale jätta, siis oli Paide tänane mängupilt vägagi lootustandev. Meeskonnal seisab enne 27. veebruaril toimuvat esimest liigamängu Viljandi Tulevikuga ees veel kaks jõuproovi välismaa meeskondadega – järgmisel pühapäeval 11. veebruaril oleme külas 2016. aasta Soome meistril IFK Marienhamnil.

Paide: Kristjan Tamme, Edgar Tur, Sören Kaldma, Nikita Novopašin, Andre Frolov, Sander Sinilaid, Samson Iyede (84. Ian-Erik Valge, Randin Rande (78. Henri Välja), Henri Hanson (62. Kristofer Piht), Yann Michael Yao, Ander Ott Valge. Varus: Andrea Liotti, Kristjan Pelt, Markus Allast.