Paide Linnameeskond III alustab oma teekonda II liiga Lõuna/Lääne piirkonnas sellel laupäeval, kui kunstmurustaadionil algusega kell 13.00 minnakse vastamisi Läänemaa jalgpalliklubiga.

Paide LM III peatreener Rauno Kööp sõnas, et uuele hooajale astutakse vastu endiselt neile omaste suurte eesmärkidega – võita kõik mängud ja karikad, milles osaletakse. „Loomulikult soovime selle kõige juures nautida ise ja pakkuda ka fännidele häid emotsioone, mis jalgpalliga kaasas käivad. Kahtlemata tuleb endale ka aru anda, et tiitlite võitmine muutub iga aastaga raskemaks, sest meie vastu astuvad üha nooremad ja kiiremad mängijad,“ tõdes ta.

Paide LM III mängijate nimekirjas, võrreldes eelmise aastaga, on muutusi vähe. „Olulisemaks on kindlasti hetkel üheks hooajaks Ervin Kõlli lahkumine, kes seoses töö ja perega tegi otsuse mängida sel hooajal kodukoha Järva-Jaani eest. Hetkel on nimekirjast väljas ka vigastustega kimpus olevad Andrei Veis ja Martin Saar – kuid neid loodame siiski hooaja teises pooles veel väljakul näha.

Lisaks lahkujatele on ka mõned mängijad, kelle roll tõenäoliselt töö ning pere tõttu samuti väheneb võrreldes varasemate aastatega, kuid kõik on siiski valmis keerulisematel hetkedel särgi selga tõmbama ja väljakule jooksma,“ sõnas peatreener.

Rääkides lisanduvatest, siis neid on kaks olulist – esimeseks on veel 2017. aastal Paide esindusmeeskonna särki kandnud väravavaht Sten-Marten Vahi ning teiseks pikalt Rakvere Tarvast nii Esi- kui Premium liigas esindanud Mihkel Gull. Kusjuures viimase jaoks on see justkui tagasitulek koju – tänavu möödub 15 aastat, kui Mihkel viimati noorteklassis Järvamaad esindas koos meie praeguste mängijate Lauri Varendi, Andre Mägi ja Kaarel Kivimägiga. Ehk täitsa oma poiss!

„Tulles lõpetuseks tagasi eesmärkide juurde, siis pean taas kordama viimaste aastate juttu – me väga tahaksime tõsta sügisel A. Le Coq Arenal pea kohale Väikeste karikavõistluste karika, millega 2017. aastal hakkama saime. Möödunud aastal jäi see eesmärk kahjuks täitmata ja see vigade parandus on peamine. Meistrivõistlustel oleme kuuel järjestikusel aastal võitnud oma liigataseme tsooni, kus oleme osalenud. Lisaks oleme viimasel kolmel aastal saavutanud ka liiga üldvõidu. Kindlasti tahame seda seeriat jätkata ja ka tänavu võita nii II liiga Lääs/Lõuna tsooni ja võtta ka II liiga meistritiitli,“ sõnas ta.

Lisa motivatsioonina kestavad Paide LM III ka hetkel veel mitu ilusat seeriat – näiteks 20 järjestikust võidetud liigamängu ja kahe viimase hooaja peale on kogunenud juba 67 järjestikust mängu kus on löönud vähemalt 1 värava (enamasti ikka rohkem) jms saavutused.

Kööp lisas lõpetuseks: „Meile meeldib ajalugu teha ning plaanime seda ka sel aastal, tulge vaadake seda oma silmaga!“

Paide LM III koosseis:
Väravavahid: Sten-Marten Vahi, Allar Toom, Raiko Mets. Kaitsjad: Carl Tubarik, Andre Mägi, Markus Mats Lellsaar,  Igor Rabtšuk,  Rene Puhke, Lauri Ellram, Johannes Kukebal, Marion Adusoo, Andrei Veis. Poolkaitsjad: Chris Lee, Marek Tiik, Eerik Reinsoo, Martin Ustaal, Konstantin Kotivenko, Silver Neemelo, Lauri Varendi. Ründajad: Tarmo Paju, Rauno Rikberg,  Priit Raal, Volodja Erdei, Tanel Tuuleveski, Margus Pahtma, Romet Köhler, Kaarel Kivimägi. Peatreener: Rauno Kööp.

Foto: Brit Maria Tael / Soccernet