Paide Linnameeskond teenis Premium liiga 23. voorus hooaja kaheksanda võidu, alistades koduplatsil Tartu Tammeka 3:1. Kaks väravat lõi Vjatšeslav  Zahovaiko ja ühe Marten Saarlas.

Kuigi külalised alustasid tugevas vihmasajus mängu paremini ja mängukeelu kandnud Taavi Rähna puudumisel ei olnud keskkaitsepaar Juha-Novopašin esiti kindel, haaras kodumeeskond peagi initsiatiivi enda kätte. Loogilise jätkuna lõi eelmises omavahelises mängus tartlasi kolme väravaga karistanud Zahovaiko 31. minutil 1:0. Vanameistri karistuslöök lendas maapõrke järel väravasse!

Tammeka saavutas ootamatu viigiseisu avapoolaja üleminutitel veidi pärast jalale viga teinud Jüri Jevdokimovi platsilt lahkumist. Karistuslöögi andnud Martin Milleri pall põrkas sedavõrd ootamatult üle Kert Küti pea, et mehed ei saanud arugi, mis ja kus valesti tehti.

Teist poolaeg alustas taas teravamalt Tammeka, aga peagi sai külaliste jaks otsa. Paremal äärel ei saanud Kevin Anderson kuidagi hakkama vahetusmees Jasperiga, kelle eeltööst lõi Zahovaiko 75. minutil 2:1. Klubi Perepäeva krooniks lõi vahetusmees Marten Saarlas Zahovaiko nurgalöögi järel peaga 3:1, mis jäigi lõppseisuks.

Paide võidurõõmu rikkusid kaheldavad kollased kaardid Jasperile ja Sander Sinilaiule teisel poolajal, mistõttu viimane platsilt ka eemaldati. Nii jääb mõlemal mehel vahele ka teisipäevane duell Sillamäe Kaleviga. See mäng algab Paide linnastaadionil 16. augustil kell 19:00. Sillamäe on seejuures 31 punktiga viies ja Paide 29 silmaga kuues.

Paide Linnameeskond – Tartu JK Tammeka 3:1 (1:1)
31., 75. Vjatšeslav Zahovaiko, 80. Marten Saarlas – 45+2. Martin Miller

Hoiatused: 34., 83. Sander Sinilaid, 48. Jasper Uwaegbulam – 4. Andre Paju, 34. Kevin Anderson, 43. Silver Grauberg
Eemaldamine: 83. Sander Sinilaid
Mänguolud: +15, pilves vihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras