Paide Linnameeskond viigistas Premium liiga eelviimases voorus 2:2 Tallinna Kaleviga, skoori tegid meie poolelt Michael Lilander ja Yann Michael Yao.

Tänavu kolmel korral Kalevit võitnud Linnameeskond alustas kodupubliku ees hästi ja juba kuuendal minutil saatis Michael Lilander ilusa karistuslöögi Kalevi värava ristnurka. Kiire eduseis on enamasti ohtlik ja nii ka seekord. Kalev jätkas teravamalt ning Hannes Anieri viigivärav pärast Karl Mööli pikka palli oli mängupildi järgi igati õiglane.

Kiire tempoga mäng jätkus ühe värava alt teise alla ning järgmise värava lõi taas Kalev. Jaapanlaste Matsunaga ja Wakui koostööst see sündis, kui vanameistri Wakui kaval tsenderdus oli lõpuks nii täpne, et lendas üle Rene Merilo ja seis oligi 1:2. Õnneks ei lastud külalistel pikalt eduseisu nautida, sest hetk enne vaheajavilet viigistas Yann Yao. Täpse söödu eest tuleb Elevandiluuranniku mehel tänada Ander Ott Valget.

Teisel poolajal kandus mänguline ülekaal üha enam Paide kätte ning mida aeg edasi seda väsinum Kalevi meeskond tundus. Vahetusmees Tarmo Neemelol oli suurepärane võimalus vormistada kalevlaste vastu täiuslik 12 punkti, kuid Vallner Kalevi väravasuul oli kindel.

2:2 viigipunkt tõstis Paide saldo nüüd 48 silma peale, mis kordab 2016. aasta klubi punkti-rekordit. Viies koht jäi samas vormistamata, sest Tammekal on 46 punkti. Viimases voorus 10. novembril võõrustab Paide Viljandi Tulevikku, Tammeka aga Kalevit. Kui tartlased võidavad, tuleb ka meil võita, sest võrdsete punktide korral oleks eelis Tammekal. Eesmärk on siiski hooajale panna ilus punkt ja koguda esmakordselt üle 50 punkti!

Paide Linnameeskond – JK Tallinna Kalev  2:2 (2:2)
6. Michael Lilander, 44. Yann Michael Yao – 16. Hannes Anier, 41. Hidetoshi Wakui

Väravasöödud: 6. x, 44. Ander Ott Valge – 16. Karl Mööl, 41. Takuya Matsunaga
Hoiatused: –
Mänguolud: +8, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 123
Peakohtunik: Eiko Saar
Abikohtunikud: Sander Saga, Riivo Stolts
Neljas kohtunik: Mart Martin

Paide: Rene Merilo, Michael Lilander, Martin Kase, Kristjan Pelt, Edgar Tur, Pavel Dõmov, Andre Frolov (80. Sören Kaldma), Sander Sinilaid, Yann Michael Yao, Ander Ott Valge (76. Henri Välja), Dejan Djermanovic (62. Tarmo Neemelo).
Varus: Kaarel Rumberg, Sören Kaldma, Tanel Neubauer, Joel Kokla, Henri Välja, Henri Hanson, Tarmo Neemelo.

Kalev: Karl Andre Vallner, Karl Mööl, Steve Kingue, Alger Džumadil, Kaspar Laur, Daniil Ševjakov, Takuya Matsunaga, Reinhard Reimaa, Andreas Raudsepp, Hidetoshi Wakui, Hannes Anier (64. Kevin Rääbis).
Varus: Daniil Koroljov, Kevin Rääbis, Andre Järva, Ioan Jakovlev, Deniss Maksimenko, Mikk Kruusalu, Brandon Bachmann.