Paide Linnameeskond võitis Premium liiga 28. voorus Pärnu Linnameeskonda 4:1, kübaratrikiga sai hakkama Vjatšeslav Zahovaiko, kes kasvatas oma tänavuse väravaarve juba 16 peale!

Väikeste vigastuste tõttu jäid mängust eemale Martin Kase ja Joosep Juha, puudu oli ka meeskonna kapten Lauri Varendi. Pärast eelmise vooru valusat 1:3 kaotust Pärnus alustas Paide ka koduplatsil kaitses ebakindlalt, kui juba 10. sekundil eksis Nikita Novopašin, kes küll õnneks jõudis ohu klaarida nurgalöögiks.

Paide esimene poolmoment tuli 7. minutil, mil Mark Oliver Roosnupp andis paremalt äärelt tsenderduse, millele Jüri Jevdokimov jalga siiski vahele ei saanud. 12. ja 15. minutil oli kodumeeskonna kaitse väga ebakindel ja vaid Kert Küti head tõrjed päästsid kaotusseisu jäämisest. Vabastav esimene värav tuli 17. minutil, mil pärnakad jäid hätta Roosnupu takistamisega – järgnes sööt Zahovaikole, kes saatis palli kenasti alumisse nurka – 1:0!

Pärast Jevdokimovi paari luhtunud šanssi läks tõeliseks tulevärgiks. Esmalt tuli õnnetu viigivärav, kui paremalt äärelt läbi murdnud Toomas Pent andis palli värava ette, kust see Taavi Rähna jalast otse Kristen Saartsini sattus, kes mõistagi mõnelt meetrilt ei eksinud – 1:1. Möödus napp minut, kui Zahovaiko lõi teise – Jasperi hea läbisöödu järel lollitas vanameister noored Pärnu kaitsjad Lukka ja Villota oskuslikult ära ja seis oligi 2:1! Möödus veel paar minutit ning Paide oli juba kaheväravalises eduseisus – Zahovaiko surve järel eksis pärnakate väravavaht Tamme, Jevdokimov surus edasi ning pall põrkas Sander Sinilaiu jalale, kes põrutas 3:1!

Teine poolaeg oli juba täielikult Paide kontrolli all ning pärast 66. minutit ei olnud enam võitjas kahtlust. Zahovaikole tegi seekord eeltöö Jevdokimov ning Premium liiga parima väravakütt sai tähistada kübaratriki üle, vormistades lõppseisuks 4:1.

Paide järgmine mäng on juba eeloleval esmaspäeval, mil võõrsil ootab Rakvere Tarvas. Mäng Rakveres algab kell 18:00.

Paide Linnameeskond – Pärnu Linnameeskond 4:1 (3:1)