Kevin Kauberi (24)  esimesed sammud jalgpallimaailmas algasid SC Reaali ridades, treener Richard Eesmaa juhendamisel. Oma karjääri jooksul on ründaja jõudnud esindanud kuut välisklubi. Esimese välislepingu teenis ta Soome klubi Turu Palloseuraga vaid 17- aastasena, kaks aastat hiljem sõlmis Kauber oma esimese profilepingu Solveenia NK Krka meeskonnaga.  Sellest hooajast Paidega liitunud Kauber on meeskonna eest nelja vooruga löönud juba kolm väravat.

Milline on Sinu esimene mälestus seoses jalgpalliga
Mäletan, kui käisin vaatamas isa mänge Eesti madalamates liigades, kus olid ka praegused Eesti tippmängijad nagu Tarmo Kink ja Ats Purje, seal hakkas jalgpall huvi pakkuma ja tahtsin trenni minna.

Kuidas jõudsid oma esimese välislepinguni?
Esimene profileping tuli mul Sloveenias. NK Krka otsis endale ründajat, minu agent pakkus mind ja pikema jututa lendasin järgmise päeva varahommikul juba Sloveeniasse.

Mida sellest hooajast mäletad?
Olin veel suhteliselt noor, 19. aastane ja suhteliselt tugevas liigas põhirolli ma kandma ei hakanud, vaid pigem mängija, kes tuleb vahetusest, et lisakäik mängule anda. Parim mälestus sellest on ilmselt üks värav mille lõin päev enne enda sünnipäeva.

Möödunud aastal tulid The New Saints meeskonnaga Walesi meistriks. Kas see on Sinu karjäär kõige magusam saavutus?
Kindlasti. Ei ole lihtne saada välismaal lepingut klubist, kes võitleb meistritiitli eest. Mul endal ei olnud ka ühtegi meistritiitlit veel selleks hetkeks, nii et kindlasti väga tähtis hetk minu karjääris.

Oled  esindanud kuut välisklubi, kuidas oma senise karjääriga rahul oled?
Alati saab paremini, aga usun, et olen suutnud pigistada võimalikult palju endast välja, et anda alati parim.

Mis on olnud Sinu karjääri jooksul kõige raskem hooaeg?
Vaimselt arvan, et esimene hooaeg Soomes, kui olin veel 17 ja oli vaja ennast palju tõestada, et profileping teenida. Oli vaja enda eest seista ja said aru, et ümberringi ei ole enam vanad sõbrad ja tuttavad, vaid teised jalgpallurid, kes oma koha eest võitlesid.

Milline treener on Sind kõige enam mõjutanud?
Ilmselt Aivar Tiidus. Mängisin tema all kõige kauem ja ta on natuke teistsuguse kasvatusega treener, kes pani poisid mängima ja võttis igast vennast maksimumi välja.

Millises mängus oled kõige rohkem väravaid löönud?
See on hea küsimus, mäletan hästi noorteliigas mängu Vasalemma vastu, kui lõin 17 väravat, aga nüüd tõsistest mängudest meesteklassis esimese hooga ei tulegi meelde, kus oleks väga palju väravaid löönud. Esimene hooaeg Soomes lõin 3 väravat, aga ei mäleta kelle vastu. Eestis olen löönud 2 väravat praegusele kodule Paidele ja Tartu Tammekale.

Premium liiga 4. voorus lõi Kauber Tartu Tammeka väravavõrku kaks palli

Mis on Sinu jaoks olulisem: löödud väravad, väravasööt või võit? Ennekõike ikkagi meeskonna võit, see peaks iga mehe eesmärk number 1 olema meeskonnas, sest meeskonna edu peale saab alles ehitada individuaalset edu.

Mängisid viimati Eesti meistriliigas 2016. aastal, mis Sind tagasi tõi?
Paide konkreetne huvi ja ka meeskonna eesmärgid, mis on kõrgemad kui eelmine hooaeg ja mingil määral mängis rolli ka pere. Välismaalt oli huvi küll, aga Euroopast välja ka ei tahtnud minna.

Kas oled meeskonda sisse elanud?
Ma arvan, et sulandusin esimesest päevast meeskonda sisse.  Minu eesmärk Paidega on mängida TOP3 kohale ja ei näe põhjust, miks me ei peaks seal hooaja lõpus olema, kui mängime igat mängu, nagu oleme siiani mänginud.

Oled Sa selleks hooajaks kirja  pannud eesmärgi, mitu väravat lüüa sooviksid?
Kindlasti tahan ületada 2016. aastal löödud väravaid (8 toim.), aga kindlat arvu ei ole paika pannud, pigem 8 on miinimum.

Meeldejäävam mäng ja värav
Esimese hooga tuleb 2017. aasta hooaeg Lätis, kui laps oli just sündinud ja samal nädalavahetusel oli mul ka mäng Läti meistri Jurmala Spartaksi vastu, mille võitsime 1:0 minu väravast.

Mida tähendab Sulle #27 särgil?
See on kuupäev, kui me saime elukaaslasega kokku ja millest on kasvanud meie elu.

Teisipäeval mängis meeskond võõrsil Tartu Tammekaga, kuidas võtad kokku 3:0 võidumängu?
Väga hea meeskondlik esinemine ja kõik mida olime eelnevalt trennides rääkinud ja arutanud tõime ka väljakule.

Kirjelda oma kaht löödud väravat
Esimese värava puhul sain väga hea söödu Karlilt, sain hea puutega palli kaasa ja kui nägin, et esimene nurk vaba, siis sinna lõin ka. Teise värava puhul jällegi väga hea sööt Jattalt, sain 1v1, aga kui nägin et kaitse seljas, siis mõtlesin veel viimase konksu teha ja sain rahulikult palli võrku lüüa.

Kuidas sujub Sul koostöö teise ründaja, Alassana Jattaga?
Eks mäng mängult hakkame üksteist rohkem mõistma ja koostöö hakkab sujuma aina rohkem, loodan et meist kasvab välja hea ründeduo ja aitame üksteist terve hooaja vältel.

Kuidas iseloomustaksid end mängijana
Õhuvõitlused ja üldse igasugused kahevõitlused ei ole kindlasti mu tugevam külg ja püüan selle kompenseerida kiirusega, samas arvan, et mul on üsna hea löök ja väljakunägemine.

Mis on ründemängija kõige olulisemad omadused?
Väravavaist, et olla õigel ajal õiges kohas ja pall võrku lüüa. Aga kindlasti ka hea realiseerimine ja teiste mängijate leidmine.

Sinu suurim eeskuju jalgpallimaalimas? Miks?
Mulle on alati meeldinud Quaresma, erineb teistest mängijatest silmnähtavalt oma eripäraga.

Millise moto järgi elad?
Kõik siin elus on võimalik, kui usud ja tahad.

Kolm soovitust noortele mängijatele?
Tee trenni ja naudi seda mida sa teed. Ole positiivselt häälestatud, ka siis kui miski ei tule alati ideaalselt välja. Usu enda unistustesse, sest neid ei saa sult keegi ära võtta peale sinu enda.

Aitäh Kevin ja edukat hooaega!

KEVIN KAUBER  #27 Ründaja

Sünniaeg: 23. märts 1995
Karjäär:
Tallinna Puuma (2011–2012), Turu Palloseura (Soome) (2012–2014), NK Krka (Sloveenia)(2014–2015), Tolmin (Sloveenia, laenul 2015), Jelgava (Läti)(2016–2018), Tallinna Levadia (laenul 2016), The New Saints (Wales)(2018), Ekenäs (Soome)(2018), Paide Linnameeskond(2019 -).
Premium liiga debüüt: 2016. aasta
Mänge Premium liigas: 21
Väravaid Premium liigas: 11
Meistritiili võidud: Walesi Meister (2018)
Karikavõidud:
Läti Karikavõitja (2016), Walesi Liigakarikavõitja (2018)
Koondisekarjäär:
Eesti U-17
(2010–2011): 19 mängu/ 3 väravat
Eesti U-19 (2012–2013): 17  mängu/4 väravat
Eesti U-21 (2013-2016): 26 mängu/ 3 väravat
Eesti U-23 (2018-): 3 mängu

*Intervjuu ilmus 6. aprilli mängukavas