Paide Linnameeskond teenis Premium liiga 10. voorus väärt viigipunkti, mängides kodupubliku ees valitseva meistri FCI Tallinnaga 1:1.

Nädal tagasi Lasnamäel tiitlikaitsjale 1:6 alla jäänud Paide meeskond oli koduplatsil teisest puust ning pakkus külalistele kõva lahingu. Head võimaluse avapoolajal skoor avada olid nii Andre Järval kui Edgar Turil.

Külalised said pooltunni järel mängu paremini sisse ja vaid Magnus Karofeldi tõrjete toel mindi vaheajale 0:0 seisult. Teise poolaja alguses raksatas väravalatt, kui karistuslöögi keerutas müüri kõrvalt raamidesse Dmitri Kruglov.

Paide jätkas aga sisukalt ja nurgalöögi järgses olukorras lõi Martin Kase Magnar Vainumäe suurepärase söödu järel 1:0! Kahjuks ei püsinud eduseis rohkem kui tosin minutit. Paide kaitseliin üritas tekitada suluseisu, kuid Aleksandr Kulinitš oli kavalam ja viigistas lähedalt pealöögiga.

Järelejäänud minutite jooksul otsisid mõlemad meeskonnad võiduväravat. Paide parima šansi juures oli Matvei Igonen juba üle mängitud, kuid Sander Sinilaiu lähilöögi peatas Ofusu Appiah oma rinnaga.

Paidel on nüüd 10 mänguga koos 11 punkti, mis tabelis annab kuuenda koha. Järgmine liigamäng on 15. mail Tartus sealse Tammekaga. Enne seda seisab aga Tammekaga ees veelgi olulisem lahing, kui teisipäeval 12. mail selgitatakse Tamme staadionil Eesti karikafinaali pääseja! Mäng algab kell 18:00.

Paide Linnameeskond – FCI Tallinn 1:1 (0:0)
59. Martin Kase – 70. Aleksandr Kulinitš

Hoiatused: 25. Martin Mägi, 81. Martin Kase – 35. Ofosu Appiah, 73. Pavel Dõmov, 82. Artur Rättel