Reporter: Rauno Annama, foto: Maarja Trauss

Evald Tipneri karikavõistluste 1/32-finaalmängus võõrustas Paide Linnameeskond teise liigasse kuuluvat FC Nõmme Unitedit, kes paikneb hetkel lõuna/lääne piirkonnas 3. kohal. Samasse tsooni kuulub muideks ka Linnameeskonna duubelvõistkond, kes on liidrid. Mäng kujunes ootamatult üsnagi tasavägiseks ning ainsa värava lõi teise poolaja keskel Sander Sinilaid, kes avapoolaja lõpus lülitus mängu vahetuspingilt.

Vaevu oli viis minutit mängitud, kui pall lõpetas läbi Mark Kolosovi puute Paide väravas, ent suluseisu tõttu püsis seis muutumatuna. Kodumeeskonna esimeste pealelöökide puhul oli sihik selgelt paigast ära ning teisel pool väljakut vastasid pealinlased ohtlikumalt, kui taas vastaste ründaja Kolosov aktsioonis oli. Tsenderduse järel lükkas palli endale peaga ette ning teisega pani löögi teele, kuid Kert Küti jaoks oli see kergeks saagiks. Igati tublilt tegutsenud noored Nõmme pallivõlurid näitasid taas klassi, kui Gregory Piiber napsas keskel palli omale ning leidis vasakul äärel Mark Anders Lepiku, kes saatis Paide kaitsja kohvile, kuid omade kahjuks ei suutnud seejärel ohtlikust kohast löögile saada.

Vahepeal tegi kodumeeskond vahetuse asendades passiivselt tegutsenud Roman Starikovi Sander Sinilaiuga. 41. minutil tekkis soodne moment väljakuperemeestele. Meelis Peitre ja külaliste puurilukk Oliver Ani hüppasid pallivõitlusesse ning mänguvahendi suutis enda valdusesse võita just Paide mängija. Sekundid hiljem anti otsajoone juurest pall väravaesisele, kus Jüri Jevdokimovist pall raamidest mööda saadeti. Sinilaid leidis hea sööduga Jevdokimovi, kuid Janar Adler suutis võõrustaja kehamängus kergelt ära lükata ja neutraliseeris ohtliku olukorra. Nõnda avapoolaeg läbi saigi ning Paide ei suutnud selle ajaga ühtegi lööki raamide vahele teha.

Teise kolmveerandtunni avaminutitel olid külalised avaväravale lähedal, ent veidi jäi seekord puudu. Kütt hüüdis valjuhäälselt, et kaitsja langeva palli talle jätaks, kuid vastasmängija hüppas õhku ning suutis palli hoopis endale võita. Lühikese sööduga leiti Kolosov, kuid kodumeeskonna puurivaht rehabiliteerus ning püüdis järgnenud löögist palli. Üksikud minutid hiljem puterdas Kütt palli oma käte vahelt Lepiku jalale, kuid ründaja ei suutnud end löögile keerutada. Vahepeal läks korralikuks kõmmutamiseks ning häid võimalusi oli mõlemal poolel, ent realiseerimine oli kehv ning endiselt püsis tablool viigiseis.

65. minutil võitles Sinilaid endale omaselt olukorras lõpuni ning moment hiljem vajutas karistusala keskelt vasaku jalaga palli eesposti juurest sisse, viies lõpuks favoriidid kohtumist juhtima. Kütt sai seejärel mitmel korral sekkuda, pareerides Lepiku löögi korneriks ning veelgi tähtsam tõrje saabus 77. minutil, kui külalismängija kannasöödu järel Künter Uku Altnurmel suurepärane võimalus tekkis, kuid puurilukk sai löögile jala vahele ning pall lendas üle värava.

Head tegutsemist näitas ka pealinlaste väravavaht Oliver Ani, sekkudes mitmel korral otsustavalt ning õigeaegsete vastuliikumistega neutraliseerides kodumeeskonna üritusi, lisaks tõrjus ühe käega Omar Nabil Rashad Elhussieny karistuslöögi lati alt nurgalöögiks. 86. minutil kukkus Elhussieny vastaste trahvikasti äärel ning kuigi kohtuniku suunas laiutati käsi, vile vaikis ning mäng jätkus. Nõmme United teenis heast kohast trahvilöögi, ent kastis kerkis kõige kõrgemale Linnameeskonna kaitsja. Kolmanda lisaminuti lõpus sai Kütt vastaste tsenderdusele käed otsustavalt vahele, kuid moment hiljem sai vastane väljaspool kasti siiski löögile. Pall võttis rikošeti ning kuna sooritus polnud kõige tugevamate killast, napsas väravavaht madala palli endale.

Lõpuvile suuri emotsioone ei tekitanud, Paide mängijad ise ka teadsid, et ainus, mis tänase mängu puhul rõõmustav, oli see, et järgmisesse faasi suudeti edeneda. Favoriidikoormat ei suudetud selgelt maksma panna ning kokkuvõttes võeti napp ja kole võit. Siirad kiidusõnad kuuluvad noortele vastastele, kes igati võitlusliku ja korraliku andmise kiuste tunnistasid kaotust. Paide on viimasel ajal mannetult esinenud ning august tuleb kiiresti välja ronida, sest sel pühapäeval kohtutakse juba Premium liigas Hiiul peetavas kohtumises Nõmme Kaljuga.

Pealelöögid: 14:8
Neist väravale: 3:5
Neist blokeeritud: 1:0
Nurgalöögid: 8:3
Suluseisud: 1:2
Vead: 8:9

Paide Linnameeskond – FC Nõmme United 1:0 (0:0)
65. Sander Sinilaid

Hoiatused: 45. Lauri Varendi, 88. Nikita Novopashin
Mänguolud: +22, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 108
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Sander Saga

Paide Linnameeskond: Kert Kütt, Michael Lilander, Joosep Juha, Nikita Novopashin, Lauri Varendi, Martin Kase, Roman Starikov (37. Sinilaid), Omar Nabil Rashad Elhussieny, Meelis Peitre (57. Saarlas), Vjatšeslav Zahovaiko, Juri Jevdokimov (72. Tomson).
Varus: Sten-Marten Vähi, Rasmus Tomson, Ander Ott Valge, Timo Lomp, Marten Saarlas, Sander Sinilaid.

FC Nõmme United: Oliver Ani, Marten Metsniit, Raul Niit, Kristen Niilop, Janar Ader, Johan Tõugjas, Gregory Piiber (46. Olviste), Marek Mäekala, Robert Veskimäe (79. Žarikov), Mark Kolosov (67. Altnurme), Mark Anders Lepik.
Varus: Herman Yermakou, Taavi Martoja, Heger Olviste, Kevin Koppel, Künter Uku Altnurme, Mark Rõõmussaar, Igor Žarikov.