Paide Linnameeskond leppis Premium liiga 8. voorus Tartu Tammekaga 1:1 viiki tänu Magnar Vainumäe hooaja neljandale tabamusele.

Külalised haarasid juba seitsmendal minutil eduseisu, kui Sören Kaldma riskantset palli kapten Andre Frolov omaks ei saanud ning külaliste Reio Laabus virutas kingituse paarikümnelt meetrilt Magnus Karofeldi seljataha.

Paide haaras küll seejärel initsiatiivi, kuid midagi väga ohtlikku rünnakufaasis korraldada ei suutnud. Ühel hetkel küll tundus, et Andre Järva vastu tehti karistusalas viga, kuid Kristo Küljastineni vile vaikis.

Teine poolaeg jätkus Paide taktikepi all, kuid ohtlikumad momendid olid Tammekal. Pärast Karofeldi ebaõnnestunud tõrjet sai Tauno Tekko tõsta palli tühja värava suunas, kuid tegi seda ebatäpselt ja kodumeeskond pääses.

80. minutil seadis Vainumäe jalule viigi, kui suurepärane karistuslöök maandus ristnurgas! 19-aastasele noormehele oli see tänavu juba neljandaks väravaks. Mõni minut hiljem võinuks come-back olla täielik, kuid vastaste puurilukk Pechter suutis Järva pealöögi tõrjuda.

Paidel on nüüd kaheksa vooruga tabelis 10 punkti, mis annab 5.-7. koha jagamise. Laupäeval lõpetab Paide esimese kevadringi võõrsilmänguga FCI Tallinna vastu, kel samuti 10 silma.

Paide Linnameeskond – Tartu JK Tammeka  1:1 (0:1)