Paide Linnameeskonna reeglid mängudel ja treeningutel

Paide Linnameeskonna reeglid mängudel ja treeningutel

1. Ole täpne. Ole kohal vähemalt 15 minutit enne treeningu algust.
2. Riietu vastavalt olukorrale. Saalis treenides kasuta sileda tallaga jalatseid, spordiks mõeldud lühikesi pükse ja T-särki. Külmema ilmaga õues treenides müts pähe, kindad kätte ja kael kinni kaetud.
3. Kui omad klubi varustust, siis kanna seda kindlasti treeningutel ja kui oled klubi esindamas.
4. Kui sind juhendatakse (nii treeningul kui ka mängudel), siis ole tähelepanelik. Küsi julgelt, kui midagi jäi arusaamatuks. Jää viisakaks oma treenerite suhtes.
5. Kui trennis on paus (joogipaus või treener seletab harjutust), siis maas istumine pole lubatud.
6. Ole viisakas ja austa klubi töötajaid, kellega sa kokku puutud, sest nemad on klubis selleks, et sind aidata ja toetada.
7. Kanna treeningutel ja mängudel kaitsmeid (nende olemasolul) ning vali oma varustus vastavalt treeningpaigale ja ilmastikule.
8. Ole alati ettevalmistunud mängudeks ning treeninguteks. Toitu teadlikult ja puhka piisavalt.
9. Õpi tundma teisi mängijad oma võistkonnas ja pea meeles, et jalgpall on võistkondlik mäng, sinu võistkonnakaaslased mängivad olulist rolli sinu arengus.
10. Ära vaidle kohtunikega ning ürita mängu ajal rahulikuks jääda ning lepi sellega, et püüdlemine võidu poole on tähtsam kui võit ise.
11. Ole uhke selle üle, et sa üritad alati endast parimat anda nii treeningul kui ka võistlustel. Näita välja head spordimehe vaimu ning austa teisi mängijaid. Ürita olla meeskonna liige, julgusta oma võistkonnakaaslasi ning toeta alati oma võistkonda.
12. Ära kasuta solvavaid väljendeid või agressiivsust kohtunike, pealtvaatajate ja teiste kaasmängijate suhtes. Austa jalgpallimängu ja ausa mängu reegleid ja naudi treeninguid ning võistlusmänge.
13. Jää kaotades viisakaks ja võidu puhul väärikaks ning mängu lõppedes suru kätt nii vastastel kui ka kohtunikel.
14. Jälgi, et riietusruumid, mänguväljak, transpordivahendid oleksid peale sinu lahkumist prügist puhtad.
15. Kui sinul või sinu vanematel on probleeme sinu jalgpallitreeningutel osalemisega (transport, varustus, treeningajad jne), siis pöörduge selle lahendamiseks treenerite või klubi töötajate poole.
16. Kui sul on mistahes probleeme siis võid alati nendest treeneriga rääkida ja nõu küsida.