Paide Linnameeskond jäi Seinäjokil peetud hooajaeelses treeningmängus 0:2 alla Soome Veikkausliiga mullusele pronksimeeskonnale SJK-le, mõlemad väravad lõi penaltist Josepablo Monreal.

Paide alustas Mihkel Aksaluga väravas, kaitseliini moodustasid Joseph Saliste, tänavu esimese mängu pidanud Ragnar Klavan, Kristjan Pelt ja paremkaitses kapten Andre Frolov, sest traditsiooniliselt selles rollis mängivad Hindrek Ojamaa, Edgar Tur ja Siim Aer jäid erinevatel põhjustel koju. Keskväljal toimetasid Kevor Palumets ja Karl Mööl, keda äärtel toetasid Deabeas ning Siim Luts, ründes tegutsesid Robi Saarma ja Kaimar Saag. Mängust jäid eemale veel Sergei Mošnikov, Abdul Razak Yusif, Herol Riiberg, aga ka Paide kolm Gambia täiendust Ebrima Jarju, Ebrima Singhateh ning Bubacarr Tambedou.

Esimene veerandtund möödus üsna luuravalt, Paide surus kõrgelt ja see tõi ka tulu, kuid mitte enamat pallivaldamisest, sest soomlaste kaitse seisis kindlalt. 16. minutil saatis esimese märkimisväärse pealelöögina Deabeas palli üle värava. 20. minutil teenis Kaimar Saag mängu esimese nurgalöögi, kuid Siim Lutsu pealöök endast ohtu ei kujutanud.

Vastupidiselt mängu käigule, asus SJK 33. minutil oma esimesest võimalusest juhtima, kui Andre Frolovi eksimuse järel põhjustas Karl Mööl penalti, mille realiseeris Tšiili ründaja Josepablo Monreal. 41. minutil tõrjus vastaste väravavaht Deabease löögi korneriks, minut enne vaheajavilet tulistas ukrainlasest ründaja Denys Oliinyk üle lati.

Teist poolaega alustas SJK eksimusega, kuid Saagi pealelöök 18 meetrilt läks liialt keskele. Kodumeeskond tõstis mängutempot ja teenis kaks nurgalööki, millest ühe järel pidi Luts palli väravajoonelt klaarima. Klavani ja Saagi mäng sai otsa 58. minutil, mil vahetusest sekkusid Rasmus Kallas ja Kristofer Piht.

Poolaja keskel oli Paidel võimalus viigistada, kui kombinatsiooni tulemusena sai Deabeas kastis palli. Jätkusööt Robi Saarma jalgadesse aga teravust ei toonud. Paide tegi ära kõik vahetused ja lõpus oli platsil olev koosseis juba üsna nooruke, mistõttu soomlaste surve alla jäämine polnud üllatus. 81. minutil lõi Jake Dunwoody kasti joonelt napilt mööda. 85. minutil andis Palumets kasti hea karistuslöögi, kuid Peldi löök terava nurga alt maandus küljevõrku. Paide parim võimalus mängust tuli 88. minutil, mil Palumetsa eeltöö järel lõi Piht napilt ristnurgast mööda. Mängu lõppseisu 2:0 vormistas Kallase penaltivea järel sama mees Monreal, kuigi Mattias Sapp aimas lööginurga ära.

Järgmisel laupäeval ootab Linnameeskonda ees veel üks külaskäik põhjanaabrite juurde, kui vastaseks on Espoo Honka.

Paide LM: Mihkel Aksalu (65. Mattias Sapp), Joseph Saliste (65. Marten Henrik Kelement), Ragnar Klavan (58. Rasmus Kallas), Kristjan Pelt, Andre Frolov, Karl Mööl, Kevor Palumets, Robi Saarma (71. Jaagup Luts), Deabeas Owusu Sekyere (77. Matrix Einer), Kaimar Saag (58. Kristofer Piht), Siim Luts (65. Foday Trawally).