Premium liiga seitsmendas voorus kohtusid Paide kunstmurustaadionil kodune Linnameeskond ning Tallinna JK Legion. Paide jaoks väikese ehmatusega alanud mängus alistati vastane lõpuks üliveenvalt: Legionile löödi koguni viis vastuseta jäänud väravat. FOTO: Gertrud Alatare (Soccernet.ee)

Avavile oli vaevalt kõlanud, kui Linnameeskonna keskväljal tehtud valesööt lubas Legionil teravalt rünnata, ent Mihkel Aksalu tõrjus Nikita Grankini pealelöögi. Vaid minut hiljem oli Legion juba teises väljaku otsas kibedasti ametis Paide rünnaku tagasilöömisega. Ebrima Singhatehi ebaõnnestunud pealelööki klaarida üritanud Legioni kaitsja virutas palli otse Robi Saarma pihta, kellest see väravasse lendas. Saarmale elu lihtsamaid väravaid ning seisuks 1:0.

Teist tabamust ei tulnud kaua oodata, sest juba 12. minutil astus Deabeas külma rahuga tervest Legioni kaitseliinist lihtsalt läbi ning pani palli külmavereliselt Pavel Londaku selja taha. 2:0.

Mängu avaminutitel oma söödupraagi tõttu Legionile veel poolvõimalusi kinkinud Linnameeskond sealtpeale enam tagasi ei vaadanud. Soodsaid väravašansse jagus paljudele, ent nii Signhatehi kui Saarma ja Kristofer Pihti hiilgavad võimalused takerdusid puudliku realiseerimise taha.

Mäng hoiti ühemõtteliselt oma haardes ning 2:0 lõppenud poolaja järel suruti Legion teisel poolajal sügavale kaitsesse.  Legion väsis silmnähtavalt ning Paide vahetused (teisel poolajal sekkusid mängu Kevor Palumets, Dominique Simon, Herol ja Hindrek Ojamaa) muutsid Paide rünnakud veelgi teravamaks. Endiselt kimbutas aga realiseerimise puudulikkus, häid ja väga häid väravavõimalusi luhtus i-le täpi panemata jätmise tõttu ridamisi.

71. minutil saadi siiski kolmas värav kätte, kui kogu mängu jooksul Legioni kaitsjaid terroriseerinud Kristofer Piht läbi murdis ja lähilöögist palli väravasse pani. Vaid minut hiljem lõi Heroli efektsest söödust oma teise värava selles mängus Deabeas.

83. minutil jäi rampväsinud Legion väljakule kümnekesi, kui Kevor Palumetsale tehtud ohtliku vea eest sai teise kollase ja kokku punase hoiatuskaardi Daniel Fedotov.

Kauni punkti pani väravafestivaliks kujunenud kohtumisele Dominique Simon, kes põrutas 25 meetrilt palli postipõrkest lati alla. Paide hooaja esimene koduvõit oli tõsiasi.

Linnameeskonna järgmine Premium liiga mäng ootab ees juba ülehomme, laupäeval 16. aprillil, kui võõrsil kohtutakse Narva Tansiga, kes võitis kolmapäevases kodukohtumises Tallinna Kalevit samuti 5:0. Laupäevane mäng Kalev-Fama staadionil algab kell 19.30 ning otseülekannet saab vaadata Soccernet.ee vahendusel.

Koduväljakul saab Paide mehi taas näha alles 27. aprillil, kui võõrustatakse Pärnu Vaprust.

Kohtumise väravad

Kohtumise protokoll

13. aprillil kell 17.30 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond – Tallinna JK Legion  5:0 (2:0)
2. Robi Saarma, 12., 72. Deabeas, 71. Kristofer Piht, 90+2. Dominique Simon

Väravasöödud: 2. x., 12. Karl Mööl, 71. Kevor Palumets, 72. Herol Riiberg, 90+2. Joseph Saliste
Hoiatused: 22. Sergei Mošnikov – 29. Leonid Arhipov, 70., 83. Daniel Fedotov, 90. Vladislav Jegorov
Eemaldamine: 83. Daniel Fedotov (Legion)
Mänguolud: +8, päikesepaisteline ilm, kunstmuru heas seisukorras