Ajalooline Premium liiga päev Paides lõppes Linnameeskonna kindla 4:2 võiduga Narva Transi üle. Vabariigi president Alar Karis saabus staadionile veerand tundi enne mängu algust ning võeti kohalike inimeste, suures osas elevil laste poolt tihedasse piiramisrõngasse. Pärast põgusaid kõnesid ja kinkide üleandmist tervitas riigipea mängijaid ning andis kohtunikele üle mängupalli. Enne, kui töökohustused ta staadionilt edasi viisid, sai president näha kolme väravat ning vihast lahingut. Paide võitis Narva Transi lõpuks 4:2. FOTO: Marek Tiits (PLM).

Ei saa öelda, et kohtumine alanuks Paidele ülemäära rõõmsalt. Juba kaheksandal minutil avas Trans skoori, kui nurgalöögiolukorras jäeti värava ees valveta Denys Dedechko, kes sai palli rahulikult meetri pealt võrku panna. Silmnähtavalt väsinud ja haavatud piirilinna meeskond jäi sealtpeale aga Paide surve alla ega pääsenud sealt lõpuks sisuliselt kuni kohtuniku kolme vileni 90. minuti täitudes.

Esimest korda põhikoosseisus alustanud ja täisminutid mänginud Paide ründaja, esiliigas võrke purustav Ebrima Singhateh tekitas Linnameeskonna treeneritele hulga meeldivaid probleeme. Avaminutitest kuni lõpuni välja tohutult rassinud ning Transi kaitseliini oma läbijooksudega terroriseerinud noor ründaja teenis 11. minutil penalti, kui ta karistusalas pikali tõmmati. 11-meetri karistuslööki lööma asunud Robi Saarma ei vääratanud ja saatis palli külmavereliselt alumisse väravanurka. 1:1!

Vaid paar minutit hiljem oli Singhateh uuesti aktsioonis. Sergei Mošnikovilt karistusala tagant söödu saanud ja ise trahvialasse juba sisse murdnud, võttis Singhateh palli hästi omaks, rabeles kaitsjate vahelt läbi ja saatis värava poole teele pehme löögi, mida keegi enam takistama ei jõudnud: pall veeres hüpeldes väravasse. 2:1!

Gambia talendi show aga polnud sellega veel sugugi lõppenud. Teisel poolajal, kui Paide surve Transile oli muutunud juba kõikehõlmavaks, pani Kristjan Pelt tagaliinis ette ülipika söödu, Singhateh jooksis üle kaks Transi kaitsjat ning murdis palliga kasti. Seal tal vastas olnud piirlinna puurilikk Aleksei Matrossov hüppas talle kätega jalgadesse ning taas kõlas penaltipunktile asumist tähista kohtunik Joonas Jaanovitsi vile. Seekord asus penalti teenija seda ise lööma ning realiseeris teenitud karistuslöögi elegantselt, pettes Matrossovi vasakule hüppesse, veeretades ise palli pehmelt maad mööda värava vastasnurka. 3:1!

56. minutil mängu sekkunud Singhatehi rahvuskaaslane Bubacarr Tambedou moodustas koos temaga valusa duo, millega Trans oli püstihädas. Nii ei jäänud ka Tambedoule tema kolmandas Premium liiga mängus esimene kõrgliigavärav tulemata. Singhateh võeti keskväljal veaga maha, ent enne seda jõudis ta palli sööta Tambedoule, kes mängis end Matrossovist mööda, kuid tema esimese pealelöögi võttis Transi kaitsja jalaga ära. Tõrje ent langes otse Tambedou jalale tagasi ning teist korda Gambia mees end tantsule paluda ei lasknud, vaid virutas palli värava tagumisse nurka. 4:1.

Päris viimast sõna Trans siiski veel öelnud ei olnud. 80. minutil sai Volodymyr Pryiomov kirja oma hooaja neljanda värava, kui narvalaste nurgalöögi lahtimängu järel valitses Paide karistusalas lubamatu tühjus, mistõttu ukrainlane sai palli täies rahus Ebrima Jarju selja taha võrku saata.

Järelejäänud minutiteks keeras Paide aga nii keskvälja kui kaitse lukku, Jarjul tuli teha küll veel üks tugeam tõrje, ent enamaks Narva suuteline polnud. 4:2 võit oli Paide Linnameeskonnale hooaja kaheksandaks, ning et mängu vähem pidanud Nõmme Kalju kaotas eile vastuolulisel moel, taaskord kohtunike eksimustest rääkima pannud mängus 0:1 Tallinna FCI Levadiale, vähendas neljandal tabelireal asuv Linnameeskond vahe Kaljuga neljale punktile.

Paide mehed jooksevad uuesti murule taas laupäeval 21. mail, seda siis juba karikafinaaliks, mille avavile kõlab A. Le Coq Arenal kell 19.00. Linnameeskond paneb käima fännibussid, mis stardivad Paidest, Türilt, Koerust, Järva-Jaanist ja Roosna-Allikult. Lisainfot leiate neljapäeva 19. mai vältel kõigist meie kanalitest.

PLMTV kokkuvõte, intervjuud Singhatehi ja peatreeneriga

Mängu väravad

Kohtumise protokoll

18. mail kell 17.30 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond – JK Narva Trans 4:2 (2:1)
11. pen. Robi Saarma, 13., 54. pen. Ebrima Singhateh, 77. Bubacarr Tambedou – 8. Deniss Dedetško, 80. Volodõmõr Prõjomov

Väravasöödud: 11. Ebrima Singhateh, 13. Sergei Mošnikov, 54. x, 77. x – 8., 80. Roman Nesterovski
Hoiatused: 19. Dominique Simon – 26. Jegor Žuravljov, 45. Oleksandr Koževnikov, 49. Aleksandr Zakarljuka, 54. Aleksei Matrossov, 58. Irie, 89. Martin Käos
Mänguolud: +17, päikesepaisteline tuuline ilm, muruväljak väga heas seisukorras