Premium liiga ja esiliiga 29. mänguvoorud tegid Linnameeskonnal meele mõruks nii esindusmeeskonnas kui U21 võistkonnas. Esindus kaotas hooaja ühe piinlikuma esituse tagajärjel ülitähtsa võõrsilkohtumise Tallinna Kalevile seisuga 1:2 ning U21 jäi samuti võõrsil 0:1 alla FC Elvale. FOTO: Katariina Peetson (EJL).

Möödunud Premium liiga voorus kodumurul Pärnu Vaprust 3:0 võitnud ning sellega kolmanda tabelirea endale haaranud Linnameeskond läks Kadrioru staadionile teadmises, et võidu korral kindlustatakse kolmandat tabelirida veelgi. Paraku tuli esimese kolmveerandtunni järel tunnistada 0:1 kaotusseisu ning tõsiasja, et poolehoidjatele pakuti vaatamiseks hooaja üks viletsamaid avapoolaegu. Tallinna Kalev nõelas Paide kaitseliini pidevate kontrarünnakute ja pikkade, liini taha antud pallide kombinatsioonidega. 28. minutil ei suudetud järjekordset karistusalla põrkama jäänud palli klaarida ning kalevlased said palli lükata trahvikasti ette, kust Tristan Toomas Teeväli selle ristnurka põrutas. Paide, kelle ridades valitses totaalne ebakõla nii keskväljal kui kaitses, jättis avapoolajal kasutamata kolm suurepärast võimalust juhtima minna, ent samavõrra raiskas ka Kalev.

Teisel poolajal väljakule tulnuna haaras Paide küll initsiatiivi palliga mängus ühemõtteliselt enda kätte, ent Kalevi värava ees ohtu tekitada ei suudetud. Hoopis Kalev oli see, kes 75. minutil Hindrek Ojamaa tehtud penaltivea järel Teevälja täpse 11 meetri karistuslöögi järel 0:2 kaotusseisu jäi. Järelejäänud veerandtunni jooksul suudeti veel küll Gerdo Juhkami tabamusest vahet vähendada, ent viigipunkti päästmiseks ei piisanud ka kuuest lisaminutist.

Ülivalus 1:2 kaotus omandas veelgi tumedama varjundi, kui Pärnu Vaprus sama vooru õhtuses mängus koduväljakul veel kaheksa minutit enne mängu lõppu Narva Transi vastu kaotusseisus olnuna siiski 3:2 võidu välja võitles. Et Nõmme Kalju võitis vooru avakohtumises võõrsil FC Kuressaaret 2:0, andis Linnameeskond eelmises voorus raske tööga kättevõideldud kolmanda tabelirea taas käest ning on nüüd kaheksa vooru enne hooaja lõppu kuuendal kohal, jäädes kolmandal kohal olevast Kaljust maha kolme punktiga.

Järgmises, 30. voorus sõidab Paide Linnameeskond Tartusse, kus laupäeval 30. septembril minnakse vastamisi sealse Tammekaga.

Esiliiga 29. vooru kohtumises läks Linnameeskonna U21 võistkond võõrsil vastamisi FC Elvaga. Teist vooru järjest lasti endale lüüa ülivarajane värav, kui juba kolmandal minutil Jürgen Kuresoo täpse lähilöögi järel pall võrgust tuli korjata. Avapoolajal sai korra jala valgeks ka Elva mängija Jasper Reilson, ent kohtunikud fikseerisid enne tabamust käega mängu ning värav tühistati.

Rohkem männilinnas peetud kohtumises väravaid ei löödud ning U21 võistkond pidi teist vooru järjest kaotust tunnistama. Liigatabelis ollakse endiselt kaheksandal kohal ning vahe seitsmenda kohaga kärises nüüd juba viiepunktiliseks.

Duubelvõistkond läheb järgmises voorus pühapäeval 1. oktoobril koduväljakul kell 12.30 vastamisi tabeli viimase, Ida-Virumaa FC Alliance’iga.