Üle 350 Premium liiga kogemusega kaptenist keskpoolkaitsja Andre Frolov on meeskonna hing ja süda. Kui vaja, kutsub mehed platsil korrale, kui vaja, toetab ja motiveerib.  Sel hooajal väga heas vormis olevat mängumeest leiab platsil alustamas teravaid rünnakuid, ta võitleb alati iga olukorra lõpuni ja pakub vastastele kompromissitut lahingut. Frolov  tõdeb, et armastus mängu vastu, on see, mis talle väljakul indu juurde annab. „Olen seda meelt, et näe vaeva ja siis saad selle eest ka väärilise tasu. Niisama ei saa midagi.“

Kuidas jõudsid jalgpalli juurde ja mis ajendas Sind mängima?
Jalgpalli juurde jõudsin tänu tädipojale. Suviti käisin Hiiumaal ja kevadel oli kindel plaan, et sügisel lähen korvpallitrenni. Tädipoeg ja tema sõbrad mängisid terve suve jalgpalli ja nii mina nendega koos. Pärast seda suve läksin jalgpallitrenni.

Millal mõistsid, et jalgpall on just see ala, millega soovid põhjalikumalt tegeleda?
Põhjalikult tegelesin algusest peale. Trennis olin alati kohal ja vabal ajal võtsin palli ning läksin staadionile toksima. Jalgpalliga alustasin tegelikult alles 10- aastaselt, aga see, et ma jalgpalluriks tahan saada, tuli kindlasti mitmeid aastaid hiljem.

Milline on olnud Sinu teekond mängumeheks kujunemisel?
Olen alati kõike hingega teinud. Pere on alati toeks olnud, kuigi Vanaema ei saanud päris pikalt aru, et mis tööd ma siis ikkagi teen. Kuna alustasin 10- aastaselt, siis olid enamus poisid juba tasemes ja arengus ees. See motiveeris mind kõvasti ja tahtsin alati neist paremaks saada. Loobumismõtteid pole mul kunagi olnud, sest olen endasse alati uskunud. On olnud palju erinevaid treenereid, kes kõik on omalt poolt mind mu teekonnal mõjutanud. Noorena olin alati ründav mängija. Kui tuli meestesse üleminek, siis nihutati mind äärekaitsesse ja mängisin seda positsiooni mõned aastad, nii klubis kui noortekoondises. Pärast seda tuli mu esimene Meistriliiga hooaeg  FC Valga Warrior ridades ja treener Ivo Lehtmets nihutas mind ründava poolkaitsja kohale, kus toimetan siiamaani. Suurima arengu tegin ilmselt FC Floras Martin Reimi käe all, kus füüsiline ettevalmistus oli väga tugev. Just see võimekus tõusis seal märgatavalt, mis andis edaspidiseks hea soodumuse mängijana areneda. Olen väga tänulik oma perele, treeneritele ja kõikidele meeskonnakaaslastele, kes minuga seda teekonda läbinud on.

Mida tähendab Sinu jaoks jalgpall kui mäng ja elustiil?
Armastan jalgpalli väga ja ei ole midagi paremat, kui saad oma hobi ja töö ühendada. Elustiil on ta muidugi ja kõik käib ümber jalgpalli. Sportlasena on oluline, et kõik asjad oleks paigas, eriti väljaspool väljakut. Näiteks toitumine ja puhkamine, ilma milleta on keeruline väljakul endast kõik välja pigistada. Ja muidugi veel armastav ja hooliv perekond, mis on kirsiks tordil.

Kuidas end rasketel mänguhetkedel motiveerid?
Tahe võita ja mitte kunagi alla anda on see mis motiveerib. Rasketel hetkedel proovin endast kõik välja pigistada, et aidata oma meeskonda.

Milline on olnud Paide eest kõige eredam värav ja hetk mängus?
Eelmisel aastal Paides  viigimäng Flora vastu 3:3. Mängu oli jälgima tulnud hooaja rekordpublik ja tahtsime neile midagi ilusat pakkuda. Jäime kiiresti 0:2 kaotusseisu ja korraks tekkis selline tunne, et veame inimesi alt. Aga suutsime mängu tagasi tulla ja võitlesime selle viigi välja! Ise panustasin realiseeritud penaltiga, mis oli ühtlasi mu karjääri esimene värav Flora vastu. Ja see ei ole veel kõik. Abikaasa suutis poolajamängul Škoda kasutusõiguse nädalaks võita.

Vaadates Sind sel hooajal väljakul tegutsemas võib öelda, et oled väga heas vormis. Milliseks ise hindad oma tegutsemist platsil? Aga vormi?
Üldises plaanis olen oma tegutsemisega rahul ja pole mõtet väga viriseda, sest kogu meeskond ja treenerid on teinud head tööd ja tabeliseis on ilus. Füüsiliselt olen kindlasti väga heas vormis. Nuriseda saab resultatiivsuse üle. Väravaid ja sööte on tulnud pigem vähe. See on miski, mida soovin hooaja teises pooles parandada.

Oled endale selleks hooajaks seadnud eesmärke?
Konkreetseid numbreid üles kirjutanud ei ole. Ründava mängijana soovin ikka võimalikult palju resultatiivsusega panustada, aga kõige tähtsam on ikkagi võimalikult palju punkte tabelisse saada. Kõige suurem siht on kindlasti meeskonnaga eurokoha kindlustamine järgmiseks hooajaks. Ja selle nimel me igapäevaselt kõvasti vaeva näeme.

Millised ülesanded lasuvad Sul väljakul kaptenist keskpoolkaitsjana?
Alustuseks muidugi need ülesanded, mis treener teatud mänguplaaniks määrab. Aga eks kapten on treeneri käepikendus väljakul. Ja just see verbaalne info jagamine, mingil määral juhendamine ja kaaslaste toetamine. Keskpoolkaitse on üks olulisemaid positsioone mängus, seega ise kvaliteetselt seal tegutsedes annab see ka kaaslastele palju eneseusku juurde.

Oled selline mängija, kes saab hakkama vist igal positsioonil? Miks just see on Sulle kõige sobilikum?
Tahaks uskuda küll. Premium liigas ma küll keskkaitses ja väravas ei ole veel mänginud. Ja väravasse on ikkagi vaja kedagi, kes lati ära hüppab, seega seda ilmselt ei juhtu. Minu natuur on selline, et tahan olla mängu keskel, kus saab teha kõike, nii rünnata kui kaitsta. Keskväli on selline positsioon, mis pakub seda kõige rohkem. Tunnen ise, et sellel positsioonil suudan ma kõige rohkem meeskonda aidata.

Mis on Paide käimasoleva hooaja võimsa mineku aluseks?
Kindlasti treenerite hea töö. Head mängijad ja väga hea kambavaim. Meeskond on sügavam ja konkurents suurem, see tõstab treeningu kvaliteeti. Pluss kõik pigistavad endast väljakul maksimumi välja. Nagu ma enne mainisin, siis ilma raske tööta ei saa midagi.

Mitmed mängud oleme võitnud suureskooriliselt. Millist mõju on need meeskonnale avaldanud?
Tõesti oleme viimasel ajal väravateluku korralikult lahti muukinud ja see on olnud treeningutel tehtud töö vili. Mõjunud on see meeskonnale kindlasti positiivselt, sest see annab juurde eneseusku ja enesekindlust. Aga tuleb võtta mäng korraga ja ei saa kedagi alahinnata selle põhjal, et lõime neile eelmine kord 7 väravat.

Kui vaadata tabelisse, siis seisud on põnevad- esinelik ja neile järgnevad meeskonnad on üsna punkt-punktis. See tähendab seda, et jalga lõdvaks lasta ei saa ja et heal päeval võivad kõik kõiki nõelata?
Tabeliseis on tõesti põnev ja vahed väikesed. Loomulikult ei saa lõdvaks lasta ja ei kavatsegi. Suvel saavad meeskonnad oma ridu täiendada ka ja läheb kindlasti ainult raskemaks, mis on arengu mõttes ainult positiivne.

Mis Sind selle hooaja juures kõige enam üllatanud on?
Kas just üllatav, aga äärmiselt positiivne on olnud pealtvaatajate suur tõus. Suur kiitus kogukonnajuhile Artole, kes on teinud head tööd.

Sel hooajal toetavad fännid meeskonda eriti tugevalt ja kõvahäälselt. Mida selline toetus mängijale tähendab ja kas see avaldab ka sellist positiivset survet, et palliplatsil endast kõik välja pigistada?
Absoluutselt annab see väga palju juurde. Sellel aastal on veel võõrsilmängudel meil palju toetajaid ja ei taha neid alt vedada, kui nad sellise pika tee on ette võtnud. Oleme väga tänulikud neile inimestele kes leiavad tee staadionile ja meid toetavad.

Mõni põnev fakt Sinu kohta, mida veel Paide fännid ei tea?
Ma olen Lasnamäe kahekordne rahvastepallimeister.

Mis tähendust omab #10 Su särgil?
On nii lihtsalt kujunenud, et number 10 on üks mu lemmikuid numbreid. Eks see on tänu sellele, et paljud suured mängijad ja eeskujud läbi aegade on seda kandnud. Muuseas mu kõige esimene võistlussärk oli #10. Olen ringiga selleni tagasi jõudnud.

Sul on seljataga üle 350 Premium liigamängu kogemuse, mis on need asjad, mida meie noortele edasi annad? Mänge on kõvasti olnud, seega erinevaid kogemusi palju. Põhiline on ikka, et saan nõuga aidata, oma kogemustest rääkida ja aidata, kui midagi on. Aga kõige rohkem loodan väljakul jalgadega näidata ja neile eeskujuks olla.

Millised oleks Sinu kolm soovitust noortele mängijatele?
Anna endast alati parim. Mõtle, mis on su nõrgad kohad ja tegele nendega. Kõige tähtsam- ära viska tänast homse varna! Kui midagi teha tahad, siis tee kohe. Ära mõtle, et ma järgmine nädal või järgmine kuu hakkan tegema, sest see on mugavustsoon.

 

Aitäh ,Andre ja edukat hooaja jätku!

ANDRE FROLOV #10 keskpoolkaitsja

Sünniaeg: 18.04.1988

Sünnikoht: Emmaste

Karjäär:

Esimene klubi: FC Flora

Esimene treener: Priit Adamson

Varasemad klubid: Lelle JK, Pärnu Tervis, Valga Warrior, Viljandi Tulevik, FC Flora

Mänge Premium liigas: 352

Väravaid Premium liigas: 52

Debüüt Paide särgis: 08.04.2017 (Paide-Pärnu 3:2)

Sel hooajal väravaid: 2

Väravasööte: 5

KOONDIS:                       A-KOONDIS   U23      U21

MÄNGUD/VÄRAVAD:         4/0                5/0     12/0

 

*Intervjuu ilmus 26.07. 19 mängukavas