Paide Linnameeskond alistas Premium liiga 27. voorus võõrsil 0:1 kaotusseisust Tallinna Kalevi 2:1. Mõlemad väravad lõi vahetusest sekkunud meeskonna sloveenist täiendus Dejan Djermanovic. Tänu kolmele punktile tõusime tabelis viiendaks!

Mängueelsel nädalal tabas Paidet kaks valusat tagasilööki – esmalt sai vigastada itaallasest põhiväravavaht Andrea Liotti ja päev hiljem sai tõsise põlvetrauma Magnar Vainumäe. Lisaks jäi mängust kergema vigastuse tõttu eelmale ka meeskonna resultatiivseim mängija Henri Hanson. Meie uus ründaja Djermanovic allkirjastas klubiga lepingu neljapäeval ning tänu kiirele tegutsemisele Eesti ja Poola alaliitude vahel, oli laupäeval juba mängukõlbulik!

Liotti puudumisel tegi Paide väravasuul oma Premium liiga debüüdi 18-aastane Kaarel Rumberg ja oli platsil nagu vana kala – supertöö Kaarel! Djermanovic alustas mängu pingilt, sest oli teinud kaasa vaid paar trenni ning ees on ootamas tõeliselt hull periood – 14 päevaga 5 mängu!!!

Paide start oli positiivne ja juba kuuendal minutil tabas Kristofer Piht latti. Kalevil oli ründeliinist väljas nii Järva, Rääbis kui Anier ning see andis kõvasti tunda. Kui tänavu on Kalev enamikes mängudes olnud palli valdavam meeskond, siis täna loovutati initisatiiv külalistele.

Avapoolaja lõpus oli suurepärane võimalus meie meestel, kuid esmalt tõrjus vastaste puurilukk Valner Andre Frolovi löögi ja seejärel tegi suurepärase reaktsioonitõrje Märten Pajunurme sooritusele.

Teisel poolajal tõi Vjatšeslav Zahovaiko Ander Ott Valge ja Henri Välja asemel sisse Djermanovici ja Pavel Dõmovi, kuid hoopis kodumeeskond haaras esmalt juhtohjad. Karistuslöögi järel kerkis kõige kõrgemale Kalevi leegionär Kingue, avades 64. minutil skoori… 0:1.

Paide ei visanud püssi põõsasse ja pani aina suurema surve peale. Juba viis minutit hiljem oli viik jalul, kui Michael Lilanderi tugev löök põrkus Vallnerist tagasi, kogenud Djermanovic oli kohe jaol, saatis esmalt pealöögi posti, aga tagasipõrkunud palli juba võrku!

30-aastase sloveeni debüüt muutus veelgi säravamaks 74. minutil, mil kiirel vasturünnakul mängis Frolov ta hea sööduga läbi ja külmavereline lahendus seadis seisuks 2:1!

Kalevi lootustele mängu päästa tõmbas suuresti kriipsu peale Marco Lukka teine hoiatuskaart ja eemaldamine ning Paide tüüris mängu turvaliselt võidusadamasse. Skoor võinuks olla suuremgi, sest Piht leidis veelkord lati üles ja latti tabas ka Pajunurme karistuslöök.

Paide on nüüd viimasest 11 mängust saanud 8 võitu ja punktiskoor on tõusnud juba 39 peale. Tänu võidule möödusime tabelis Tammekast, kel on 38 silma. Narva Trans, kes mõned tunnid hiljem tegi väärt 2:2 viigi Floraga on 46 punktiga neljas.

Juba eeloleval kolmapäeval mängime A.Le Coq Arenal FC Floraga, mängule läheb ka meie fännibuss!!! Ja nii nagu viimasel ajal kombeks – meeskonna poolt suur kummardus meie fännidele, kes kogu kohtumise jooksul meeskonda tribüünidelt häälekalt toetasid!!!

JK Tallinna Kalev – Paide Linnameeskond  1:2 (0:0)