Üleminutitel mängu viimase puutega löödud väravast võit FC Flora vastu superkarikafinaalis. Üleminutitel mängu viimase puutega löödud väravast viik Premium liigas Nõmme Kalju vastu. Üleminutitel mängu viimase puutega löödud väravast viik Premium liigas FCI Levadia vastu. Sellise seeria on käsile võtnud Paide Linnameeskond, kes teisipäeva õhtul Paide kunstmurustaadionil sünnipäevalapsest kapteni Andre Frolovi neljanda üleminuti väravast seni pidurdamatus hoos olnud Tallinna FCI Levadiaga 1:1 viiki mängis. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Järele peetud A. Le Coq Premium liiga teise vooru kohtumises (8. märtsil toimuma pidanud mäng lükkus toona edasi Paide jäätunud kunstmuruväljaku tõttu) sai avavilele järgnenud kümne minuti jooksul näha haaravat võrdsete meeskondade duelli. Linnameeskond oli mängus hästi sees nii mentaalselt kui füüsiliselt ning rünnakulained vaheldusid mõlemal väljakupoolel.

Seejärel aga haaras FCI Levadia initsiatiivi ning suutis oma rünnakuteravust demonstreerida jõulisemalt kui Paide. Mitut puhku tuli Paide väravavahil Ebrima Jarjul väga otsustavalt sekkuda ning demonstreerida suurepäraseid tõrjeoskusi, et oma seljatagune puhtana hoida. Ka raksatas pall Levadia pealelöögist korra Linnameeskonna väravalatti. Paide kogus end ning pingestas olukorda ka külaliste karistusalas, mille tagajärjel avanesid head skoorimisvõimalused nii Sergei Mošnikovil kui Robi Saarmal. Poolajapausile ent mindi siiski 0:0 tasaseisul.

Teisel kolmveerandtunnil jätkas Levadia sealt, kus eelmisel pooleli jäädi. Paide otsis omakorda võimalusi, ent keskväljal domineerinud vastaste press oli armutu ning õhuduellid ja teised pallid langesid tuima järjekindlusega nende saagiks. 71. minutil sai Levadia kätte selle, mida soovis, kui Felipe Felicio realiseeris Edgar Turi söödu lähilöögist väravaks. 0:1.

Kui Paide tundus väravast esiotsa emotsionaalselt lagunevat, siis seda siiski ei juhtunud. Rünnakuid intensiivistati ning ehkki tihtipeale oldi Levadia kiirete üleminekute järel kaitseliinis hädas, hoiti taga siiski asjad suures plaanis kontrolli all. Kuus minutit enne normaalaja lõppu vahetas peatreener Karel Voolaid platsile Sten Jakob Viidase, Silver Alex Kelderi ning Oskar Hõimu. Minutid ent kulusid halastamatult ning näis, et Paide jaoks saab aeg enne viigiväravat otsa.

Ei saanud. Neljandal üleminutil tehti Viidase vastu karistusala lähistel viga ning karistuslööki asus lööma Robi Saarma. Mõõdetud pall leidis karistusalast Kelderi, kes suunas palli edasi väravasuud rünnanud Gerdo Juhkamile. Tolle põgus peapuude oli piisav, et pall tagapostis valveta unustatud sünnipäevalapsele, kapten Andre Frolovile saata. Frolov viskus jalad ees pallile ning surus selle väravasse. Põgusa VAR-kontrolli järel oli selge, et värav luges ning pärast keskringist palli mängupanekut kõlas peagi ka peakohtuniku lõpuvile. Paide tegi seda jälle: dramaatilisel moel päästeti viigipunkt hooaja teisest Premium liiga tippmängust, sest vaid üheksa päeva varem oli samuti neljandal üleminutil ning mängu viimase löögiga päästetud viik võõrsil Nõmme Kalju vastu.

Pühapäeval 23. aprillil kell 19 ootab Paidet ees võõrsilmadin Pärnu Vaprusega.