Möödunud nädalavahetusel mängisid nii Linnameeskonna esindusmeeskond kui U21 võõrsil Tallinna FCI Levadia vastavate meeskondadega. Kui esindusel tuli Premium liiga kolmanda mänguderingi viimases ehk 27. voorus tunnistada vastase nappi paremust, siis U21 võttis Maarjamäelt kaasa viigipunkti. FOTO: Katariina Peetson (EJL).

A. Le Coq Arenal laupäeval peetud Premium liiga kohtumises jäi Paide kiiresti Levadia tugeva surve alla ning rabeles sealt välja alles paarikümne minuti möödudes. Esialgu suuremate võimalusteta rünnanud Levadia pani siiski paaril korral ka Ebrima Jarju tõrjeoskused proovile. Linnameeskonna parimad šansid langesid Andre Frolovile, kelle pealöögi Karl Andre Vallner välja tõi, ning Siim Lutsule, kelle soodsalt positsioonilt tehtud pealelöök ilusa rünnaku lõpetuseks siiski väravast mööda lendas.

Teisel poolajal oli Paide mängus täielikult sees ning ohustas Levadia väravat kogu mängu vältel. Omad võimalused avanesid võrdsete heitlusena kulgenud teisel poolajal ka Levadial, kes lõpuks, 81. minutil suutis ära kasutada Linnameeskonna kaitseliinis puhkenud minutilise segaduse ning teenitud nurgalöögi järel palli Bourama Fombale ette mängis. Tolle terav ja täpne löök vormistaski kohtumise lõppseisuks Paide Linnameeskonna napi 0:1 kaotuse.

Et samas mänguvoorus võitis Tallinna Kalev 2:1 Harju Laagrit, Pärnu Vaprus 3:1 FC Kuressaaret ja Nõmme Kalju ning FC Flora tegid 0:0 viigi, langes Linnameeskond turniiritabelis viiendaks ja Pärnu Vaprus haaras kolmanda tabelirea 39 punkti toel enda valdusesse. 36 punkti peal on Kalev, Paide ja Kalju.

Järgmises voorus võõrustab Paide Linnameeskond 23. septembril kell 14.30 kodusel linnastaadionil just nimelt Pärnu Vaprust. Mängu eel ja ajal toimub linnastaadionil igasügisene kasutatud jalgpallivarustuse laat, kuhu igaüks võib müüki tuua oma seisma, väikeseks või kasutuseta jäänud jalgpallivarustust ja fännikaupa.

Duubel võttis taas tipust punkte

Kalmer Klettenbergi ja Meelis Rooba käe all viimasel ajal tublisti punkte korjanud Linnameeskonna U21 võistkond hammustas taas esiliiga tabelitippe, kui 26. voorus Tallinna FCI Levadia U21 võistkonnaga 2:2 viiki mängiti.

Maarjamäel peetud kohtumist alustas Paide teravalt, eriti head minekut näitas äärel toimetanud endine levadiakas Daniel Luts. Just tema tõmmatigi 17. minutil järjekordset rünnakut sepistades karistusalas pikali ning teenitud penalti realiseeris seejärel Siim Aer.

Juhtvärava järel takerdus Paide mäng aga tuntavalt ning järgnenud Levadia domneerimisperiood päädis võõrustajate viigiväravaga. Ka teise poolaja algus oli Paide poolt kramplikum ning 58. minutil läks Levadia 2:1 ette. Eduseis ei kestnud siiski kaua, sest järelejäänud pooltunni vältel ärkas Paide taas ning juba 66. minutil tõi Alieu Gibba oma esimese Paide särgis löödud väravaga Matrix Eineri heast söödust tabloole 2:2 viigiseisu, millega mäng ka lõppes.

Paide Linnameeskonna U21 võistkond on nüüd kogunud 26 punkti, liigatabelis kindlalt kaheksandal kohal ja taas kinni püüdnud ühe mängu rohkem pidanud FC Elva, kes edestab Paidet vaid ühe punktiga. Paide poiste elu aga kergemaks ei lähe, sest 22. septembril kell 19 võõrustatakse koduväljakul esiliiga suveräänset liidrit Nõmme Unitedit.