Teisipäeval Järva-Jaani miniarenal peetud eakate kõnnijalgpalli sõpruskohtumine möödus ülevate tunnete ja rõõmsate hõigete saatel. Kohtusid kevadest saati usinasti trenni teinud Järva-Jaani ning Türi ja Paide eakate võistkonnad. FOTO: Marek Tiits.

Et sõpruskohtumisel esimesel korral ja ka edaspidi pisut põnevust ja kaalu oleks, pani mängu organiseerinud Paide Linnameeskond kõigile osalejatele ette nähtud medalite ja meenekruuside kõrval välja ka kõnnijalgpalli rändkarika, mille kohtumise võitja järgmise kohtumiseni oma valdusse saab.

Kaks korda seitse minutit väldanud põnevas mängus sai näha osavaid esitusi, koguni triblinguid, ilusaid väravaid ja nappe möödalööke ning kuulda ohtralt visatud villast. Esimest poolaega valitses ühemõtteliselt Paide võistkond, teisel oli nii territoriaalne kui mänguline ülekaal selgelt Järva-Jaani käes, ent väga sõbralikus ning toetavas õhkkonnas peetud kohtumisest väljusid võitjana Paide ja Türi eakad, kellel õnnestus lüüa neli väravat. Kübaratrikiga sai hakkama Ell Rahnik.

“Lapsed ja lapselapsed teavad, et ma jalgpalli mängin,” kostis Rahnik naerusuiselt vastuseks küsimusele, mida nood teeksid, kui saaksid teada, millega vanaema tegeleb. “Mängin ka koos nendega. Seitsmeaastane lapselaps on küll juba kiirem kui mina.”

Rahniku sõnul hakkasid Türi ja Paide eakad kõnnijalgpalliga tegelema pärast seda, kui nägid Aktuaalse Kaamera uudislugu sellest, kuidas Järva-Jaanis kõnnijalgpallitrennid käima pandi. Seejärel vastati Linnameeskonna üleskutsele ka Paides treeninggrupp kokku panna. Nii käiaksegi nüüd esmaspäeviti kell 13 Lembitu pargis nahkkera taga ajamas. Järva-Jaani seltskond aga koguneb igal teisipäeval kell 10 Järva-Jaani miniarenal. “Nüüd on jälle, mida oodata,” kostis Rahnik rõõmsalt.

Kohtumise lõpuvile ja autasustamise järel siirduti üheskoos päevakeskusesse õunakooki maitsma ja kohvi jooma.

Kohtumise organiseerisid Linnameeskonna kogukonnajuht Maarja Trauss ning arendusjuht Arto Saar. Tänusõnad korraldustoimkonnas kaasalöömise eest lähevad Linnameeskonna vabatahtlikele Kristi, Ahto ja Kert Selterile.