Paide Linnameeskonna ja FCI Levadia Premium liiga duell 12. septembril omas kõiki võimalusi kujuneda tiitliheitluses korralikuks maiuspalaks, paraku otsustas üks mees teisiti. Lähipäevadel ei ole kohalikul jalgpallimaastikul jututeemaks mitte liidrite heitlus, vaid mees nimega Grigori Ošomkov.

Võrdselt alanud mängus, kus Levadia surus rohkem, aga Paide omas paremaid poolvõimalusi, sündis esimene skandaalse Ošomkovi otsus avapoolaja keskel, mil Abdul Razak Yusifi vea järel sai vigastada Marko Putincanin. Esmalt kollase kaardi vääriliseks hinnatud viga muutus Levadia pingilt tulnud hääleka röökimise järel otse punaseks, kuigi telekorduste põhjal õnnetu vigastuse juures midagi eemaldamise väärilist näha ei olnud.

Levadia sai arvulises ülekaalus 1:0 edu kätte 39. minutil tänu Zakaria Beglarišvili tabamusele, kuus minutit hiljem tegi grusiin Ishaku Konda eksimuse järel seisuks juba 2:0. Tundus, et sellise seisuga minnakse vaheajale, kui kodumeeskond teenis Rasmus Peetsoni käega mängu eest penalti. 11-meetri karistuslööki asus lööma Henri Anier, Karl Andre Vallner tõrjus, Anier lõi tagasipõrkunud pallist 1:2, aga ei. Ošomkov otsustas, et tõrje oli avapoolaja viimaseks sündmuseks ja kuigi vilemehe vile kõlas pärast palli väravassejõudmist, läksid Paide meeste protestid kurtidele kõrvadele. Paide linnastaadionil on nähtud halbu vilepartiisid ja tõele au andes on mõned kohtunikud oma tegude pärast hiljem isegi vabandanud, aga nii absurdset ja häbiväärset otsust ajaloost ei mäleta.

Esiteks ei olnud kolm lisaminutit penalti määramisel täis saanud ja sellele tuginedes mängu lõpetamine väravavahi tõrje järel oli vale. Veelgi suurem eksimus on penaltilööja psühholoogiline mõjutamine, andes talle enne sooritust mõista stiilis, et kui nüüd ära ei löö, on poolaeg lõppenud. Häbi Grigori Ošomkov!

Teist poolaega alustas Linnameeskond hästi ja surus Levadia kaitsesse, paraku otsustas Ošomkov kolmandat korda oma kurikuulsat peaosatäitja rolli nautida ning seekord otsustas mängu saatuse lõplikult – kuigi Edgar Tur oli palli suunas seljaga ja käsi reeglitepäraselt keha kõrval, osutas vilemees penaltipunktile, premeeris midagi enneolematut näinud ja selle vastu protesteerinud Mihkel Aksalut kollase kaardiga ning Hannes Anier lõi penaltist lõppseisuks 3:0.

Paide Linnameeskonna järgmiseks vastaseks on 19. septembril võõrsil Tartu Tammeka. Premium liiga tabelis on Paide kindlalt kolmandal kohal 46 punktiga, edestades 9 vooru enne hooaja lõppu Nõmme Kaljut 10 silmaga. Levadial on 58 silma ja üks mäng varuks. Paidega võrdselt 46 punkti on ka FC Floral, kuid tiitlikaitsjal on koguni 4 kohtumist ehk 12 potentsiaalset punkti varuks.

Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee