Laupäeval 14. jaanuaril Viljandi Männimäe jalgpallihallis peetud hooaja esimeses kontrollkohtumises tuli Linnameeskonnal võtta vastu 0:2 kaotus Tartu Tammekalt. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Paide loots Karel Voolaid rivistas kohtumiseks üles üpriski eksperimentaalse koosseisu, milles jooksid juba lepinguliste mängijate kõrval väljakule kõik neli meeskonnas testimisel viibivat mees: Oliver Niit, Oskar Hõim, Silver Alex Kelder ning Vinny Nkwinga. Meeskonnas oli ka suur hulk olulisi puudujaid, sest äsja koondiselaagrist naasnud Robi Saarma, Karl Mööli ja Hindrek Ojamaa kõrval polnud erinevate tervisehädade tõttu rivis ka Dominique Simon, Herol ja Kristofer Piht.

Hooaja ettevalmistusperioodi avamängule kohaselt rabedas matšis läks Tammeka juhtima 33. minutil, kui Linnameeskonna mängijad kaotasid hetkeks fookuse autpalli olukorras appelleerides, mis lubas Tammekal audi kiiresti lahti mängida. Pall toimetati välkkiirelt värava ette, kus oli täiesti valveta jäetud Dominc Laaneots, kellel ei tekkinud Ebrima Jarju ülemängimisega raskusi.

Teisel poolajal platsile tulnud koosseis kontrollis mängu küll märksa veenvamalt, ent skoori tegemiseni siiski ei jõutud. Hoopis Tammeka sai kohtumise viimasel minutil kätte oma teise tabamuse, kui paremal äärel jäädi hätta Ciocomo Uggeri takistamisega, kellel õnnestus anda täpne sööt väravaesiesse tühja tsooni, kuhu lõikas sisse Devid Lehter. Tema lähilöök oli tugev ja täpne ning vormistas kohtumise lõppseisu.

Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid nentis mängu järel, et ehkki kontrollmängu esmane eesmärk oli koguda infot meeskonna juures viibivate uute mängijate kohta, mistõttu alustati eksperimentaalse koosseisuga, ei jätnud kaotus teda ükskõikseks.

“Loomulikult oli meil soov ja eesmärk ka kohtumine võita ja kergelt võtma me seda mängu ei läinud,” ütles Voolaid. “Ka kontrollmängudes ei saa öelda, et tulemus poleks tähtis. Meil oli aga vajakajäämisi koostöö ladususes, mis ettevalmistusperioodi alguses paljude uute meestega mängides on mõnevõrra mõistetav. Teise koosseisu puhul, kus kogenud mängijaid oli rohkem, oli samuti näha, et viimasest võistlusmängust on päris kaua aega möödas. Puudujäägid keskendumises ja hajevil olek oli selles mängus pigem valdav nähtus.”

Soovitud analüüsimaterjali peatreener mängust siiski sai. “Pilt sai selgemaks mitmes aspektis ja mitmed küsimused leidsid vastuse. Saime palju infot testitavate meeste kohta,” kõneles Voolaid. “Nüüd tuleb üpris kiiresti read korda seada, sest järgmisel nädalavahetusel on ees ootamas juba hoopis teisest puust vastane.”

Laupäeval 21. jaanuaril mängib Linnameeskond võõrsil Soome meistrisarja mulluse kuuenda koha omaniku SJK Seinäjokiga. Erinevalt Viljandis peetud mängust ei sõida Karel Voolaid põhjanaabrite juurde kahe koosseisuga. “Selles mängus me suuri eksperimente käsile ei võta,” lausus ta. “Sõidame Soome 20 mängijaga, alustame parima võimaliku koosseisuga ning selle kohtumise eesmärk on vormi kogumine, milleks sedavõrd tugeva vastasega mängimine on parim võimalik meetod.”

Et Soome-reisile järgneb nädal hiljem võõrsilkohtumine Riia RFS-iga, saab Linnameeskonda kodumaal kontrollmängus näha alles 3. veebruaril, mil Tallinnas minnakse EJL sisehallis vastamisi FCI Levadiaga.