Premium liiga 33. vooru kohtumisest Tallinnas Sportland Arenal tuli Linnameeskonnal võtta vastu kibe 1:2 kaotus Tallinna FC Floralt. U21 võistkond mängis aga Flora eakaaslastega nädala jooksul kaks korda ning kaotas ühe ja võitis järgmise mängu. FOTO: Johannes Paul Tamm.

Laupäevast Premium liiga kohtumist Tallinnas läks Paide juba 10. minutil juhtima, kui Robi Saarma suurepärane diagonaalsööt leidis karistusala nurgast Andre Frolovi. Tolle täpne sööt Bubacarr Tambedoule osutus niivõrd täpseks, et kaitseliinist läbi astunud Tambedou sai lähidistantsilt jala valgeks.

Tambedoul oli võimalus juba mõned minutid hiljem eduseis kahekordseks teha, ent tema järgmine lähilöök lendas väravast paraku mööda. Võrdne mäng jätkus poolaja lõpuni ning pausile said Paide mehed minna üheväravalises edus.

Teisele poolajale tuli Flora peale oluliselt agressivsemalt ning paarikümneks minutiks kaotas Paide Flora surve all oma mängu täiesti. Paraku sai Flora sellest kätte ka viigivärava, kui Konstantin Vassiljev trahviala tagant üsna segamatult lööma pääses. Viigivärava järel võrdsustus mäng taas ning Paide otsis innukalt uut juhtväravat. Paraku vedas meeskonda taas realiseerimine alt, kui Tambedou luhtas veel ühe supervõimaluse pärast ideaalset läbisöötu väravavahiga üksühele pääsenuna tühjast väravast mööda kõmmutades. Edukam polnud ka Robi Saarma, kelle tugeva ning täpse pealöögi Flora väravavaht püüdis. Ka Andre Frolovi suurepärane pealöök jäi Evert Grünvalid saagiks.

Kui ise ei löö … 80. minutil teenis Flora nurgalöögi, mille ajal jäi kastis liiga vabaks Mark Anders Lepik, kes kerge peapuutega palli Paide värava tagumise posti kõrvale suunas ning Flora juhtima viis. Järelejäänud kümnekonna minuti ja lisaminutite jooksul valitses palliga mängu Paide, tekitati ka viigiväravaks vajalikke võimalusi, ent palli sisse panna ei suudetud. Vastu tuli võtta kibe kaotus.

Uus ja taas ülitähtis kohtumine ootab oma viiepuntkilise edu kolmandal tabelireal kahepunktiliseks sulatanud Linnameeskonda ees juba 31. oktoobril, kui Sportland Arenal kell 19.45 algavas mängus Nõmme Kaljuga vastamisi minnakse.

Kohtumise protokoll

28. oktoobril kell 14.30 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora – Paide Linnameeskond  2:1 (0:1)
65. Konstantin Vassiljev, 80. Mark Anders Lepik – 10. Bubacarr Tambedou

Väravasöödud: 65. x, 80. Konstantin Vassiljev – 10. Andre Frolov
Hoiatused: 4. Mark Anders Lepik, 44. Henrik Ojamaa, 90+3. Martin Miller – 64. Andre Frolov, 90+3. Dominique Simon
AVAR: Tauno Rämson

Flora: Evert Grünvald, Kristo Hussar, Michael Lilander, Robert Veering, Ken Kallaste (84. Nikita Mihhailov), Vladislav Kreida, Konstantin Vassiljev, Martin Miller, Sergei Zenjov (90+3. Mihhail Kolobov), Mark Anders Lepik, Henrik Ojamaa (76. Daniil Kuraksin).
Varus: Kristen Lapa, Nikita Mihhailov, Mihhail Kolobov, Henrik Pürg, Tristan Pajo, Bruno Vain, Tony Varjund, Daniil Kuraksin.

Paide: Ebrima Jarju, Andre Frolov, Abdul Razak Yusif (69. Dehninio Muringen), Gerdo Juhkam, Joseph Saliste, Dominique Simon, Karl Mööl (78. Oskar Hõim), Daniel Luts (78. Sergei Mošnikov), Herol (59. Siim Luts), Bubacarr Tambedou (69. Thomas Agyepong), Robi Saarma.
Varus: Mihkel Aksalu, Kaimar Saag, Hindrek Ojamaa, Sergei Mošnikov, Siim Luts, Dehninio Muringen, Sten Jakob Viidas, Oskar Hõim, Thomas Agyepong.

Tipphetked ja väravad

Duubel kaotas ja võitis

Omalaadse tükiga sai hakkama Linnameeskonna U21 võistkond, kes kaotas esmalt esiliigas järelepeetud 26. vooru kohtumises 25. oktoobril koduväljakul 1:4 ning alistas sama võistkonna seejärel 29. oktoobril võõrsil 2:1.

Koduses järelepeetud mängus alustas Paide U21 bravuurikalt ning hoidis mängu üpris kenasti kontrolli all, luues sealjuures ka väravavõimalusi. Garderoobivärava lõid aga siiski vastased, kui 37. minutil Rico Randväli skoori avas.

Teine kolmveerandtund algas paraku täieliku lagunemisega kaitses, sest vaid kolmeminutilise mänguga võttis Flora U21 sisse juba 3:0 eduseisu: 46. minutil skooris Gregor Rõivassepp ning 48. minutil Sten Patrick Prunn. 55. minutil saadud penaltist vahe 1:3-le vähendanud Siim Aeru tabamus oli aga nõrgaks lohutuseks, sest veerand tundi hiljem tegi Flora mängu lõppseisuks 1:4.

Pühapäeval 29. oktoobril peetud esiliiga 33. vooru kohtumises kulgesid asjad aga hoopis teistmoodi, Linnameeskond hoidis mängu oma kontrolli all ning Dimitri Jepihhini ja Sander Soo väravatest haarati 67. minutiks igati teenitud eduseis. Florakad said küll 86. minutil Mait Eenmaa tabamusest ühe tagasi, ent enamaks neil jõudu ei jagunud.

U21 tuleb taas platsile 2. novembril kui kell 19 lüüakse pall mängu Tabasalus.