Premium liiga 31. vooru kohtumises Paide linnastaadionil alistas Linnameeskond Harju Laagri tulemusega 4:0. Duubelmeeskond U21 aga sai esiliigas võõrsil jagu Tallinna Legionist. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Pühapäeval Paides peetud Premium liiga kohtumine oli 31. vooru viimane mäng viiest, eelmised neli olid ära peetud laupäeval. Teiste mängude tulemused olid Paidele igati soodsad: Tallinna Kalev kaotas 1:2 FCI Levadiale, Pärnu Vaprus viigistas aga Nõmme Kaljuga 1:1. See tähendas, et pühapäevase kodukohtumise eel teadis Linnameeskond, et Harju Laagri alistamise korral haaratakse turniiritabeli kolmas koht endale nõnda, et jälitajatega tehakse sisse kahepunktiline vahe. Käimasoleva hooaja varasemast kolmest ringist oli Paidel omavahelistest kohtumistest Harju Laagriga ette näidata kolm nappi 1:0 võitu.

Pühapäevane kohtumine Harju Laagriga linnastaadionil algas Laagri klubi ambitsioonika pallivaldamisega, ent loksus üpris kiiresti oodatud vakku. 26. minutil kombineerisid suurepäraselt Hindrek Ojamaa, Oskar Hõim ja Robi Saarma, kellest igaüks tegi ühe täpse pallipuute. Saarma lühikese söödu järel pääses Bubacarr Tambedou silmitsi Laagri väravavahi Ivans Baturinsiga ning realiseeris tekkinud võimaluse 1:0 külmavereliselt juhtväravaks.

Harju Laagri võimalus viigistada, mis jäi lõpuks ka nende ainsaks heaks väravavõimaluseks kogu kohtumises, avanes vaid mõned hetked hiljem, kui Taaniel Usta sai trahvikastis omaks Kaspar Rõõmussaare hea söödu ning tulistas selle Paide värava põiklatti.

Sealtmaalt läks Linnameeskond oma teed. Enne poolajapausi sai teist kohtumist järjest jala valgeks Paide suvine noor täiendus Daniel Luts, kes saatis palli kaitsja rikošetist ja postipõrkest harjulaste väravasse.

Teisel poolajal ei andnud Paide enam mängu hetkekski käest ning kontrollis seda igas väljaku punktis täielikult. 74. minutil võeti Tambedou järjekordsel rünnakul karistusalas üpris jõhkralt maha. Määratud penaltit asus lööma Sergei Mošnikov, kes ei vääratanud ning tegi 76. minutil seisuks 3:0.

Kuus minutit hiljem sai nii mängu kui omaenda hooaja neljanda tabamuse kirja vaid hetked varem vahetusest sekkunud Siim Luts, kes röövis karistusala joonel harjulaste lohaka söödu ning palli lihtsasti väravasse saatis.

4:0 võit tähistas ühtlasi ka Paide Linnameeskonna kerkimist Premium liiga turniiritabeli kolmanda rea ainuhoidjaks. 45 punkti kogunud Linnameeskonnale järgnevad 43 punkti peal olevad Nõmme Kalju ja Pärnu Vaprus ning 40 punktiga Tallinna Kalev.

Tänasega alanud kahemängulise koondisepausi järel peab Paide Evald Tipneri karika 1/16 finaali Tabasalu jalgpalliklubi vastu: pall pannakse võõrsil mängu 18. oktoobril kell 19.00. Neli päeva hiljem, pühapäeval 22. oktoobril kell 14.30 võõrustatakse aga Premium liiga 32. vooru kohtumises Paide linnastaadionil FC Kuressaaret.

Duubelmeeskond võitis noormängija väravaga

Paide Linnameeskonna U21 võistkond mängis esiliiga 31. voorus võõrsil Tallinna JK Legioniga, kes on liigast otse välja langemise kursil. Tänavusel hooajal esiliigas raskustes olnud Paide reservmeeskond ei jätnud Legionile mängus palju variante enese päästmiseks. Ehkki juba viiendal minutil lasti koleda sööduprohmaka järel Legionil 1:0 juhtima minna, tehti kiired parandused ning Kevin Metso 26. ja Dimitri Jepihhini 30. minuti väravast haarati eduseis. See mängiti küll poolaja lõpuks veel maha 2:2 viigiks, sest 36. minutil tegi skoori Vladimir Ištšenko.

Teisel poolajal sai 71. minutil jala valgeks Marten Hendrik Kelement, kes viis peadpööritavalt kauni kauglöögiga Paide 3:2 juhtima. Mängu pani aga riiulisse 16-aastane Paide kasvandik, alles tänavu kevadel esiliigas debüteerinud Radion Trofimov, kelle 78. minutil löödud, Kelemendi ideaalsest söödust sündinud tabamus tõi järvalastele võidupunktid ning lükkas Legioni liigast väljakukkumisele taas lähemale.

Pärast koondisepausi jätkub U21 hooaeg reedel 20. oktoobril kodusel kunstmurul tugeva FC Tallinna võõrustamisega. Kohtumine algab kell 20.00.