Premium liiga üheteistkümnes voor maikuu esimesel päeval oli otsekui sümboolne stardipauk eesootavale tohutu koormusega perioodile. Juba sel neljapäeval Tipneri karika poolfinaaliga alguse saav maruline mai kuulutati pühapäeval Paide kunstmurustaadionil avatuks seljavõiduga Tallinna Kalevi üle: lõpuvile kõlades seisid tablool numbrid 7:0. FOTO: Gertrud Alatare (Soccernet.ee).

Alles möödunud voorus Premium liiga hetkeliidrit Tallinna FC Florat jultunult kiusanud ent mängu lõpus siiski rohevalgetele 2:4 langenud Tallinna Kalev lootis Paides oma head minekut jätkata, kuid Paide ründeduo Kaimar Saag – Deabeas arvas teisiti. Juba üheksandal minutil lõikas Deabeas vasakult äärelt sisse ning pani täpse söödu karistusalasse sööstnud Kaimar Saagi jalale. Saag ei eksinud ja kiire avavärav tõotas prisket pühapäeva.

Nii läkski. Kui Saag 27. minutil kalevlase lohaka söödu vahelt lõikas ja 18 meetri pealt palli täiest südamest väravasse põrutas ning Deabeas 11 minutit hiljem Saagi algatatud rünnaku järel Siim Lutsult tulnud söödu väravasse pani, oli mäng purgis ning purgi kaas tihedasti kinni keeratud. Kalev küll üritas, ent enamat kui Ioan Jakovlevi üks pealelöök neil esimesel poolajal teha ei lubatud.

Teist poolaega alustas Kalev tiba näljasemalt ning skoor püsis muutumatuna üpris pikka aega. 16 minutit pärast poolaja avavilet aga algas ohtralt riske võtnud ning seetõttu väga kõrge liiniga mänginud Kalevi lagunemine. Vahetuspingilt sekkunud Sergei Mošnikov lükkas trahvialas kena söödu Siim Lutsule, kes pealelöögiga ei eksinud ning viis Paide juba neljaga ette. Mošnikov aga hullas edasi ning vaid neli minutit hiljem tegi ise skoori, kui vormistas Paide viiendaks väravaks Karl Mööli söödu.

Mängu lõpp kuulus duole Robi Saarma – Ebrima Singhateh. 73. minutil kukutas Kalevi väravavaht teravalt sekkunud Singhateh’ ning Robi Saarma realiseeris teenitud penalti kindlalt. Singhateh’l oli järgnenud minutite jooksul tohutu hulk võimalusi ise skoori suurendada, ent tema löögid jäid kas pisut ebatäpseks või otsis Singhateh peale löömise asemel isetult viimast söötu kaaslastele. 84. minutil riietas ta lahti kogu Kalevi kaitseliini, keerutas palliga kastis mitmest mehest mööda ning leidis siis vabaks unustatud Saarma, kes penaltipunkti lähistelt  mängu lõppseisuks 7:0 kinnitas.

Toredaid emotsioone pakkunud väravafestivali järel aga on Linnameeskonda ootamas ülitähtis mäng Tipneri karikasarjas, kus poolfinaalivastaseks Tallinna FC Flora, kellega A. Le Coq Arenal neljapäeval kell 19.00 vastamisi minnakse. Teises, samal ajal peetavas poolfinaalis kohtub Narva Trans koduväljakul Nõmme Kaljuga. Meenutame, et eurokoha on sellest nelikust ainsana taganud FC Flora, ülejäänud kolme jaoks on viimane võimalus lunastada see läbi karikasarja.

Ülitähtsale mängule on klubi poolt sõitmas tasuta fännibuss, sellele registreerumiseks jälgi meie sotsiaalmeediat.

Mängujärgsed kommentaarid: Deabeas ja Voolaid

Kohtumise kõik väravad

Mängu protokoll

1. mail kell 14.30 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond – JK Tallinna Kalev 7:0 (3:0)
9., 27. Kaimar Saag, 38. Deabeas, 66. Siim Luts, 70. Sergei Mošnikov, 74. pen., 84. Robi Saarma

Väravasöödud: 9. Deabeas, 27. x, 38. Siim Luts, 66. Sergei Mošnikov, 70. x, 74., 84. Ebrima Singhateh
Hoiatused: 50. Joseph Saliste
Mänguolud: +11, pilves ilm, kunstmuru väga heas seisukorras.