Premium liiga 30. voorus läks Paide Linnameeskond võõral väljakul vastamisi Tartu Tammekaga. Eelmises voorus piinlikult põrunud esindusmeeskond tegi Tartus korraliku vigade paranduse, alistas tartlased 2:1 ning naases turniiritabeli kolmandale reale. U21 raske hooaeg aga jätkus koduväljakul, kus esiliiga punasele laternale Ida-Virumaa FC Alliance’ile 1:3 alla jäädi. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Kohtumine Tartus algas põhjalikult muutunud põhikoosseisuga Linnameeskonna marulise survega. Pärast paari luhtunud suurepärast võimalust sai Paide juba 10. minutil eduseisu kätte, kui Heroli ebaõnnestunud pealelöök leidis karistusalas Daniel Lutsu, kes palli esimese puutega Tammeka võrku vajutas. Tegemist oli noore mängumehe esimese tabamusega Premium liigas.

24. minutil sai Paide kätte kaheväravalise eduseisu, kui Heroli nurgalöögi järel suunas palli oma väravasse Tammeka keskkaitsja Kevin Anderson. Mõned minutid varem oli Tammeka ründaja Basher luhanud võimaluse mänguseis viigistada, kui lähilöögi väravast mööda saatis.

Paide surve jätkus kogu avapoolaja ning vaid Linnameeskonna ründajate ebaõnn ja tartlaste puuriluku Richard Alandi tegutsemine päästis Tammeka mitut puhku suuremast hävingust. Pooltunni eel määrati Paide kahjuks üpris kummaline penalti, mille Kevin Mätas aga väravast mööda lajatas.

Teisel poolajal tegi Tammeka mänguplaanis mitmeid korrektuure ning tasahilju hiivasid tartlased end mängu sisse. Võrdne lahing kestis kuni 83. minutini, mil suure segaduse järel Paide kaitseliinis sai Mätas siiski oma värava kätte, surudes võrku trahvialasse pidama jäänud palli. Järelejäänud minutite jooksul suutis Paide siiski eduseisust kinni hoida ning teenitud väärt võidupunktide toel haarati enne vooru teisi mängu tagasi kolmas tabelikoht, kuivõrd vooru avamängus oli Nõmme Kalju võõrsil kaotanud 0:1 Harju Laagrile.

Kolmandale kohale jäi Linnameeskond püsima ka vooru lõpuks, sest Tallinna Kalev ei suutnud võõrsil FC Kuressaare vastu enamat 1:1 viigist ning Pärnu Vaprus jäi koduväljakul 0:1 alla Tallinna FC Florale. Tolles mängus sai raske peatrauma pärnakate ründaja Kevin Kauber, kellele Paide Linnameeskond soovib südamest kiiret paranemist ja platsile naasmist.

Linnameeskond tuleb taas murule sel pühapäeval 8. oktoobril, kui kodusel linnastaadionil võõrustatakse kell 14.30 algavas mängus Harju JK Laagrit. Piletid mängule on müügil Piletitaskus.

Tammeka-Paide tipphetked ja väravad

Kohtumise protokoll

30. septembril kell 17.00 Tartu Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka – Paide Linnameeskond  1:2 (0:2)
83. Kevin Mätas – 10. Daniel Luts, 24. ov. Kevin Anderson

Väravasöödud: 83. Patrick Genro Veelma – 10. Herol Riiberg, 24. x
Realiseerimata penalti: 33. Kevin Mätas
Hoiatused: 22. Kevin Mätas, 34. Giacomo Uggeri, 36. Kevin Anderson, 90+2. Tanel Tammik – 32. Alieu Gibba, 42. Karl Mööl
AVAR: Aron Härsing

Tammeka: Richard Aland, Tanel Tammik, Eugenio Bracelli, Kevin Anderson (46. Sander Puri), Rasmus Kallas, Reio Laabus, Giacomo Uggeri, Patrick Genro Veelma, Artur Uljanov, Kevin Mätas, Ahmed Basher.
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Egert Naruson, Devid Lehter, Herman Pedmanson, Kevin Burov, Sander Puri, Mihkel Sepp.

Paide: Ebrima Jarju, Joseph Saliste, Gerdo Juhkam, Hindrek Ojamaa, Karl Mööl (58. Sergei Mošnikov), Oskar Hõim, Daniel Luts (73. Kaimar Saag), Alieu Gibba (58. Andre Frolov), Herol Riiberg (58. Sten Jakob Viidas), Robi Saarma (Siim Luts), Bubacarr Tambedou.
Varus: Mattias Sapp, Andre Frolov, Kaimar Saag, Sergei Mošnikov, Siim Luts, Sander Soo, Silver Alex Kelder, Sten Jakob Viidas, Siim Aer.

Duubelmeeskonnale järjekordne raske kaotus

Esiliigas pidas oma 29. mänguvooru maha Paide Linnameeskonna U21, kes jäi koduväljakul alla liigatabeli viimasele, Ida-Virumaa FC Alliance’ile.

Kohtumine algas kurjakuulutavalt, sest juba kolmandal minutil tegi Paide kaitses kohutava prohmaka, mille tagajärjel pääses Vadim Velikanov lähedalt löögile ega eksinud, viies külalised 1:0 juhtima.

Veerand tundi hiljem eksis kodumeeskonna kaitse taas väga koledasti ning Raivo Saar suurendas idavirulaste eduseisu kaheväravaliseks. Tulemata ei jäänud ka kolmas, kui 49. minutil skooris Mihhail Orlov.

Paide sai auvärava kätte 72. minutil, kui Siim Aer palli karistuslöögist ja müüripõrke kaudu väravasse saatis. Järelejäänud mänguaja jooksul aga oli õhus pigem külaliste neljas kui Paide teine värav ning nõnda tuli lõpuvile kõlades tunnistada kaotust tabeli viimasele.

Linnameeskonna U21 püsib esiliiga tabelis seitse vooru enne hooaja lõppu naelutatuna kaheksandal kohal. Järgmine voor peetakse võõrsil, kui laupäeval 7. oktoobril minnakse Tallinnas vastamisi sealse JK Legioniga.