Premium liiga neljandas voorus sõitis Paide Linnameeskond Tartusse, kus mindi Sepa staadionil vastamisi sealse Tammekaga. Külma dušiga alanud mängus langes varajasest väravast kaotusseisu jäänud Paide sügavasse šokki, kuid kogus end siis ega jätnud võõrustajatele teisel poolajal suurt ruumi kaasarääkimiseks: koduteele asuti 3:1 võiduga. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Mäng algas viiemehelise tagaliini üles rivistanud Tammeka näljase pressinguga, mistõttu Paide ligi pooleks tunniks kõvasti luu kurku tõmbas ega suutnud oma mängu sugugi leida. Üliagressiivselt rünnanud Tammeka ei lasknud Linnameeskonnal mängu praktiliselt üldse sisse saada, sundis neid eksima, võitis pea eranditult kõik duellid ning sai tasuks juba 14. minutil Aleksandr Kuhharevi tabamusest juhtvärava, kui trahvikastis laiutanud auku Paide kaitseliinis langes täpne pall, mille Kuhharev Gerdo Juhkami söödust Mihkel Aksalu selja taha rammis.

Paide kobav ja näo kaotanud mäng kestis pooltunni jagu, misjärel end leiti ning suruti ka võõrustajad oma väljakupoolele. 36. minutil eksis Tammeka puurilukk Karl Johan Pechter väljakukohtuniku hinnangul Siim Lutsu vastu mängides ning Paide kasuks määrati penalti, mille Deabeas külmavereliselt realiseeris. 1:1.

Teisele poolajale tuli Paide täiesti uue hingamisega ning esimese kolmveerandtunni vältel kõvasti ründejõudu investeerinud Tammeka hakkas üha enam maksma lõivu väsimusele. Võõrustajate rünnakulained jäid aina harvemaks ning energia tuli suunata kaitsetöösse, sest Linnameeskond surus Tammekat üha halastamatumalt oma väljakupoolele. Tasu selle eest tuli 59. minutil, kui Sergei Mošnikovi tsenderdus langes Deabease jalale, kes pooleldi ülepuusalöögiga palli Pechteri selja taha põrutas.

Üha väsinum Tammeka reageeris kaotusseisu jäämisele ründejõu suurendamisega, ent mingit tulu sellest ei tõusnud, sest ülejäänud kohtumise mänguaeg möödus peamiselt hambad ristis ja krampide hinnaga kaitses rabades. Tulu sellest siiski ei tõusnud, sest tartlasi kõrgelt survestanud ning kiirete ja poolkiirete kontratega atakeerinud Paide lõi kaks minutit enne normaalaja täitumist kolmandagi värava. Vasakult äärelt murdis sisse oma Premium liiga debüüdi teinud Ebrima Singhateh, mängis end kaitsjast mööda, purjetas karistusala keskele ning saatis palli kindlalt kodumeeskonna värava tagumisse alanurka. 3:1.

Kodune kõrgliiga suundub nüüd koondisepausile. Linnameeskond naaseb mänguväljakule 1. aprillil, kui külla sõidetakse Tallinna Kalevile. Järgmine kodumäng ootab ees alles 10. aprillil, mil Paides võetakse vastu valitsev meister Tallinna FCI Levadia.

Kohtumise kokkuvõte Ragnar Klavanilt

Kohtumise väravad

Protokoll

20. märtsil kell 17.15 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Tammeka – Paide Linnameeskond 1:3 (1:1)
14. Aleksandr Kuhharev – 36., 59. Deabeas, 88. Ebrima Singhateh

Väravasöödud: 14. Gerdo Juhkam – 35. Siim Luts, 59. Sergei Mošnikov, 88. Herol Riiberg
Hoiatused: 34. Karl Johan Pechter – 71. Abdul Razak Yusif, 77. Herol Riiberg
Mänguolud: +9, päikesepaisteline ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras