Nädalavahetusel peetud Premium liiga ja esiliiga voorudes naasid võidurajale nii esindus- kui duubelmeeskond. Kui viimased alistasid koduväljakul üpris kindlalt Tallinna Legioni 2:0, siis esindusmeeskond ei jätnud midagi juhuse hooleks Saaremaal, kus sealne FC Kuressaare 4:1 alistati. FOTO: Allan Mehik (FC Kuressaare).

Kõrgliiga 11. mängupäevaks 7. mail Kuressaares tuli meeskonnal startida varavalges, sest kohtumise avavile kõlas juba kell 12.30. Ülemäärast sõidurammestust mehed siiski ei näidanud, sest mäng haarati avavilest alates üpris kindlalt oma haardesse. Väravavõimalusi loodi, ent nende realiseerimine oli esiotsa kammitsetud. 37. minutil siiski väravalukk lahti muugiti, kui Gerdo Juhkami pika söödu sai hästi omaks Siim Luts, kes karistusala nurgast pommlöögi saarlaste värava tahanurka saatis.

Vaid kaks minutit hiljem oli Luts taas aktsioonis, kui täpselt samast kohast ja samasuguse löögiga seisuks juba 2:0 tegi. Mechini Gomise blokeeritud pealelöök põrkas täpselt Lutsule jalale ning ta tulistas esimese puutega Magnus Karofeldile püüdmatu pommi täpselt samasse nurka, kuhu esimesegi tabamuse puhul.

Kui poolajale mindigi Paide 2:0 eduseisul, siis teisel poolajal kulus Linnameeskonnal vaid 45 sekundit, et juba kolmega ette minna. Paremalt äärelt rünakule tõusnud Sergei Mošnikov andis ristsöödu värava ette, sellele avanes hästi Mechini Gomis, kes tõstis palli üle vasturutanud Karofeldi ning sai kirja oma teise tabamuse sel hooajal.

Kolmanda värava järel tõstis Kuressaare liine ning survet ja Paide mäng aeglustus tuntavalt. Üsna kiiresti, juba 51. minutil tõi see saarlastele ka tulu, kui Mahias Palts karistusala tagant kauglöögiga Mihkel Aksalut üllatas ja seisuks 1:3 tegi. Saavutatud värav tõstis saarlaste enesekindlust ning pärssis pisut Paide oma ning nõnda kulges teine poolaeg edasi väga võrdse mängu tähe all. Rohkem ohtlikult peale lööma Kuressaare mehi aga ei lubatudki, hoopis vahetusest sekkunud Vinny Nkwinga tegi mängu lõppseisuks teisel üleminutil 4:1 Paide kasuks, kui murdis paremalt äärelt trahvialasse ning saatis läbi meestesumma täpse madala löögi väravaposti kõrvale.

Hooaja kolmas ning ülioluline võit kergitas Paide liigatabelis kuuendaks, kolmandast kohast jäädakse hetkel maha viie punktiga. Võimalus võidulisa teenida avaneb Paidel juba eeloleval laupäeval, kui kodusel kunstmurul kell 19:30 Tartu Tammekaga vastamisi minnakse.

Kuressaare – Paide väravad

Duubelmeeskond kerkis tabelipõhjast ilusa võiduga

Esiliiga 11. voorule 6. mail koduväljakul läks Paide Linnameeskonna U21 meeskond vastu teadmisega, et ollakse viimasel kohal. Vastaseks Paide kunstmurul tuli Tallinna Legion, kelle käsi viimasel ajal samuti hästi käinud ei ole. Linnameeskond kaasas algkoosseisus esindusmeeskonnast Herol Riibergi, Kristjan Peldi ning vigastuspausilt naasnuna esimeseks mänguks väljakule tulnud Kristofer Pihti.

Linnameeskond domineeris mängu avavilest alates, kontrollis keskvälja ning ehitas rünnakuid, kuid löögile ei jõutud. Legion omakorda panustas kiiretele vasturünnakutele, mille Paide suuremate probleemideta likvideeris või mille puhul oli mees omal kohal Paide väravasuul seisnud Rando Isakar.

Paide asus kohtumist juhtima 39. minutil, kui Oliver Niit avas vasakul äärel mängu pika sisseviskega. Herol leidis suurepärase diagonaalsööduga teisest äärest spurtinud Simon Usari, kes sai palli jalga, võttis Legioni mehed ette ning purjetas trahvialasse, kus kahe kaitsja vahelt tehtud täpse pealelöögiga rünnaku resultatiivselt lõpetas.

Kui teisel poolajal Premium liiga mehed välja vahetati, arvasid paljud, et Legion tuleb mängu tagasi, ent seda ei juhtunud. Paide ründas endiselt ning Legion jäi kaitses rassides 52. minutil hoopis vähemusse, kui teise kollase kaardi teenis Vladimir Ištšenko.

87. minutil panid Joshua Kanne ja Matrix Einer mängu riiulisse. Kanne andis kiirel vasturünnakul suurepärase läbisöödu Einerile, kes pääses seejärel Legioni väravavahiga silmitsi ega eksinud realiseerimisel. 2:0 võit ning U21 meeskond kerkis tabelipõhjast.

Järgmises voorus ootab Paide noori taas ülimalt tähtis mäng: 14. mail sõidetakse külla Ida-Virumaa FC Alliance’ile, kes Paide-Legioni mängu järel ise tabelipõhja vajus. Et Alliance’iga vahe sisse teha ning Legion kinni püüda, vajab Linnameeskonna U21 sellest mängust kindlasti võitu.