Detsembris Paide Linnameeskonna spordidirektorina tööd alustanud Gert Kamsil on käed-jalad tööd täis – Kams avaldas klubi kodulehele Henri Välja Florasse siirdumise tagamaid ning tegi tagasivaate oma esimesele kuule uues ametis.

Gert Kams, head uut aastat! Kuidas on möödunud esimene kuu Paide Linnameeskonna spordidirektorina?

Head uut ja edukat jagpalliaastat kõigile! Esimene kuu on möödunud väga kiires ning töises rütmis. On olnud palju kohtumisi, on vahetatud palju emaile, on räägitud pikki minuteid telefonis. Siiani on olnud palju uut ja huvitavat, samas ka palju seda, mida oskasin ette kujutada. Olen meeskonna tähtsust ning töökust sageli ennegi korduvalt rõhutanud ja hetkel võin julgelt öelda, et meil on väga töökas ja kokkuhoidev kollektiiv.

Meie klubi parimaid noormängijaid Henri Välja siirdus FC Florasse, mis olid selle otsuse tagamaad?

Henri areng Paide Linnameeskonnas on kulgenud väga loogilist rada pidi. Esimesel hooajal tegi Henri 16-aastasena Premium liiga debüüdi, osales 15 mängus, lõi 4 väravat ja andis 3 resultatiivset söötu. Lõppenud hooajal murdis Henri 17-aastasena juba Paide põhikoosseisu, osaledes 31 Premium liiga mängus, lüües 9 väravat ja andes 7 väravasöötu.

Oleme klubina suutnud luua head tingimused nii treeningvõimaluste kui keskkonna näol, kus noormängijatel on võimalus areneda. Siinkohal tuleb kindlasti välja tuua treenerite tiimi oskused noorest mängijast kujundada oma positsiooni üks tippmängijatest Premium liigas. Tänasel hetkel oli Henri vastu huvi erinevatest liigadest ning Heerenveenis käis mängija ka testimas. Seal andis ta Heerenveeni U19 meeskonna 3:3 kontrollmängus kolm väravasöötu, kuid hollandlased testisid teda juba esindusmeeskonna perspektiiviga ja see samm oli Henri jaoks hetkel veel liiga suur. Kuigi mängija vastu oli tõsine huvi ka Slovakkia meistriliigast, leidsime klubina, et Flora pakkumine Henri mängijaõiguste eest oli parim ja tema üleminek on loogiline ka edasist jalgpallurikarjääri silmas pidades.

Paide Linnameeskond on viimase kolme aastaga teinud järjepidevat tööd ning tugev esindusmeeskond toetab järelkasvu arengut. Aastatel 2018-2019 esindas koguni 16 meie klubi mängijat erinevaid Eesti noortekoondiseid. Henri minek Florasse annab klubisiseselt võimaluse samm ülespoole teha järgmisel meie noormängijal ja nii need asjad peakski käima. Loomulikult on meie eesmärgiks jätkuvalt aidata parimad noored välisklubidesse ning isiklikus plaanis loodan meie niigi korralikku kontaktide võrgustikku veelgi laiendada.

Kuidas on kulgenud esindusmeeskonna ettevalmistus 2020. aasta Premium liiga hooajaks?

Hetkel võib julgelt väita, et kõik on läinud plaanitult. Vigastusest paranevad mängijad alustasid individuaalsete treeningutega juba novembris. Valdav enamus meeskonnast kogunes 9. detsembril ja enamik välismängijad liitusid treeningutega uue aasta alguses. Vahepeal osalesime aastalõputurniiril, kus paljud noored mängijad said korraliku kogemuse ning meie nägime noori toimetamas.

Kui detsember oli pigem sissejuhatav kuu siis jaanuaris ja veebruaris tõusevad treeningmahud tunduvalt. Ees ootavad halliturniir ja juba 18. jaanuaril mängime Soome Veikkausliiga klubiga Tampere Ilves.

Meeskond on saanud juurde mitu tugevat täiendust – Joseph Saliste oli mullu Narva Transi võtmemees ja omal positsioonil kogu liiga parimaid, Uganda koondislaselt Edrisa Lubegalt loodame ründeliini vedamist ja suurt resultatiivsust. Lähinädalad toovad kindlasti uudiseid täienduste näol veelgi. Hea uudis on seegi, et veel üks tubli Järvamaa poiss on liitunud meie taustajõududega – alates jaanuarist on esindusmeeskonna fitness treeneriks Andrei Veis, kes jätkab ka naiste A-koondise juures.

Mida põnevat võivad Linnameeskonna fännid enne hooaja algust veel oodata?

Kõige põnevamad on kindlasti treeningmängud, kus fännid saavad esimest korda näha juba liitunud mängijaid. Kes halliturniiri mängudele Tallinnasse ei jõua, saavad uusi ja tuttavaid mehi näha veebruaris E-Piim spordihallis toimuval Perepäeval.

Meie tubli kogukonnajuht Arto Saar tuleb uuel hooajal kindlasti välja uute ja põnevate ideedega ning tänavu loodame üheskoos keskmise kodumängude publikunumbri viia üle 400. Tulemas on uusi ägedaid fännitooteid, sh. Paide Rüütlite fännisallid!

Kõik fännid ja pöidlahoidjad, kes soovivad Paide Linnameeskonna tegemistes kaasa lüüa või lihtsalt kaasa mõelda, on aga oodatud 24. jaanuari õhtul Kreisi Trahterisse, kus vastan koos Arto ja tegevjuht Jaanus Pruuliga huviliste küsimustele. Sellised õhtud fännidega soovime tänavu muuta igakuisteks ning plaan on edaspidi kaasata ka esindusmeeskonna mängijaid.