Premium liiga 25. mängupäev tõi Paide linnastaadionile mulluse hõbedameeskonna ning tänavuse tabeli liidri Tallinna FC Flora. Hoogsalt alanud mängus kolistas Paide Linnameeskond vastase väravaraame ning sundis nende väravavahi mitut puhku tõrjetele, ent kohtumine lõpetati vähemuses ning mõru 1:2 kaotusega. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Paide haaras avavilest alates initsiatiivi ning ründas Flora väravaesist suurte jõududega ning visalt ehitatud positsioonirünnakutega. Juba üheksandal minutil põrutas kohtumist näljaselt alustanud Robi Saarma palli Flora värava ristlatti ning kodumeeskonna surve püsis kõrge.

22. minutil aga läks Flora juhtima, kui vasakult äärelt antud karistuslöök lendas üle trahviala, kust Sergei Zenjov selle uuesti värava ette tsenderdas. Seal oli lubamatult palju ruumi jäetud Henrik Pürgile, kelle käärlöök Paide meestest rikošeti sai ning Mihkel Aksalule püüdmatult väravasse lendas.

Flora juhtvärava järel langes Paide mõneks ajaks šokki, ent kogus end siis ning hoogne mäng jätkus. Avapoolajal siiski rohkem väravaid ei löödud. Teine poolaeg aga algas külma dušiga Linnameeskonnale. Juba 49. minutil kasutas Flora ära Paide meeste hetkelise tähelepanu hajumise ning Rauno Alliku pääses värava eest uhkes üksinduses peale lööma ega eksinud ja viis Flora juba kahega ette.

Paide jätkas hambad ristis üritamist ning hoolimata palavast ilmast püsis mängutempo väga kõrge. 62. minutil jäi Paide aga vähemusse, kui Abdul Razak Yusif tegi keskväljal rumalalt ohtliku vea Markus Soometsale ning nägi enda ees tõusmas punast kaarti.

Vähemusse jäämine mobiliseeris Paidet kõvasti ning järelejäänud pooltunni jooksul ja tehtud vahetuste toel võeti mäng uuesti enda kätte. Flora suruti igal võimalusel oma väljakupoolele ja see tõi tulu: 71. minutil pääses Bubacarr Tambedou Kaimar Saagi ja Kristjan Peldi hea eeltöö järel trahviala nurgast pöördelt löögile. Tugevast ja täpsest löögist lendas pall Karl-Romet Nõmmele püüdmatult võrku ning mängu tekkis taas põnevus.

Küll raskustega, ent siiski suutis Flora eduseisu lõpuni hoida ning Linnameeskonnal tuli hoolimata hingestatud esitusest ning väärikast lahingust tunnistada taaskordset nappi kaotust tippmeeskonna vastu.

Paide järgmine kohtumine leiab aset taas koduväljakul, kui juba sel kolmapäeval võõrustatakse linnastaadionil järgmist tiitlipretendenti, Tallinna FCI Levadiat. Selle mängu eel ja ajal peetakse linnastaadionil maha suur varustuselaat: Linnameeskond toob välja suure hulga kasutatud treeningvarustust, mis soodsa hinnaga müüki paisatakse. Ka kõigil mängu külastajatel on võimalik tulla mängule oma kraamiga ning see müüki panna. Müügiplats on klubi poolt ning tasuta. Kohtumise järel toimub esindusmeeskonna autogrammiralli.

Kolmapäevase kohtumise avavile kõlab linnastaadionil kell 17.30.

Kohtumise protokoll

Paide Linnameeskond – Tallinna FC Flora  1:2 (0:1)
71. Bubacarr Tambedou – 22. Henrik Pürg, 49. Rauno Alliku

Väravasöödud: 71. Kristjan Pelt – 22. Sergei Zenjov, 49. Henrik Ojamaa
Hoiatused: 86. Ragnar Klavan, 89. Andre Frolov – 55. Henrik Pürg, 87. Rauno Alliku
Eemaldamine: 62. Abdul Razak Yusif
Mänguolud: +30, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 402
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Aron Härsing, Petteri Schultz
Neljas kohtunik: Kristjan-Eric Lääne

Paide: Mihkel Aksalu, Hindrek Ojamaa (69. Andre Frolov), Abdul Razak Yusif, Ragnar Klavan, Joseph Saliste, Karl Mööl, Dominique Simon (56. Kevor Palumets), Ebrima Singhateh (69. Kristjan Pelt), Robi Saarma (69. Kaimar Saag), Siim Luts, Kristofer Piht (56. Bubacarr Tambedou).
Varus: Mattias Sapp, Kristjan Pelt, Foday Darboe, Andre Frolov, Kaimar Saag, Sergei Mošnikov, Bubacarr Tambedou, Sten Jakob Viidas, Kevor Palumets.

Flora: Karl-Romet Nõmm, Kristo Hussar, Henrik Pürg, Markkus Seppik, Michael Lilander, Markus Soomets, Konstantin Vassiljev, Martin Miller, Sergei Zenjov, Henrik Ojamaa, Rauno Alliku (89. Mark Anders Lepik).
Varus: Kristen Lapa, Marko Lipp, Mihkel Järviste, Aleksandr Šapovalov, Mark Anders Lepik, Daniil Kuraksin.