Premium liiga viiendas voorus sõitis Paide Linnameeskond külla Tallinna Kalevile. Avapoolajal tekitatud tohutu hulga väravavõimaluste realiseerimisega hädas olnud Paide murdis Kalevi teisel poolajal, kui Kaimar Saagi eeltööst põrutas Kalev esmalt omavärava ning seejärel Abdul Razak Yusif Sergei Mošnikovi standardolukordadest lühikese aja jooksul kaks tabamust kirja sai. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Linnameeskonna dikteerimisel alanud kohtumises suruti Kalev kiirelt oma karistusala lähistele tihedalt kokku, ent treenerite maitsele liialt aeglaselt liikunud pall ei lasknud Paidel esiotsa suurt ohtu luua. Kümnekonna minuti möödudes sai ka Kalev oma mängumootori käima ning tekitas Paide värava ees oma rünnakutega ajuti pisut ärevust.

Pooltunni täitumise eel, kui Paide surve oli taas tugevaks muutunud, läks kalevlaste värava ees lahti tõsine tulevärk. Kevor Palumetsa tsenderdust pääses ründama Kaimar Saag, kelle pealöök aga tabas latti. Saag sai veel tagasipõrkunud pallile jaole, ent põrutas selle uuesti latti. Veelkord tagasipõrkunud palli üritas Siim Luts käärlöögiga väravasse põrutada, ent heas hoos olnud Kalevi puurilukk Stiven Raider, keda võib pidada kogu avapoolaja “peasüüdlaseks” Paide rünnakulainete nullimisel, tegi suurepärase tõrje.

Teist poolaega ei olnud palju mängitud, kui Kaimar Saag oli 52. minutil taas aktsioonis ning pääses karistusalas löögile. Väravaraamidesse suundunud pall võtti selle teele viskunud Tanel Tambergi jalast rikošeti ning lendas üle Raideri pea väravasse. 1:0.

Vähem kui kümme minutit hiljem suurendas Abdul Razak Yusif skoori, kui pani efektselt väravasse vahetusest sekkunud Sergei Mošnikovi poolt karistuslöögist antud tsenderduse. Keskkaitsja kerkis mängu kangelaseks 81. minutil ja tegi seisuks 3:0, suunates peaga Raideri selja taha Mošnikovi antud nurgalöögi.

Mängu lõpuminuteil sahistas Kalev veel suluseisust ja korraldas kaks ärevat momenti Paide väravaesise: Kaspar Laur saatis healt positsioonilt palli üle värava ning korra käis pall ka nurgalöögist Mattias Sapi valvatava värava põiklatis. Kolm punkti ja 3:0 võit kuulusid lõpuvile järel siiski Paidele.

Järgmises voorus võõrustab Paide Linnameeskond 10. aprillil kell 17.15 algavas kodumängus Tallinna FCI Levadiat.