Paide Linnameeskond suutis Premium liiga 34. voorus mängida Hiiu staadionil 0:0 viiki Nõmme Kaljuga, muutes liidri teekonna tiitli suunas veelgi raskemaks.

Avapoolajal mängis Paide väga julgelt palliga ning Kalju ei suutnud praktiliselt midagi luua. Hoopis Ander Ott Valgel oli suurepärane võimalus skoori avamiseks, kuid kogenud Pavel Londak oli valvel ja tõrjus. Kalju püüdis ohtrate tsenderdustega Paidet karistada, kuid meie kaitseliin seisis kindlalt. Kodumeeskonna parima võimalusena lõi Trevor Elhi napilt mööda.

Teisel poolajal pani Kalju mitu käiku juurde ja riske võttes suruti võimsalt. Paide võitles ennastsalgavalt ja oma Premium liiga karjääri esimese nullimängu teinud 17-aastane Rene Merilo oli väravas tubli. 64. minutil tõrjus Merilo Premium liiga parima väravaküti Liliu lähilöögi.

Viimasel veerandtunnil käis Paide kasti juba tõeline turmtuli, kuid liialt ühekülgselt ja vägisi võiduväravat otsinud Kalju seda kodustaadionil seekord ei suutnudki. Vahepeal juba käeulatuses tundund meistritiitel on nüüd täiesti lahtine. Kaljul on nüüd 80 silma, laupäeval võib sama skoori peale tõusta FC Flora.

0:0 viik tähendas Paide jaoks seda, et tänavu on punkte võetud kõikidelt meeskondadelt ja esikolmiku vastu enamasti suurelt alla jäänud linnameeskond tegi selgelt oma hooaja parima esituse kaitses! Paidel on enne kaht viimast vooru 47 punkti ning sihikul nii viies koht kui ka klubi ajaloo punktirekord, mis püsib 2016. aastast 48 peal. Tartu Tammeka jääb maha 4 silma, kuid neil on varuks mäng Levadiaga.

Järgmisel pühapäeval 4. novembril võõrustab Paide ETV telemängus kell 15.00 Tallinna Kalevit.

Nõmme Kalju FC – Paide Linnameeskond  0:0 (0:0)

Hoiatused: 38. Andri Markovitš, 50. Liliu – 55. Pavel Dõmov, 83. Edgar Tur, 90+3. Yann Michael Yao
Mänguolud: +4, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.