19. oktoobril Paide Linnameeskonnaga uue, kaheaastase töölepingu sõlminud serblasest peatreener Ivan Stojković kinnitas lepingu sõlmimise järel, et on seni tehtud tööga suures pildis rahul, ent toonitas, et algatatud protsessid on alles suuremate asjade algus. Klubi kodulehele antud intervjuus rääkis Stojković juba seljatatud ja alles ees seisvatest väljakutsetest, kaitsemängust, noormängijate arendamisest ja Premium liiga tasemest.
Intervjuu: Marek Tiits | Foto: Liisi Troska (EJL).
Meediaväljaannetel on lubatud intervjuud soovi korral täis- või osalises mahus avaldada.

Ivan, esmalt õnnitlused uue lepingu puhul! Oskad sa täna, mil viies kuu Linnameeskonna eesotsas peagi täitumas, tuua välja senise perioodi suurimad väljakutsed, millega oled pidanud silmitsi seisma?

Aitäh, rõõm selle üle, et töö jätkub, on väga, väga suur. Kui väljakutsetest rääkida, siis täpselt nii ongi läinud nagu ütlesin siia tööle asudes oma esimeses intervjuus: kõige olulisem ja samas ka raskem on olnud meeskonna eneseusu ja -kindluse taastamine. Vaimselt keerulises olukorras olnud meestele tuli uuesti sisendada ja selgeks teha, et nende kvaliteet ei ole kuhugi kadunud ja et nad on sama head nagu nad olid eelmisel, edukal hooajal. Suures plaanis oleme selle ülesandega ühiselt hakkama saanud, ent see on alles vundament, mille ladumisega oleme tegelenud. Palju tööd on veel ees.

Ka oli tööd alustades väga suureks ning kohest tegelemist nõudvaks murekohaks meie kaitsemäng, millega olime kevadel suurtes raskustes. Oluline ja peamine põhjus seisnes suures vigastuste hulgas, mis kaitseliini räsisid. Nende probleemidega ei ole me tänaseni veel lõplikult ühele poole saanud.

Olukord kaitses oli ja on tänaseni kohati keeruline, aga ometi oli see väljapoole nähtavalt esimene asi, mille sa justkui korda said: sinu niiöelda kaubamärgiks saigi kiiresti see, et Paidele on raske väravat lüüa.

Jah, aga see on tulnud tohutu pingutuse hinnaga. Kui sa vaatad, kes meie kaitsjatest ja kaitsva suunitlusega mängijatest on olnud tänavu suure või suurema osa hooajast vigastustega väljas, siis see nimekiri on pikk: Dominique Simoni pole meil tänaseni, samuti on vigastatud Dehninio Muringen, sagedasti on traumadega kimpus Abdul Razak Yusif. Hindrek Ojamaa saime alles äsja ülipikalt vigastuspausilt tagasi. Kõik nad on meie kaitsemängu kesksed tugisambad.

Tõsi, sellevõrra suurem nauding on olnud näha seda, kuidas teised mehed on ennast ületanud, et see probleem lappida. Võta kasvõi Gerdo Juhkam, kes on pidanud kaitseliinis tegema kohati hullumeelset tööd ja on selle juures pühendunud mängija ning suurepärane mängijatüüp, keda iga treener tahab riietusruumis omada. Karl Mööl, Joseph Saliste, Andre Frolov, ka nooruke Oskar Hõim, kes on keskkaitses mängima pidanud, nad kõik on raevukad võitlejad, alati valmis endast kõik andma.

See teeb mulle suurt rõõmu. Treener võib taktikalauale joonistada ükskõik mida, aga kui sul pole sellise iseloomuga mängijaid nagu nemad, siis on raske tulemust saavutada.

Loetlesid äsja hulga kogenud mängijaid, ent mainisid nende kõrval ka üht noort. Kaelamurdva ülesande juures, tuua meeskond august välja ja medalikonkurentsi tagasi, oled ometi suutnud ja tahtnud anda mänguaega ka noortele mängijatele: sinu käe all on Paide eest meistrisarjas debüteerinud Sander Soo, Daniel Luts ja teised.

Ma naudin noorte mängijatega tegelemist, nende arengu jälgimist ja nendega mängimist. See oli ka suurt rolli mänginud asjaolu äsjase lepingupikenduse juures: minu soovid ja klubi nägemus kattuvad noortesse puutuva osas täielikult.

Sageli tuleb ette olukordi, kus on mõistlikum eelistada noormängijat, anda talle võimalus sekkumiseks vanema, kogenud mängija asemel. Noortes on tihti midagi, mida vanemates ei pruugi olla: ambitsioonikus, nälg, tõestamisvajadus. Ja see paistab väljakul kohe välja.

Heaks näiteks on Daniel Luts, keda tean Levadias töötatud ajast hästi ning keda väga meie meeskonda soovisin. Tal on suured unistused, töökus, mängunälg. Kõik see, mille pärast naudin noortele mängijatele võimaluse andmist väga.

Noorte jõuline pealetulek on kogu tänavuse Premium liiga hooaja muutnud nauditavalt ettearvamatuks, kui pehmelt väljenduda. Kumba parteisse sina kuulud, kas nende hulka, kes ütlevad, et Eesti kõrgliiga tase on tõusnud või nende, kes ütlevad, et intrigeeriv seis liigatabelis tuleneb sellest, et tippklubid on teinud sammu tagasi?

Ma jagan osaliselt mõlemaid seisukohti. Selge on see, et liiga tippnelik võiks ja saaks olla oluliselt paremad kui nad täna on, meie ise sealhulgas. Samas on alumised klubid … Tegelikult on nende kohta tänavu niimoodi isegi halb öelda … Ütleme siis, et siiani tavapäraselt tabeli alumises otsas olnud klubid on tänavu teinud suure hüppe edasi, tasub vaid heita pilk Pärnu Vaprusele või Tallinna Kalevile, kes kõigile tohutut peavalu valmistavad. Aga ka hetkel liiga viimasele, Harju Laagrile tuleb au anda, sest nad mängivad kindla ideega, arendavat ja atraktiivset jalgpalli. Ja kõik nimetatud, eriti Tallinna Kalev teevad seda väga suures osas noormängijatele toetudes. See on väga kõva sõna.

Kui võtta mustvalge seisukoht, siis pigem kaldun sellesse parteisse, kes ütleb, et liiga tase on tõesti veidi tõusnud.

Ma tean, et sa ei taha praegu järgmise hooaja plaanidest üldse rääkida, aga ma pean ikkagi küsima: kui palju oled jõudnud uuele hooajale ette vaadata, kas mängijaprofiilidega tehtav töö koos Gert Kamsiga juba käib? Milline meeskond on Paide Linnameeskond järgmisel aastal?

Töö käib, ütlen nii palju. Ja rohkem eriti mitte, sest praegu oleme täielikult keskendunud eesootavale 20 päevale, mille sees tuleb ära pidada viis liigamängu, et jõuda hooaja lõpplahenduseni.

Gerdiga arutame asju absoluutselt iga päev, sealhulgas käime, jah, läbi ka mingeid mängijaprofiile. See on loomulik osa igapäevasest koostööst spordidirektoriga. Aga milline on Paide esindusvõistkond uuel aastal, ei saa ega taha ma praegu öelda.

Ma tean väga täpselt, milliseid mängijaid ma meeskonda tahan, Gert teab seda ka. Me vahetame temaga infot ja mõtteid. Aga täiemahuline töö selles valdkonnas algab järgmisel päeval pärast hooaja lõppu ja kestab järgmised poolteist kuud.

Enne seda keskendume Paide eesmärkide saavutamisele sel hooajal. Need on veel täitmata.