Premium liiga hooaeg on lõpusirgel, lõpplahendusest lahutab meid veel vaid neli mänguvooru. 32. vooru kohtumises sügisudusse mähkunud Paides võtts Linnameeskond pärast rasket lahingut 1:0 võidu FC Kuressaare üle. FOTO: Ants Leppoja.

Kohtumine algas tüüpiliselt mängule, mille üheks osapooleks on FC Kuressaare: füüsiline, võitluslik, pikkade kaitseliini taha antud söötudega mängupilt vallutas väljaku avavilest alates. Paide oli külaliste pakutud tempoga esiotsa hädas, kuid kohanes siis ning tekitas vastaste värava ees mitut puhku teravusi. Paraku oli tegemist ühega neist mängupäevadest, kus pallid võrku minna ei tahtnud. Üksühele olukorra luhtas Sergei Mošnikov, lähilöögi põrutas väravast mööda Robi Saarma ning napilt veeres väravaposti kõrvalt läbi ka Oskar Hõimu trahviala joonelt tehtud tugev löök.

Kuressaare vastas kiirete üleminekutega kaitsest rünnakule ning tõstis Paide kaitsjate ja fännide pulssi mitut puhku trahvialas segadust külvates. Ent ka külalisi kimbutas paigast olnud sihik ning poolajapausile mindi 0:0 tasaseisult.

Teisel poolajal tegi Ivan Stojković hulgaliselt vahetusi ning nende seas jooksis väljakule ka Paide viimane täiendus Alieu Gibba. Poolaja keskpaiku üpris jõuliseks läinud mäng tõi ridamisi tõsiseid ja vähemtõsiseid vigu, millest ühe käigus sai Gibba vastaselt küünarnukiga rinnakorvi nii tugeva löögi, et tema mängu jätkamine oli tükk aega suure löögi all. Mees toibus siiski ja suutis mänguga edasi minna.

Ja just Gibba oli see, kes võttis 82. minutil Kuressaare trahvialas rinnaga omaks Karl Mööli paremalt äärelt tulnud tsenderduse ning põrutas selle teise puutega Magnus Karofeldi selja taha. 1:0!

Järelejäänud minutite jooksul betoneeris Paide oma kaitseliini ning tappis mängu, teenides sedasi lõpuvilega koos tabelisse järjekordsed kolm üliväärtuslikku punkti. Et sama vooru teised kohtumised kulgesid Paidele ülisoodsalt (Nõmme Kalju alistus võõrsil Narva Transile ja Pärnu Vaprus jäi võõrsil alla Tallinna Kalevile) kindlustas Linnameeskond oma kolmandat tabelirida veelgi. Linnameeskonna edu lähima jälitaja, Tallinna Kalevi ees on nüüd viis punkti.

Järgmises voorus 28. oktoobril kohtub Paide võõrsil Tallinna FC Floraga. Kohtumine algab A. Le Coq Arenal kell 14.30.