Paide Linnanaiskond alustab oma hooaega teises liigas  sellel pühapäeval kui võõrsil minnakse vastamisi Kohtla-Järve JK Järvega.

Algaval hooajal juhib naiskonnas vägesid väga kogenud ja tunnustatud peatreener Jüri Saar, kelle sõnul on klubist jäänud algusest peale väga hea mulje.  „Toimuvad regulaarselt treenerite koosolekud, kus kõigil on võimalus rääkida oma muredest ja tegemistest, kahjuks ma väga tihti ei jõua koosolekutele teiste kohustuste tõttu.“

Peatreener avaldas headmeelt, et klubi on leidnud võimaluse rahaliselt aidata naiskonnal osaleda nii turniiridel kui võistlustel.  Ettevalmistused algavaks hooajaks on toimunud alates selle aasta algusest. Osaletud on nii rahvusvahelisel turniiril Riias, võetud osa saalijalgpalliturniirist ning ühtset meeskonna vaimu parandati kahepäevasel treeninglaagris Jõulumäel.

Saar tõdeb, et ettevalmistusi on seganud ka erinevate mängijate haigused ja vigastused. Lisaks see, et pool võistkonnast ei ela Paides, mis omakorda raskendab treenigutele jõudmist. „Seda enam tuleb neid kiita ja olla rahul sellega, mis tehtud,“ sõnas ta.

Senise treeningprotsessi käigus on peatreeneri sõnul hästi see, et  treenida saab heal kellaajal ning paranenud on treeningutest osavõtt, ent parandada on aga küll ja küll.  „Igal mängijal ning võistkonnal tervikuna eelkõige füüsiline võimekus, tehnika, mängu lugemine ja arusaamine, kindlasti saab ka paraneda võistkonna võitlusvaim ja pühendumine,“ loetles Saar.

Algava hooaja eel on tiimist lahkujaid kahjuks väga palju. „Paljud lõpetasid kooli eelmisel aastal, mindi kas õppima või tööle. Algul oldi valmis jätkama jalgpalliga, kuid erinevatel põhjustel seda ikkagi ei tehtud. Liitujateks on mõned vanemad ja juba lõpetanud minu endised mängijad. Kaks tahtmist täis noort on laenul Vändra Vaprusest. Peale Rakvere võistkonna loobumist on ka tulnud mõned mängijad sealt.“

Sellest hooajast on Paide Linnanaiskond meistrisarjas mängiva Saku klubi duubelvõistkond. „Tallinnas olevad mängijad saavad osaleda nende treeningutel ja ehk ka end proovile panna tugevamas liigas, meie saame vajadusel ja võimalusel kasutada nende mängijaid,“ sõnas peatreener.

Hooaja püstitatud eesmärkidest kõneledes tahab Saar eeskätt seda, et võistkond saaks positiivseid emotsioone nii oma kui teiste heast mängust. Kui tulevad head mängud, siis ka tulemused ja siis edasi esiliigasse!

Paide Linnanaiskonna esimene kodumäng toimub 12. mail kell 13.00  kui  kunstmurustaadionil minnakse vastamisi JK Narva Transiga.

Teine liiga: Paide Linnanaiskond, Kohtla-Järve JK Järve,  FC Kuressaare, JK Narva Trans, Põlva FC Lootos II, Pärnu JK Vaprus.

Paide Linnanaiskonna koosseis:  Grete Adrat, Kristin Krais, Alexandra Kõll, Carita Küünemäe, Laura Lampe, Lisette Liige, Kelly Lilleoja, Liisa Lilleste, Viktoria Martsinkevitš, Anna Maria Mets, Vanessa Natus, Lisandra Nurmesalu, Kerli Nõlvak, Elly Paju, Nadežda Polkovnikova, Darja Potapova, Jana Prutenskaja, Elen Pruuli, Maarja Punak, Kirsi Rebane, Heleri Saar, Ines Themas, Liisi Troska

Jüri Saar pani 1991. aastal aluse Eesti jalgpalli domineerinud Pärnu Jalgpalliklubi naiskonnale, kes aastatel 1995-2017 võitis 13 Eesti meistritiitlit ning lõpetas meistrivõistluste medalikohal 24 järjestikusel hooajal. Aastatel 1997-1998 ja 2002-2007 oli Saar ka Eesti naiste koondise peatreeneriks. Lisaks treenerikarjääril tegutses  ta aastaid tippkohtunikuna, sh. 1994-1997 FIFA kategooria kohtunikuna.