Teise maikuu “Kääridega risti!” rubriigiga võtame kokku Paide Linnameeskonna noortesüsteemi tegemised ja toimetamised Eesti noorte meistrivõistlustel. Nüüdseks on meistrikatel oma hooaja avangud teinud kõik meie võistkonnad, suurtest kõige pisemateni välja. Vaatame siis, kuidas poistel ja tüdrukutel läinud on.

Fotode eest on klubi tänulik klubi treeneritele ja lapsevanematele. Kui ka teil on foto- või videojäädvustusi teie Paide Linnameeskonna särgis mängivate laste mängudest ja/või turniiridest, oleme väga tänulikud, kui jagate seda materjali ka meiega, saates need aadressile marek@paidelinnameeskond.ee. Aitäh!

U-17 | Eliitliiga II liiga | Meelis Rooba

Meelis Rooba hoolealused mängisid 17. mail kodus Eesti U-15 koondisega ning alistusid neile 0:10. Järgmises voorus võeti taas koduväljakul vastu Läänemaa/Hiiuma U-17 ühendmeeskond ning selles kohtumises jäädi alla 2:6, kusjuures Sten-Eric Schütsi väravast asuti juba seitsmendal minutil juhtima. 36. mänguminutiks olid vastased 3:1 juhtima läinud ning Romet Luige tabamus 63. minutil tõi küll Paide mängu tagasi, ent mängu viimasel veerandtunnil said läänlased veel kolm väravat kirja ning mäng oli tehtud.

U-17 poiste viimatine mäng aga oli juba hoopis teisest puust. Raasiku FC Jokeri U-17 noormeeste vastu peetud mängus tuli tunnistada vastaste 1:3 paremust. Avapoolajal löödi kolm väravat, kui jokkerite viienda ja 29. minuti tabamustele vastas 43. minutil Kert Kiik. Enamaks aga tolles mängus rammu ei jagunud ning 75. minutil löödud Jokerite kolmas värav pitseeris lõpptulemuse.

Enne, kui läheb pisut kergemaks, läheb aga korraks palju raskemaks, sest kui Jokerite puhul oli tegemist lähikonkurendiga, siis 4. juunil kell 12 võõrustatakse koduväljakul liigatabeli kolmandat, Saku Sportingu ja JK Auguri U-17 ühendmeeskonda. Seejärel, kaheksa päeva hiljem 12. juunil sõidetakse aga külla tabeli viimasele, Tallinna FCI Levadia U-17 teisele meeskonnale.

Liigatabelis püsib Linnameeskonna U-17 punt 12 meeskonna konkurentsis 10. kohal, tabeli lõpuosas on punktivahed väikesed ning juba üks hea esitus võib meeskonda mitu kohta kergitada.

U-16 | II liiga | Rauno Kald

Eelmisest “Kääridega risti!” rubriigist saati on Rauno Kaldi U-16 poisid pidanud kolm liigakohtumist, kus võidurõõm on mekkimata jäänud ja väravaarve avamata.

Kõige markantsem mäng peeti viimati, 28. mail piirilinnas Narvas, kus sealse Transi U-16 vastu peetud mängus mängiti suur osa esimesest poolajast ja kogu teine poolaeg vähemuses. Koguni kümmet kollast ja üht punast kaarti näinud mängus, mis jalgpalliga kohati vaid sarnanes, jäädi Narvale lõpuks alla 0:5. “Ka sellisteks asjadeks tuleb valmis olla, kui Ida-Virumaa meeskondadega mängida,” nentis treener Rauno rahulikult pärast pöörast madinat.

U-16 poisid jätkavad tabeli lõpuosas koos Keila JK-ga meeskondadena, kel hooaja punktiarve avamata. Suurepärane võimalus see ümber pöörata avanebki juba 5. juunil, kuikell 16 võõrustatakse JK Tabasalu Valget võistkonda. Pankranniklased asuvad liigatabelis täpselt Linnameeskonna kuttide kohal, olles teeninud kuuest mängust ühe võidu ja viis kaotust.

U-14 | II liiga põhja-läänetsoon | Veiko Kurim

Punktilisa on vahepealse aja jooksul vahvasti noppinud Veiko Kurimi hoolealused U-14 meeskonnast. 11. mail alistati koduväljakul Saue JK eakaaslased 2:1, meie poolt olid täpsed Kert Viiklaid ning Airon Haarde.

Kui järgmise vooru kohtumisest tugeva, tabelis teisel kohal asuva Raplamaa JK vastu küll punktilisa ei tulnud, sai Airon Haarde 1:3 kaotusmängus juhtvärava siiski oma nimele ning sats kinnitust, et liigutakse õiges suunas. Värava autor Haarde nentis mängu järel, et vastased olid tugevad: “Meie võistkond mängis palli põhiliselt ühele äärele, kuid kahjuks ründajad seda kätte ei saanud. Mängu alguses õnnestus mul kaugelt pealelöök, millest tuli ka juhtvärav. Väljakuolud olid kehvad ja pall põrkas tihti, see takistas meil head palli omaksvõttu.”

Veelgi rohkem kinnitust sellele, et raske töö kannab vilja, saadi 22. mail koduväljakul peetud 3:3 viigimängus Läänemaa/Hiiumaa ühendvõistkonna eakaaslaste vastu. Marten Kiuru viis tolles mängus Paide 14. minutil juhtima, ent vastased viigistasid ning läksid 29. minutil 2:1 ette. Kahe-minuti-show pakkus seejärel Paide poiss Keiro Stevon Tegelmann, kes lõi kaks väravat. Eduseisu aga hoida ei suudetud, päris viimasel, 70. minutil vastane viigistas ja mängu lõppskooriks kolm kummalegi jäigi. Tegelmanni kommentaar: “Söödumäng oli meil parem, eriti esimesel poolajal. Teise poolaja lõpus olime aga väga väsinud ja viimasel minutil lasime endale ikkagi ära lüüa. Aga mäng oli hea ja kõigi tuju samuti!”

Ehkki järgmises voorus, seni viimases, kaotati tabeli liidrile FC Kuressaarele võõrsil 3:0, on tublisti teenitud punktilisa meie poisid liigatabelis kaheksandale kohale paigutanud ning seal torkab silma ka tubli kaitsetöö: endale on lastud vähem lüüa kui mõnigi tabelis kõrgemal asuv klubi.

Järgmise kohtumise peab U-14 punt 5. juunil, kui kodus võetakse kell 17 algavas mängus vastu tabelis kolme punkti kaugusel ja kolm kohta kõrgemal asuv Tallinna JK Legion.

U-14 Järva | II liiga põhja-idatsoon | Roman Zarovski

Kolm mänguvooru on taas selja taga Romani Järva-poistel, kes võtsid nädala jooksul vastu kaks suurt kaotust Tallinna FC Levadia ja Narva Transi noortelt, ent tegid seejärel 28. mail tugeva, võitlusliku ja tähtsa 2:2 viigi lähikonkurendi FC Tallinna ja Sparta Maardu ühendmeeskonnaga.

Liigatabelis püsivad Järva kutid kenasti seitsmendal real, olles teeninud senisel hooajal peetud viiest mängust ühe võidu, ühe viigi ja kolm kaotust. 5. juunil ootab ees raske katsumus võõrsil, kui Rakveres minnakse vastamisi tabeli liidri Tarvasega. Kohtumine algab kell 15.30.

U-13 Väätsa | U-13 liiga 10. alagrupp | Taavi Parts

Samamoodi kolm vooru on vahepealsete nädalate jooksul selja taha jätnud PLM Väätsa U-13 poisid. Peetud on tutsked madinad, kus poiste vorm on näidanud üha paremat joont ning ka võidupunkte taskusse pistetud.

14. mail koduväljakul FC Kuressaare sinise võistkonna vastu saadud 0:4 kaotuse järel peeti maha väga tummine võõrsillahing Vändra Vaprusega, kus Paide poiste 3:2 võiduvärav sündis lausa mängu viimase rünnakuga. Emotsioonid laes!

Järgmises voorus jäi küll kasutamata võimalus endast koha võrra kõrgemal asuva lähikonkurendi, Pärnu Poseidoni käest miskit napsata, kui kaotati 1:4, ent kuttide mõtted on juba 3. juunis, mil ees ootamas kõva võitlus Kohila Püsivuse poistega võõrsil. Kohtumine algab kell 17.30.

Liigatabeli seis on poistel ilus: neljast mängust võetud kaks võitu hoiavad meid kenasti kuuendal kohal ning et punktivahed on tasavägises liigas väga-väga väikesed, kergitaks juba üks võit meie poisid medalikonkurentsi!

U-11 Järva | Roman Zarovski & Veiko Kurim

Oma hooaega alustasid ka turniiriformaadis mängivad U-11 poisid-tüdrukud ning hooaja esimene mängupäev Koerus andis neile nii vajaliku võistlusmomendi tunnetuse ja tõi ka mõnusaid emotsioone.

Jõgeva SK Noorus-96 vastu tuli tunnistada 1:3 kaotust ning veidi raskem mäng Tartu Merkuur-Juunioriga tõi tagajärjeks 0:7. Ent võidurõõmu said mängijad siiski maitsta, sest Tartu Tammeka eakaaslased alistati hoogsas mängus 5:2.

Järgmine turniiripäev ootab ees 11. juunil, mängitakse Maardus.

NB! Turniiriformaadis mängitavatel noortevõistlustel punktiarvestust ei peeta ning väravalööjate pingerida ei koostata.

U-11 Türi | Kristo Kiik

Võistluskaruselli sukeldusid ka U-11 Türi poisid. Kristo Kiige juhendamisel joosti 27.mail Kehras murule neljaks mänguks ning saadi neist kirja tulemused, mida Kristo iseloomustas rahuolevalt “Täitsa nitševoo!”.

Anija JK vastu jäädi alla 0:4, Tartu WJK Santose valgele võistkonnale 0:7, Raplamaa JK vastu saadi 2:6 mängus juba oma püss paukuma ning mõnusa madinapäeva lõpetuseks ei olnud kaugel ka esimene vastase näpistamine: Kiviõli FC Irbis Alliance’ile jäädi alla napimast napilt, 1:2.

Järgmine turniiripäev peetakse 19. juunil Pärnus, vastasteks seal Türi poistel Tallinna JK Legioni kolmas võistkond, Viimsi MRJK valged, Saku Sportingu sinised ning Pärnu JK poisid.

U-10 | Viktor Mets & Steven Pleesi

Viki ja Steveni U-10 ässadel on selja taga hüperintensiivne kolmiknädal, mil igal nädalavahetusel turniire mängiti, kokku koguni uskumatud 13 kohtumise jagu.

Perioodi säravaimaks esituseks jääb nii poistele kui treeneritele Tapal mängitud, sealse spordikooli korraldatud jalgpalliturniir, kus viie võistkonna hulgas võimsa väravatevahega 33:4 kindel esikoht võeti.

Pärast pisukest puhkust jätkatakse meistrikate turniiridega, 12. juunil peetakse kodune võistluspäev, kus vastasteks Põlva FC Lootos, Zenit Astro / JK Alliance ühendmeeskond ja Kiviõli FC Irbis Alliance.

U-9 | Steven Pleesi & Viktor Mets

Oma esimese turniiri pidasid möödunud nädalavahetusel meie kõige pisemad ning avapauk hooajale miniässade kategoorias oli igati väärikas.

Jüri gümnaasiumi staadionil peetud mängupäeval viigistati 3:3 Raasiku FC Jokeriga, kaotati siis 2:6 Rae spordikoolile ja 0:4 Harju JK Rae valgele võistkonnale ning lõpetati päev kokkuvõttes ikkagi positiivel noodil, kui napilt, 2:3 jäädi alla Harju JK Rae punasesle võistkonnale.

Töö jätkub. Soovime kõigile Linnameeskonna pallivõluritele edu, tervise püsimist ja tugevat tööd treeningutel. Kääridega risti!