Alustame uue igakuise teemarubriigiga, kus võtame luubi alla meie klubi noortevõistkondade tegemised. Viskame pilgu peale tulemusele, tabeliseisudele ja ees ootavatele lahingutele. Rubriik, millele andis nime meie noortetreener Kristo Kiik, ilmub korra kuni kaks kuu jooksul. Seekordses, esimeses loos vaatame, kuidas noortel on läinud hooaja algusest kuni tänase päevani.

Meie esindusmeeskonna ning U-21 meeskonna tegemistel hoiame teravat pilku peal igapäevaselt, mistõttu käesolevas rubriigis vaatame, kuidas läheb meie U-17 meeskonnal ja neist noorematel.

U-17 | Eliitliiga II liiga | Meelis Rooba

U-17 Eliitliiga teises liigas on tänaseks peetud kuus mänguvooru. 12 klubi konkurentsis hoiavad Paide poisid hetkel kaheksandat kohta, olles kuuest mängust võitnud ja viigistanud ühe ning kaotanud neli.

Hooaja avang tehti kodusel kunstmurul, kus 3. aprillil alistati Tallinna Legioni U-17 teine meeskond 5:3. Tolles kohtumises tegi Sten Aer 49 minutiga kübaratriki, penaltist sai jala valgeks Kert Kiik ja mängu lõppskoori vormistas Karlis Ellerma.

Kuus päeva hiljem, 9. aprillil tuli aga poistel võõrsil suurelt alla vanduda Viljandi Tuleviku U-17 meeskonnale. 1:5 kaotatud mängus lõi meie värava Sten Aer, tehes seisuks 2:1. Seejärel ent sai vastaste ründaja 40 minutiga kirja kübaratriki ja kaotus sai tõsiasjaks. Paide poisse ei päästnud tolles mängus ka vastaste väravavahi 56. minutil teenitud otse punane kaart ilmse väravavõimaluse ärahoidmise eest.

Nädala pärast, 16. aprillil said poisid aga hingele veidi palsamit, sest 0:2 kaotusseisust tabeli esimesse poolde kuuluvate FC Kuressaare eakaaslaste vastu suudeti end sisu näidates 2:2 viigile võidelda. Saarlased läksid juba 22 minutiga 2:0 ette, ent taas skoori teinud Sten Aer ning Kristo Vaks aitasid meile päästa väärtusliku viigipunkti.

Järgneva kolme nädala jooksul järgnesid aga paraku kolm valusat kaotust, kus meie poistel skoori teha ei õnnestunud. 23. aprillil alistuti võõrsil FC Elva U-17 meeskonnale 3:0. Järgnes 30. aprilli mäng liiga liidri JK Tabasalu U-17 vastu, mis läks täielikult mokka ning millest tuli vastu võtta hooaja suurim, 0:7 kaotus. Kolme päeva eest, 7. mail aga alistusime 0:3 Nõmme Kalju U-17 poistele.

Poistesse on kindlasti kaotusteseeria süstinud sportlikku viha ning võib uskuda, et eelseisvale kodukohtumisele Eesti U-15 koondise vastu minnakse täieliku keskendumisega ning sooviga sellele seeriale lõpp teha. Mäng toimub 17. mail kell 17.00 Paide kunstmuruväljakul.

U-16 | II liiga | Rauno Kald

Oma esimest liigavõitu tänavusel hooajal on jahtimas keskendunult töötav Linnameeskonna U-16 sats Rauno Kaldi juhtimisel.

Seni peetud viies mänguvoorus on küll tunnistatud üksnes kaotusi, ent viimases kolmes mängus on saadud läikima ka väravalöömise saapad, mis esimeses kahes voorus pisut tõrkusid.

Hooaja avavoorus 9. aprillil alistuti Nõmme Kalju eakaaslastele 0:9, kuus päeva hiljem 15. mail FC Flora rohevalgetele 0:19, 27. aprillil FC Flora rohelistele 2:16. Tallinna FC Ajax oli meist 30. aprillil üle 12:1 ning viimati peetud voorus, ent 8. mai kohtumises Tallinna FC Olympiga jäi seisuks juba vaid 2:6 meie kahjuks.

Viimati mainitud tulemus annab kindlasti märku sellest, et poiste ja treeneri töö on tasapisi, ent kindlalt kandmas vilja, sest FC Olymp asub liigatabelis kõrgel kolmandal kohal. Seetõttu on väga põnev jälgida, kuidas läheb kuttidel järgmise vooru kohtumises, kui 14. mail kell 12 minnakse võõrsil, Annelinna kunstmurustaadionil vastamisi liiga neljanda satsiga, Tartu WJK Santosega.

Kodus näeme U-16 kutte müdistamas taas 22. mail, kui kunstmurul kell 16 algavas kohtumises FCI Tallinna võõrustatakse. Tolle mängu vastased asuvad tabelis teisel kohal, mistõttu on oodata tõhusat võitlust, kus meie kuttidele karastumist ja kogemusi kamaluga tulemas.

Liigatabelis püsivad Paide poisid esialgu eelviimasel, 11. kohal, ent selleks, et kerkida kõrgemale, on vaja vaid ühtainukest võitu. Soovime poistele ja Raunole edu ja jõudu!

U-14 | II liiga põhja-läänetsoon | Veiko Kurim

Veiko Kurimi U-14 poisid, kes tänavu esimest aastat pallimas suurel väljakul, on pidanud sel hooajal kaks kohtumist, millest esialgu punkte teenitud ei ole. 24. aprillil võeti vastu 0:2 kaotus Tallinna Kalevi siniselt meeskonnalt.

U-14 meeskonna kapten Romet Randalainen ei olnud avavooru järel iseenda ja oma meeskonna tegutsemisega sugugi rahul: “Lagunesime keskväljal teisel poolajal, liiga palju andsime valesööte ning kartsime suuri ja pikakasvulisi vastaseid. See oli aga esimene mäng, harjume veel suure väljakuga!”

Kuus päeva hiljem 30. aprillil alistuti 0:5 FC Flora rohelisele meeskonnale.

Homme, 11. mail võetakse kodustaadionil aga vastu Saue jalgpalliklubi. Kohtumine algab kell 18.

Liigatabelis on meie poisid kümne meeskonna konkurentsis üheksandal kohal, kuid punktivahed on tabelis tillukesed ja iga mänguga on võimalik oma olukorda tabelis tublisti parandada, mida kutid kindlasti ka teevad.

U-14 Järva | II liiga põhja-idatsoon | Roman Zarovski

Linnameeskonna U-14 Järva pundi poisid alustasid hooaega vahva mürtsuga, kui 1. mail peetud avavoorus alistati FC Flora valge meeskonna eakaaslased 6:3. Kregor Kruusalu lõi kübaratriki, Jan Puusepp lisas kaks väravat ja korra sahistas Karl Kirsimets. Sealjuures oli vastasel võimalus juhtima minna, ent 9. minutil eksis FC Flora mängija penaltil.

Tugev võõrsilmäng 8. mail, kus vastaseks Ida-Virumaa FC Alliance’i noored, lõppes meile 0:3 kaotusega. Tolles kohtumises avas vastane skoori alles 50. minutil. Meie kutid püsisid ilusti mängus, kuid 57. minutil sai Karl Kirsimets punase kaardi ning vastased kasutasid enamusseisu ära: kolme minutiga löödud kaks väravat otsustasid kohtumise lõppskoori.

Romani poisid valmistuvad nüüd järgmiseks kohtumiseks: 14. mail kell 12 võõrustatakse kodusel Koeru jalgpalliväljakul Tallinna FC Levadia eakaaslasi, kes liigatabelis meie kuttide tabelinaabriks: PLM Järva pundi poisid on hõivanud kuuenda tabelikoha, Levadia omad aga ühepunktilise eduga viienda.

U-13 Väätsa | U-13 liiga 10. alagrupp | Taavi Parts & Veiko Kurim

Üks mänguvoor on selja taga meie klubi Väätsa U-13 pundil. 8. mail peetud väga vintskes ja ägedalt vaatemängulises madinas Pärnu jalgpalliklubi poistega tuli ülinappi 1:2 kaotust tunnistada. Meie värava autoriks oli Kimi-Reiko Pilipenko.

Vaid mõne päeva pärast, 14. mail võõrustavad PLM Väätsa kutid FC Kuressaare eakaaslasi, kel sel hooajal avamäng veel pidamata.

* * *

Peagi on meie klubi noorte hooaeg algamas täies vaardis ning võistluskarusselli lisanduvad ka nooremad pundid ning turniirformaadis madistavad väikesed ässad. Soovime kõigile Linnameeskonna pallivõluritele edu, tervise püsimist ja tugevat tööd treeningutel. Kääridega risti!