Premium liiga käesoleva aasta viimane mängupäev tõotas tõsist maiuspala ja pettuma ei pidanud keegi: pronksmedalite saatus ning ühes sellega tulevase aasta eurokoha oma selgus närvikõdi viimse piiri viinud mängus.

Paide Linnameeskond oli eelviimases mänguvoorus alistanud koduväljakul Nõmme Kalju 1:0 ning sellega haaranud pronksiheitluses paremad kaardid laualt: võit tõstis Linnameeskonna Kalju ette kahepunktilise eduga. Et üheväravaline võit tekitas Kaljuga peetud omavaheliste mängude saldos tasaseisu (võrdsed olid nii omavaheliste mängude tulemused kui üldine võitude arv eeldusel, et Kalju võidab viimases voorus Tallinna Kalevit), tähendas see, et kui Paide suudab viimases voorus Tartu Tammekaga vähemalt viigistada, kerkitaks Kaljuga hoolimata nonde võimalikust võidust viimases mängus Tallinna Kalevi vastu võrdsetele punktidele ning pronksi saatuse otsustaks üldine väravate vahe. See aga oli masendava ülekaaluga Paide Linnameeskonna kasuks 47:29.

Pühapäevane kohtumine Tartus algas Paide jaoks kurjakuulutavalt. Tammeka julge, nahaalne ning kõrge pressing pani Paide mehed fännide keeles “kipsi” ning Paide ei saanud ega saanud oma mängumootorit käima. Tehniline praak, enesekindlusetus, pallikaotused ning võimetus tartlaste ründele tõusmist keskväljal maha suruda muutsid mängu ääretult närviliseks ja Tartu ohustas Paide väravat pideva surve ja poolvõimalustega. Mitmel korral tuli Ebrima Jarjul otsustavalt sekkuda.

Ehkki poolaja edenedes sai Linnameeskond mängu paremini sisse, tuli Sergei Mošnikovi pommlöögist sündinud värav 32. minutil siiski mõnevõrra vastu mängu käiku. Ootuspärast pingelangust juhtvärav ent kaasa ei toonud, sest Tammeka jätkas endistviisi ning sama võib öelda Paide kohta.

Teisel poolajal Paide kehv esitus jätkus ning Tammeka sai 75. minutil kätte selle, mida oli terve mängu otsinud, kui Tanel Langi tsenderdusest skooris peaga Kevin Mätas ning järelejäänud 15 minutit tõotasid närvidemängu maksimaalse piiri ära katsuda.

Nii läkski: Patrick Genro Veelma pommlöök, Sander Kapperi napp libastumine enne Jarjuga silmitsi pääsemist ning ohtralt füüsilist võitlust ja vigu keskväljal ei lasknud kuni lõpuvileni aimata, kummale poole mäng kalduda võib.

Pronksmedalist hoidis Linnameeskond siiski hambad ristis lõpuni kinni ning 1:1 viigi kinnitanud lõpuvile järel võisid nii mängijad kui fännid tähistada kolmandat hooaega järjest medalile jõudmist ja eurosarja otsepääsme teenimist. Nõmme Kalju jääb eurokohta ootama Tipneri karikasarja lõpptulemuse kaudu: ise karikast langenud Kalju peab lootma, et selle võidab Tallinna FC Flora või kordab Linnameeskond tänavust triumfi. Kolmas võimalik päästja, FCI Levadia on samuti käimasolevast karikasarjast langenud.

Samal õhtul peetud esindusmeeskonna hooaja lõpetamisel jagati välja ka hooaja parimate auhinnad. Puhta töö tegi Robi Saarma, kes pälvis nii mängijate välja antud Aasta Mängija, meeskonna suurima kõrgliiga väravaküti kui fännide lemmiku auhinna. Treenerite enim arenenud mängija auhinna pälvis hooaja teisel poolel säravalt pilti kerkinud väravavaht Ebrima Jarju.