Premium liiga hooaja lõpp läheneb vääramatu kindlusega ning Linnameeskonna võitlus kolmanda koha nimel, mida Nõmme Kaljuga peetakse, on saanud viimase nädala jooksul kaks tõsist tagasilööki. Esmalt kaotati taas punkte FC Kuressaarele, kui nendega võõrsil 3:3 viigistati. Lõppenud nädalal aga tuli vastu võtta ülivalus kaotus koduväljakul, kui eduseisust kaotati Tallinna Kalevile 1:2. FOTO: Gertrud Alatare / Soccernet.ee.

Saaremaal 9. oktoobril peetud kohtumine algas Linnameeskonna jaoks peaaegu-et katastroofiga, sest avapoolaja lõpuvile järel leiti end 1:3 kaotusseisust. Kui Mattias Männilaan võõrustajad juba 10. minutil juhtima viis, oli Paidel Mechini Gomise värava näol sellele kuus minutit hiljem vastus olemas. Sten Reinkort ent viis Kuressaare uuesti ette 32. minutil ning lisas 40. minutil võõrustajate kolmandagi.

Teist poolaega alustas Paide märksa paremini ning juba 15 minuti möödudes seisid tablool viiginumbrid. 49. minutil skooris Robi Saarma ja kümme minutit hiljem Kristofer Piht. Enamat Linnameeskond aga ei suutnud ning nõnda tuleb tunnistada mõru tõika, et FC Kuressaare jäi Linnameeskonna jaoks lõppeval hooajal alistamatuks: saldosse saadi ühe kaotuse kõrval kolm viiki.

Et samas voorus komistas Nõmme Kalju Tartus sealse Tammeka otsa ning kaotas 0:3, jäi Paide pärast punktikaotust Kuressaares endiselt liigatabeli kolmandat rida hoidma.

Uus tagasilöök Paide pronksijahile tuli aga kõige ootamatumast kohast: möödunud laupäeval Paide linnastaadionil võõrustatud Tallinna Kalev sai kodu poole tagasi sõita kõigi kolme mängus olnud punktiga.

Ääretult krobelise mängu alguse teinud Linnameeskond oli küll õige kergelt domineerivamaks pooleks, ent võimaluste loomine ja (eriti) loodud võimaluste realiseerimine vedas olulisel määral meeskonda taas alt. Sealjuures jäi Kalevil 22. minutil kasutamata hiilgav võimalus juhtima minna, kui Foday Darboe oli Ioan Yakovlevi trahvialas kukutanud, ent too põrutas teenitud penaltilöögi väravaposti.

12 minutit hiljem kõlas penaltilööki tähistav vile teisel pool väljakut, sest Kalevi karistusalas võeti selja tagant maha Kaimar Saag. Robi Saarma asus penaltit lööma ega eksinud ning viis Paide 1:0 juhtima.

Teisel poolajal oli Paide küll teravam, ent ometi mitte piisavalt. Tohutu hulga põhimeesteta mänginud ning mitmetele noormängijatele kõrgliigadebüüte andnud Kalev püsis visalt mängus ning viigistas 62. minutil Taavi Jürisoo väravast. Taas suurel hulgal võimalusi raisanud Paide jaoks lagunes kõik koost esimesel üleminutil, kui Ioan Yakovlev lasti kiirrünnakul jooksma ning lõpuks ka löögile, mida Ebrima Jarju enam päästa ei suutnud. Ääretult valus 1:2 kaotus sai tõsiasjaks.

Soola haavadele puistas Nõmme Kalju, kes pühapäeval peetud kohtumises oma 14. meistritiitli juba kindlustanud Tallinna FC Florale nende hooaja esimese kaotuse kinkis, kui Sportland Arenal peetud kohtumine Vladimir Avilovi väravast 1:0 võideti. See tähendas ühtlasi, et Kalju kerkis Paidega taas võrdsetele punktidele. Et omavaheliste mängude saldo on hetkel nõmmekate kasuks, kaotas Paide möödunud poolteise kuu jooksul tehtud ränga tööga kättevõideldud soodsa positsiooni ning langes liigatabelis uuesti neljandaks.

Kodust kõrgliigat on jäänud mängida veel neli vooru. Paidet ootavad ees Tallinna FCI Levadia (23. oktoobril võõrsil), Tallinna FC Flora (30. oktoobril võõrsil), Nõmme Kalju (6. novembril kodus) ning hooaja lõppakordina Tartu Tammeka (12. novembril võõrsil). See tähendab, et Paide mehi ootab ees ränkraske ülesanne: järelejäänud neljas voorus tuleb pronksmedalite püüdmiseks kindlasti võtta võidupunktid Levadialt ja/või Floralt ning alistada seejärel tingimata ka Nõmme Kalju.

Enne liiga lõpuspurdi algust aga tuleb valitsevast karikatšempionist Linnameeskonnal pidada Tipneri karikavõistluste kuueteistkümnendikfinaal, milles minnakse kolmapäeval 19. oktoobril võõral väljakul vastamisi esiliigas palliva Nõmme Unitediga. Kohtumine algab Sportland Arenal kell 19.00 ja otseülekande mängust toodab Nõmme Unitedi meediaosakond.