Alanud aasta jalgpallihooaja esimesel täiskoosseisus peetud treeningul lausus Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid, et hooaja peaeesmärk ei ole lüüa rohkem väravaid kui mullu, vaid tasakaalu leidmine kaitse- ja ründetöö vahel. Eraldi rõhutas Linnameeskonna loots vajadust hooaega hästi alustada.

“Meeskond tundub olevat paremas seisus kui möödunud hooaja eel,” tõdes Voolaid PLMTV-le antud treeningujärgses intervjuus. “Toome veidi hiljem treeningutega alustanud mängijad targalt õigesse temposse, noorematega (kes kogunesid treeningutele juba 19. detsembril – toim.) tulebki teha julgemalt. Oleme minu arvates heas seisus.”

“Pärast paari esimest treeningnädalat saame täpsemalt rääkida sellest, millist nägu meeskonda me voolida tahame,” lisas ta. “Tulemas on mõned tähtsad koosolekud, kus juhatuse poolt määratud eesmärgid mängijatele edasi anname. Selge on see, et vähemaga kui möödunud aastal saavutatu me leppida ei taha. Igas aspektis on arenguruumi. Peame muutuma vihasemaks, jõulisemaks ja laskma endale vähem väravaid lüüa. Kas peame rohkem väravaid lööma … Kokkuvõttes kogunes neid mullu hooaja peale ikkagi päris palju, aga võistkondlik kaitsemäng ja jõuline tegutsemine ilma pallita on peamised märksõnad ja nende kallal jaanuaris-veebruaris vaeva näemegi.”

Meeskonnale ettevalmistusperioodiks kokku pandud kontrollmängude kava kommenteerides rõõmustas Karel Voolaid selle mitmekülgsuse üle.

“Saime heas mõttes kõike,” sõnas ta. “Soome meeskonnad, kes mullu mängisid eurokohtadele, on meile hea väljakutse. Samuti Läti tippklubi RFS, kelle vastu saame kontrollida kaitseelemente ja võistkondlikku kaitsetegevust. Eesti võistkondade vastu proovime lihvida oma rünnakut, nii palju, kui see on võimalik. Minu jaoks ideaalne graafik enne superkarikamängu Tallinna Floraga, mis on omakorda samuti heaks proovikiviks enne hooaja algust.”

Voolaid tõdes, et hooaja algust silmas pidades on oluline hea start. “Kui vaatame möödunud hooaja meistrit Florat, siis nende hea mineku üheks aluseks oli nende kevadine stabiilsus, mistõttu oli meil neid juba avaringi lõpuks pea võimatu püüda, sest meie tegelesime samal ajal oma muredega ning rabelesime karikas selle nimel, et eurokohta püüda. Kui tahame sel hooajal Premium liiga tiitlilahingus kaasa lüüa, tuleb hooaja alguses väga hästi pakkudelt minema saada.”

Linnameeskonna esimene treeningmäng leiab aset EJL taliturniiri raames 14. jaanuaril Viljandis, kus võetakse vastu mullune Premium liiga kuues meeskond Tartu Tammeka.