Premium liiga hooaeg 2023 on lõppenud. Paraku tuleb tunnistada, et neljandat järjestikust pronksmedalit Paidesse tuua ei õnnestunud. Laupäeva õhtul Tallinna FCI Levadia vastu kuuendal üleminutil käest lastud ning 2:2 viigiks mängitud eduseis ja Tallinna Kalevi samaaegne 5:0 võit kalevlastele sisuliselt vastupanuta alistunud Narva Transi vastu tähendas, et Paide kunstmurustaadionil haarasid murule langedes näost nii Paide kui FCI Levadia mehed: üks kaotas pronksi, teine tiitli. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Kohtumine algas Paide agressiivse kontrarünnakute survega Levadiale, mis kandis vilja juba seitsmendal minutil, kui Bubacarr Tambedou lahendas külmavereliselt paremalt äärelt tulnud Robi Saarma söödu juhtväravaks. Enne seda oli Levadia jõudnud juba ka Paide väravaraamide tugevust testida.

32. minutil suskas Siim Luts lõpuni mängitud olukorras, kus Paide mehed jäid ootama ilmselgena näivat penaltit, Levadia võrku juba teise palli. 2:0.

Teisele poolajale tuli Levadia marulisemalt ning Paide langetas vastutahtsi liine. Eduseis ent püsis, kuni 82. minutil realiseeris Joao Pedro penalti, mis määrati tänavusel hooajal korduvalt mängu keskseks tegelaseks tikkunud VAR-kohtunike ja väljakukohtunik Karl Koppeli otsusel. Juba väljakul viibinutele jäi arusaamatuks, kuidas penalti määramiseks vajalik käega mäng selliselt fikseeriti ning arusaamatuks on see jäänud siiani.

Fakt oli aga, et Levadia oli ühe tagasi löönud ning nende surve kasvas. Paide vastas omalt poolt teravate kontratega ning vaheldumisi sündis ohtlikke olukordi mõlemas väljaku otsas, kus hiilgasid mõlema tiimi väravavahid. Mängule lisati kaheksa üleminutit ning neist kuuendal teenis Levadia Paide karistusala eest trahvilöögi. Mihkel Ainsalu tugev löök võttis müürist rikošeti ning maandus Ebrima Jarjule püüdmatult värava alanurka … 2:2.

Järelejäänud kahe minuti jooksul oli Paidel veel hiilgav šanss uuesti juhtima asuda, ent lubav rünnak lõppes Levadia väravasuul seisnud Karl Andre Vallneri tõrjega. Lõpuvile tähistas halastamatut tõsiasja: Levadia kaotas tiitli (samal ajal viigistas FC Flora Nõmme Kaljuga 0:0, võit Paides andnuks seetõttu tiitli just Levadiale); ning Paide haardeulatuses olnud pronksmedalid ja eurokoha rabas endale Tallinna Kalev.

Esindusmeeskond ei saa aga veel väljateenitud puhkusele siirduda, sest kahe nädala pärast, 24. novembril tuleb ära mängida Tipneri karika kaheksandikfinaal, milles Linnameeskond võõrustab kodusel kunstmurul Tallinna Kalevi U21 võistkonda.

Linnameeskonna mängijad, treenerid ning personal tänavad kõiki poolehoidjaid, toetajaid ja fänne Premium liiga hooajal üles näidatud vankumatu usu ja toetuse eest. Lõppenud hooajal tegi Linnameeskond tänu teile läbi ajaloo paremuselt teise tulemuse pealtvaatajate hulga arvestuses ning on taastanud vahepeal koroonaviirusest kõvasti räsitud saanud publikuhulga tribüünidel. Tänavuse hooaja keskmiseks pealtvaatajate arvuks mängu kohta Paides kujunes tubli 309.