Neljapäeval A. Le Coq Arenal peetud ülitähtsas Rahvuste Liiga kohtumises Küprose vastu lõi Eesti küll kaks väravat, ent mõlemad tühistati suluseisu tõttu. Küprosel Eesti värava ees peale ühe lattilöögi ohtlikke momente luua ei õnnestunud ning nõnda lõppes mäng nullviigiga, mis jätab teisipäevaseks korduskohtumiseks Larnacas õhku tohutu pinge. Paide Linnameeskonna keskkaitse tugitala, üle kahe ja poole aasta koondisesärgi selga tõmmanud Ragnar Klavan mängis täismängu. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Võimalustevaeses ning luuravas mängus kumbki meeskond oma kaarte ülemäära kiiresti avada ei soovinud: kaalul on ei enam ega vähem kui Rahvuste Liiga mudadivisjoni ehk D-divisjoni langemine. Esimesel poolajal skooris peaga Mattias Käit, ent ilmse suluseisu tõttu väravat ei loetud. Mõned minutid enne normaalaja lõppu kombineeris Eesti kenasti, Rauno Sappinen skooris, ent palli keskringist lahti mängida ei saanud ning see viidi Küprose väravavahile tagasi: sekkus VAR, kes tuvastas Sappineni mikroskoopilise suluseisu väravasöödu saamise hetkel.

Üleminutite jooksul enam riske ei võetud ning Tallinnas tehtud nullviigi järel kohtuvad Eesti ja Küpros taas teisipäeval Larnacas. Too mäng enam viiki jääda ei saa: võitja selgitatakse igal juhul välja ning selgeks saab kõige madalamasse divisjoni langeja.

Kolmemehelise keskkaitseliini moodustasid Ragnar Klavan, Joonas Tamm ning Karol Mets. Trio tegi oma töö ära kindlalt ning Küprose ründajad hoiti rahulikult kontrolli all.

Soccernet.ee-le antud kommentaaris lausus Ragnar Klavan mängu järel: “/…/ See mäng oli suhteliselt kinnine. Kui oleks selle ühe värava ära näpistanud, oleks väga hea olnud, aga kahjuks VAR-iga läks millimeetrite mänguks. Kahjuks nii on. /…/ Peame [korduskohtumises] kaitses kindlad olema ja leidma enda sees lisaenergia, et suudaksime palliga vastaseid liigutada. Kui seda suudame teha, siis võimalusi tekib veel rohkem.”

Koondise kapten Konstantin Vassiljev lisas: “Ma ootasin Ragnari tulekut 2,5 aastat, lõpuks see juhtus ja õnnestus veel koos mängida. Olen väga rahul ja õnnelik, et kaitses on null. Kõik mehed on heas vormis, Raku oma kogemuse ja kvaliteediga annab meile palju juurde. Väga hea meel on tema üle.”

Varvuväravahi rolli täitnud Mihkel Aksalu mänguaega ei teeninud.

Otsustav korduskohtumine algab Larnacas 29. märtsil kell 19.00.