Paide Linnameeskond alistas Premium liiga 19. voorus Viljandi Tuleviku 3:1, kaks väravat lõi oma sünnilinna klubi vastu Ragnar Klavan, ühe lisas Siim Luts. Kõikidele väravatele tegi eeltöö Joseph Saliste.

Linnameeskonna viimasest võidust oli möödas juba 6 nädalat ja kindlasti oli Paide meestel soov maksta kätte ka maikuise 0:1 kaotuse eest. Kahjuks algas mäng valusa tagasilöögiga, sest juba 14. minutil pidi tagareie vigastuse tõttu mängust lahkuma Abdul Razak Yusif.

Esimene poolaaeg oli hääleka ligi 400 pealise publiku ees Paide kontroli all, vallati rohkem palli ja tehti külalistest oluliselt rohkem pealelööke. Neist ohtlikuma suutis Paide endine väravavaht Marten Ritson tõrjuda, kui värava lähistel sai löögile Deabeas. Külalised said palli korra ka Paide võrku, aga kohtunik fikseeris napi ent õigustatud suluseisu.

Tundus juba, et vaheajale minnakse viigiseisult, kuid Klavan arvas teisiti. Avalpoolaja teisel lisaminutil lõi nurgalöögi järgses olukorras Eesti läbi aegade parim jalgpallur Paide särgis oma esimese värava!

Teisel poolal asus Tulevik jahtima viigiväravat, kahjuks külalised selle ka said. 68. minutil lõi Nikita Komissarov peale Mihkel Aksalu tõrjet ikkagi 1:1. Punktide kaotamine Vjatšeslav Zahovaiko juhendatavale meeskonnale plaanis ei olnud ja Paide asus uuesti rünnakule. 76. minutil oli preemia käes. Taaskord oli eeltöö tegijaks Saliste ja i-le pani punkti Klavan, kes lõi peaga väga meisterliku värava.

Üeväravaline eduseis on alati libe, aga seekord Tulevik ohtlikuks ei saanud. Pinged võttis lõplikult maha Siim Lutsu tugev pealelöök 89. minutil, mis kindlustas Paidele 3:1 võidu ja magusad kolm punkti!

Peale 19. vooru asub Paide 39 punktiga kolmandal kohal, aga juba 20. voorus ootab meeskonda ees sõit Pärnusse, kus 15. augustil ETV2 telemängus minnakse vastamisi kohaliku Vaprusega.

Paide: Mihkel Aksalu, Joseph Saliste, Ragnar Klavan, Kristjan Pelt, Hindrek Ojamaa, Abdul Razak Yusif (14. Sander Sinilaid), Andre Frolov, Hadji Drame (64. Sergei Mošnikov), Siim Luts, Deabeas, Kristofer Piht (64. Edgar Tur).

Varus: Mattias Sapp, Martin Kase, Sander Sinilaid, Sergei Mošnikov, Edgar Tur, Siim Aer, Kevin Kauber.