Tallinna FC Flora, Premium liiga tabeli hetkeliider oli enne pühapäeval Paide Linnameeskonnaga A. Le Coq Arenal kohtumist  nautinud pikka liigavõitude seeriat ning valitses turniiritabelit kindlalt, tunnistamata käimasoleval hooajal ainsatki punktikaotust. Et neljapäevane kaotus Paidele Tipneri karika poolfinaalis FC Flora plaanidesse ei kuulunud, võis oodata kättemaksuplaane. Väheste väravavõimalustega möödunud mängus sai küll võõrustaja punase kaardi ning jättis realiseerimata penalti, ent väravad löömata jäidki. 0:0, mõlemale miinimumprogrammi tähistav tabelipunkt ja Florale katkenud võiduseeria. FOTO: Brit Maria Tael (Soccernet.ee).

Avavilest alates oli Flora ründavamaks pooleks ning Markus Poomi ja Joonas Tamme pealelöögid tekitasid tribüünidel kahinaid. Linnameeskond aga ei olnud rahvusstaadionile üksnes kaitsma läinud ning Joseph Saliste tsenderduse järel saatis Herol pealöögi napilt Flora väravast mööda. Mõned minutid hiljem oli Kaimar Saag lähedal skoori avamisele, kui kapten Andre Frolovi tsenderdusele ülinapilt pead vahele ei saanud.

Vahetult pooltunni täitumise eel tegi FC Flora sunnitud vahetuse, kui platsilt lahkus Konstantin Vassiljev. Tema asemele sekkunud Henrik Ojamaa mängustiil aga pani fännid tribüünidel ahhetama ning pealinnaklubi treeneripingi kahe käega peast haarama. Vähem kui minut pärast platsile jooksmist Abdul Razaki vastu tehtud vea eest kollase kaardi teeninud Ojamaa keemispunkt oli sedavõrd madal, et mitu viga ja vaid 15 minutit hiljem välkus tema ees juba punane kaart ning Flora jäi platsile kümnekesi.

Teisel poolajal aga ei sujunud Paide ründemäng hoolimata vähemuses vastasest absoluutselt. Florale kingiti hoopis rumal penalti, kui Rauno Alliku karistusalas kukutati. 58. minutil seda lööma läinud Sergei Zenjovi karistuslöögi ent tõi alles möödunud nädalal karikasarja penaltiseerias hiilanud Mihkel Aksalu värava alumisest nurgast kindlalt ära.

Paide ei suutnudki Flora vähemusseisu ära kasutada: ajuti tuli tegeleda hoopis Flora ohtlike kontrarünnakutega ning söödupraak omalt poolt ei lubanud vastaste kompaktset kaitset lahti muukida. Mõni minut enne 90 minuti täitumist sai Ebrima Singhateh suurepärase võimaluse, ent tema läbijooksule antud söödu järel tehtud pealelöök, mida Flora kiiper Karl-Romet Nõmm enam ei kontrollinud, oli nõrgavõitu ning seda päästma tormanud Nõmm sai palli napilt enne väravajoont kätte.

Teenitud viigipunkt on kindlasti väärtuslik, ent pettunud olid nii mängijad kui treenerid, kes oma esitusega sugugi rahule jääda ei tahtnud. Nüüd aga on meeskonnal nädal, et valmistuda järgmiseks lahinguks, sedakorda kolmandaks järjestikuseks rahvusstaadionil: pühapäeval 15. mail kell 17.15 minnakse ETV2 telemängus seal vastamisi järgmise lähikonkurendiga, Tallinna FCI Levadiaga.